אריה דרעי:"יש לי אכזבה גדולה מראש העיר לסרי שנבחר בקולות שלנו ונתן הכל לנציג של ליברמן"

יו"ר ש"ס אריה דרעי מתייחס בכתבה בעיתון "המשפחה" על מה שקורה באשדוד על היחסים שלו עם אגודת ישראל ומה הוא חושב על ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי ומה ש"ס תחליט בסוף

שיתוף בפייסבוק
שיתוף בוואצאפ
שיתוף במייל

יו"ר ש"ס אריה דרעי בראיון בעיתון החרדי "המשפחה" מתייחס להחלטה המפתיעה של אגודה לתמוך בנפרד לראשות העיר בראש העיר אשדוד ד"ר יחיאל לסרי.לדבריו היה לו סיכום עם אגודה שיתמכו ביחד במועמד אחד. הסכם בעל פה לא בכתב.

דרעי: "עשרות אלפי יחידות דיור ודירה אחת למגזר החרדי לא נבנתה. אבל למרות זאת, כשישבנו כאן עם אגודה אמרנו, בואו נבדוק האם המצב השתפר, נעשה סקרים, נבדוק האם הוא ייבחר אם נתמוך בו. כך סיכמנו. הם החליטו להודיע חד צדדית וללא תיאום שהם תומכים בלסרי, זכותם, למרות שאני חושב שמן הדין והשורה לעמוד בסיכום שהושג כאן מסביב לשולחן. אבל החליטו מה שהחליטו. יש לנו הרבה זמן״.

ש. ומה סיכמתם? לתמוך בברק סרי?

״לא. אמרנו שהכל פתוח יש זמן, נבדוק ונראה. אתם צריכים להבין וגם פה אדבר על מספרים. ד״ר יחיאל לסרי שבמשך 15 שנה הוא ראש העיר באשדוד בזכות החרדים, בבחירות הקודמות אחרי 10 שנים שהוא כיהן כראש עיר, וכל החרדים עד האחרון שבהם כולל כל הקולות המסורתיים שש״ס הביאה, ומה הית התוצאה? הוא קיבל ארבעים נקודה משהו. על הקצה של כמה מאות קולות. אם חלילה לפני חמש שנים הוא לא היה עובר בסיבוב הראשון, אז ברור שהמועמד החילוני שהיה מולו, כי החילונים הם עדיין רוב של קרוב לשבעים אחוז באשדוד, היה נבחר בסיבוב שני. לכן, לא לחינם ישבנו פה, כיוון שאמרנו שצריכים לבדוק האם באמת כולנו נתמוך בלסרי, וברור שהנטיה היתה לבחור בלסרי כיוון שהוא מועמד דתי, למרות שאני חייב לומר לך שיש לנו אכזבה גדולה ממנו אחרי כל מה שעשינו לפני חמש שנים, השקענו את כל הכוחות שם והתודה רבה שקיבלנו מיד אחרי הבחירות, זה שהראשון שהוזמן לנהל מו״מ ולחתום איתו בלי שידענו בכלל, היה הנציג של ליברמן שקיבל את מ״מ ראש העיר, תיק התכנון ותיק הכספים וכמעט את כל העירייה, לנו הוא השאיר בקושי את תיק הרווחה ומורשת מן המזרח, ובמהלך כל חמש השנים האחרונות לצערי הרב תבדקו כמה יחידות דיור נבנו באשדוד בהסכמי גג מטורפים, עשרות אלפי יחידות דיור ודירה אחת למגזר החרדי לא נבנתה. אבל למרות זאת, כשישבנו כאן אמרנו, בואו נבדוק האם המצב השתפר, נעשה סקרים, נבדוק האם הוא ייבחר אם נתמוך בו? כך סיכמנו. הם החליטו להודיע חד צדדית וללא תיאום שהם תומכים בלסרי, זכותם, למרות שאני חושב שמן הדין והשורה לעמוד בסיכום שהושג כאן מסביב לשולחן. אבל החליטו מה שהחליטו. יש לנו הרבה זמן״.


ש. אז מה יוחלט? מה הלאה

"לש״ס באשודד יש קרוב לעשרים אלף קולות, ליהדות התורה יש כארבע עשרה אלף קולות על כל מרכיביה. ש״ס חזקה מאוד באשדוד ורק מתחזקת יותר. נלמד את הסוגיה, נראה, וכפי שאמרתי אני לא עובד מתוך רגשות לא מתוך כעסים ולא מתוך נקמנות״.

הצטרפו לקבוצת הוואצאפ של אשדוד 10:
כבר הורדתם את האפליקציה של אשדוד10?

הורדה לאנדרואיד:

[ajax_load_more container_type="div" post_type="post" offset="1" destroy_after="10"]
[ajax_load_more container_type="div" post_type="post" offset="1" destroy_after="10"]
דילוג לתוכן