אשדוד מתחסנת

ממדי התחלואה באשדוד עלו, והעיר אשדוד הפכה עיר כתומה ובדרך לעיר אדומה. אבל בצל התחלואה והסגר הקרב החלו, בשעה טובה, לחסן באשדוד נגד נגיף הקורונה. ראשון המתחסנים ד"ר לסרי, שקרא לציבור להתחסן ולהמשיך לשמור על כללי הבטיחות. כל קופות החולים פתחו מוקדי חיסון והחלו לחסן את האוכלוסייה הבוגרת. רחל עמר בת 73 הייתה המתחסנת הראשונה במתחם של קופת חולים ׳כללית׳. מנהל מחלקת הקורונה בבית חולים אסותא, ד"ר אסף פרץ מתריע מפני שאננות הציבור לאור החיסונים וקורא להחמרת המגבלות על המשק

שיתוף ב facebook
שיתוף בפייסבוק
שיתוף ב whatsapp
שיתוף בוואצאפ
שיתוף ב email
שיתוף במייל

שיעור החולים החדשים באשדוד מוסיף לעלות. העיר הפכה לכתומה וקרובה מאוד להפוך לאדומה. על פי נתוני העירייה, התחלואה ברובעים הנכונה ליום שני 21.12.20 עולה כי מספר החולים הפעילים עמד על 626, ולבטח גדל. עובדות ועובדי לשכת ראש העירייה ד"ר לסרי נכנסו השבוע לבידוד בעקבות חשיפה לחולה מאומת. ד"ר לסרי עצמו לא היה בקרבת החולה ולא נדרש לבידוד. ולאור גל התחלואה הגואה, הוחלט לבטל את הטריאטלון שהיה אמור להתקיים ביום שישי. מועד חדש יקבע כשיתאפשר.

נמשכת האכיפה בעיר. המשטרה הוציאה צו סגירה ל-3 ימים למסעדה בסיטי שפעלה בניגוד להנחיות הממשלה והתירה ללקוחות לשבת ולסעוד בתחומיה. לבעל העסק נערך שימוע והוא נקנס בסך 5,000 שקלים. המשטרה הוציאה גם צו מינהלי לשבוע ל"בבילון בפארק" אשר פעל בניגוד לתקנות לשעת חירום. לטענת המשטרה נטען כי , שוטרים שסיירו באזור הבחינו בהורים וילדים העושים שימוש במתקני השעשועים במקום בניגוד להנחיות

ד"ר פרץ: "תופעות הלוואי של החיסונים – שאננות צבורית"

 בבית החולים ׳אסותא׳ מאושפזים נכון ליום רביעי 23.12.20 – 9 חולי קורונה, מתוכם 6 במצב קשה. ד”ר אסף פרץ מנהל מחלקת הקורונה ב׳אסותא׳ מודאג מהשאננות הציבורים בשמירה על כללי הזהירות ואווירת סוף עידן הקורונה: "לאור העלייה בתחלואה, אין מנוס מהחמרת ההגבלות על המשק. פחות חשוב איך יקראו להם: סגר, ריסון חלקי, יותר חשוב ליישם אותם ושעה אחת קודם קודם. הבאת החיסונים לישראל, הינה דבר טוב ומעודד, אך המציאות הזו גרמה לשאננות ציבורית וראייה בהגבלות השונות המלצה בלבד".

ראשון המתחסנים – ד"ר לסרי

ד"ר לסרי הבטיח וקיים והתייצב ראשון להתחסן.  הוא אף קרא לתושבי העיר להתחסן: "החיסון אושר על ידי ה-FDA ועל ידי משרד הבריאות הישראלי, וכרופא, אני יכול לומר שהוא בטוח לשימוש, וכפי שהבטחתי, הייתי הראשון להתחסן. לכן, חשוב שכולנו נלך להתחסן ולמגר את המגפה. אחוז גבוה של מתחסנים יהווה מרכיב מרכזי בחזרה לחיי שגרה עירונית בטוחה והוא מהווה את החמצן לכלכלה, לחינוך, לבריאות ולשגרה המוכרת טרם מגפת הקורונה"., אומר ד"ר לסרי  וקורא לציבור להתחסן: "לכל אחת ואחד מאיתנו ישנה אחריות אישית וחברתית כלפי הדור הוותיק שחווה שנה קשה מאוד במסגרת מאבקנו המשותף כנגד מגפת הקורונה. עלינו להביט לעברם ולתת להם את התקווה לשמירה על בריאותם, כפי שנעשה עד כה באופן מופלא, ולסייע להם לחזור לשגרה באמצעות ההתחסנות".

בני הזוג רחל עמר ובעלה צ׳רלי: ״מאחלת שנכל לחזור לחבק ולנשק את המשפחה״

באשדוד אומנם ממשיכים לאכוף ההגבלות ומבצעים בדיקות אך, בשעה טובה, החלו לחסן את הציבור מפני הקורונה. כל קופות החולים בעיר הקימו מרכז חיסון ולאחר חיסון הצוות הרפואי החלו לחסן גם את התושבים על פי החלטת משרד הבריאות, בשלב זה בני ה- 60 ומעלה. תלונות רבות היו בתחילת השבוע על קושי להשיג את הקופות ולקבוע תור לחיסון אך ברי המזל שהצליחו קיבלו חיסון.

רחל עמר בת 73 היא הראשונה שהתחסנה נגד הקורונה במתחם החיסונים של הכללית בבית לברון מיד אחריה התחסן בעלה צ׳רלי (78) האחות קטי חיסנה אותם. רחל ובעלה צ׳רלי, פנסיונר של נמל אשדוד, הם הורים לשבע ילדים, וסבתא וסבא 19 נכדים וארבע נינים. תושבי אשדוד כ-50 שנה, היו בבידוד בחגים ואמרו שישמחו לפגוש את כל המשפחה, אם יהיה אפשרי. ״לא ידעתי שאני האזרחית הראשונה שמתחסנת בכללית ואני מתרגשת. מאחלת בריאות לכולם ושהנגיף יהיה מאחורינו ולחזור לחבק ולנשק את המשפחה״.

החיסונים ימשכו גם בשבוע הבא במוקדים של קופות החולים בעיר . בשל הקשיים לשנע את החיסונים בתנאי הקפאה חשבו תחילה כי תושבי העיר יצטרכו לנסוע למתחמים מחוץ לעיר, אך ד"ר לסרי, עמד על כך שייפתחו מתחמ חיסון לטובת תושבי העיר. להלן מתחמי החיסון ושעות הפעילות. נכון לסגירת הכתבה. ייתכנו שינויים:

כבר הורדתם את האפליקציה של אשדוד10?

הורדה לאנדרואיד:

הורדה לאייפון:

דילוג לתוכן