אשדוד מודל להתמודדות עם מזג אוויר קיצון

העיר אשדוד מובילה בבניית תוכניות עבודה ובתפעול מצבי חירום בטחונים

שיתוף בפייסבוק
שיתוף בוואצאפ
שיתוף במייל

בשנים האחרונות, מתמודדת העיר גם עם שינוי מזג האוויר שהובילו למצבי קיצון שגורמים נזקים והפכו להיות מסוכנים.
רומה אורן, מנהל מחלקת תכנון ובקרת פרויקטים הציג השבוע בפני מטה כב״ה המורחב את מודל ההערכות לחורף, הכולל כניסת מזג אוויר קיצון.
המודל נבנה בעיריית אשדוד בשנים האחרונות וזוכה להתעניינות גבוהה מאוד ברשויות אחרות בישראל, וגם אצל גופי ההצלה.

רומה, הציג את מערכות החיזוי שיש לנו בעיר ובה מודלים של חיזוי על פי מצבי כוננות בעיר, ׳מודל ניהול עובדים בשטח לפי רמת כוננות שמציג מיפוי, ׳מקומות המועדים להצפה ומקומות/צמתים שאנחנו שמים מחסומים מראש ומניעה של נזק לרכוש. התשתיות בעיר, ההולכה תת קרקעית שיש בעיר מובלים (נקזים) שיוצאים ישירות לים.

נוהל שכונה מוצפת – על פי שלושה מדרגים קריטיים
מנהלות רובע בחירום והסברה (שחקן מרכזי בהיערכות לחורף)
באשדוד נבנתה פקודת חורף המושתת על תורת הפעלה ייחודית בשילוב טכנולוגיה פורצת דרך.

המערכת נחשבת למתקדמת ביותר בקרב הרשויות בישראל, והיא כוללת תוכנית הערכות ייחודית המסווגת לרמות כוננות 1-4. המערכת יודעת לשלוח התראות למערך כוח אדם בחירום עם הגדרת המשימות כפי שנכתבו בתוכנית.

אשדוד, היא מהרשויות הבודדות שבנתה תוכנית עבודה מפורטת המתכללת את כל אגפיה העירייה במטרה להתמודד עם שינוי האקלים ביחוד בחורף הכולל מערכות משקעים גדולות מאוד בזמן קצר, משבי רוח חזקים ואתגרים סביבתיים רצועת חוף ים, נחל ודיונה.

אשדוד, העיר החמישית בגודלה, מכילה 622 רחובות, 11,080 קולטנים, 40 אלף עצים, 8 נקזים – 150 ק"מ תשתית הולכה תת קרקעית, בנתה פקודת חורף הכוללת בתוכה תוכניות עבודה מפורטות עם סדר פעולות לכל האגפים והמחלקות בעירייה עד לרמת תפקיד כל אחד ואחת מהעובדים ברגע הפעלת הנוהל.

כל זה, מחייב אותנו להיערך בהתאם.
כבר לפני שלוש שנים התחלנו לבנות תוכנית עבודה מפורטת, הנשענת על הפקות לקחים וניתוח מצבים וביצוע תרגילים. זאת בשל היות העיר אשדוד אתגר בשל השטח האורבני העצום שלה, הקרבה לים מאוד משפיעה על מזג האוויר ולכן ראש העיר החליט לתת לנושא משקל כבד מאוד, וביחד בנינו מודל כמעט צבאי עם פקודות עבודה, מדדי זמן וסד"פ (סדר פעולות).

במטרה לשדרג את תורת ההפעלה, החליטה עיריית אשדוד להוסיף נדבך חשוב ומרכזי בתוכנית ושכרה את שירותיה של חברת הסטארט-אפ 'Tomorrow.io – זרוע המודיעין של בתוכנית המספרת תמונת מצב חיזוי המתעדכנת כל 6 דקות.

בכך מתאפשר לרשות להתארגן באופן אופטימלי, וגם לחסוך משאבים רבים ולפרוס את הכוחות באופן פרטני. לצד זה נבנתה תוכנית הסברה ייחודית לתושבים המותאמת לרמת הכוננות, ובהתאם לכך מפתחת מניפת מידע לתושב לפני כניסת מזג אוויר קיצון ובמהלך הסערה.

המערכת מאוד מתקדמת וחוזה מראש לא רק את זמן ההופעה והעוצמה של הגשם והרוחות, אלא גם את המיקום המדויק וכיוון התקדמות התופעה הנצפית ברחבי העיר על ציר הזמן. זה מאפשר לנו לתת מענה ברמה הגבוה ביותר בהיבט של שמירה על חיי אדם, פגיעה ברכוש, ושגרת חיים מיטבית.
רומה אורן הציג את חברת החיזוי שפועלת באשדוד הינה מהמתקדמות ביותר בעולם.

המערכת של חברת הסטארט אפ הישראלית- אמריקאית Tomorrow.io היא פיתוח של שלושה יזמים צעירים ישראלים, ומשמשת כיום את חיל האוויר האמריקאי, סוכנות האמריקאית למחקר אטמוספרי ואוקינוגרפי, חברות מסגמטים רבים (תעופה, ביטחון, בניה, חקלאות, תחבורה ועוד) ותאגידים גדולים בעולם.

הצטרפו לקבוצת הוואצאפ של אשדוד 10:
כבר הורדתם את האפליקציה של אשדוד10?

הורדה לאנדרואיד:

[ajax_load_more container_type="div" post_type="post" offset="1" destroy_after="10"]
[ajax_load_more container_type="div" post_type="post" offset="1" destroy_after="10"]
דילוג לתוכן