אפקט הקורונה: זינוק בביקוש לפנטהאוזים באשדוד בשנת 2020

נתוני אתר יד 2: כ-25 אלף גולשים חיפשו פנטהאוזים באשדוד בשנה החולפת – 57 מתעניינים על כל דירה שהוצעה למכירה בעיר

שיתוף ב facebook
שיתוף בפייסבוק
שיתוף ב whatsapp
שיתוף בוואצאפ
שיתוף ב email
שיתוף במייל

משבר הקורונה שאפיין את שנת 2020 הביא לעלייה בביקוש לדירות פנטהאוז בעיר אשדוד. לפי נתוני אתר יד 2, בשנה האחרונה היו באשדוד יותר מ-25 אלף גולשים שחיפשו דירות פנטהאוז, ו-443 מודעות של דירות שהוצעו למכירה – יחס ביקוש/היצע של כ-57, כלומר שעל כל דירה שהוצעה למכירה היו 57 מתעניינים.

אשדוד נמצאת במקום הרביעי מבין הערים המובילות בישראל מבחינת יחס הביקוש/היצע – אחרי כפ"ס, רחובות ורשל"צ.

ורד צרפתי זבולון, יו"ר ארגון הקבלנים באשדוד וסגנית נשיא התאחדות הקבלנים בוני הארץ, התייחסה לפער בין הביקוש לדירות לבין ההיצע שלהן באשדוד ובכלל, ואמרה כי "המדינה התעסקה רק בהגדלת הביקוש ולצערנו הרב לא טיפלה בצד ההיצע שנמצא באחריותה הבלעדית. התוצאה היא עליית מחירי הדירות, ולא נראה כי המגמה צפויה להשתנות בקרוב. חשוב לזכור כי אנו גוררים מהעבר פער של כ-100 אלף יחידות דיור חדשות, כאשר מדי שנה הפער הזה הולך וגדל. מדובר בביקוש אמיתי של משקי בית שרוצים לרכוש דירות, והביקוש גובר משמעותית על ההיצע".

העלייה בביקושים לפנטהאוזים באשדוד תואמת למגמה הארצית, לפיה חלה עלייה חודשית עקבית בביקושים לדירות פנטהאוז מאז חודש אוקטובר 2020, ונכון לחודש פברואר האחרון היו באתר כ-122 אלף גולשים שחיפשו יח"ד כאלה, זינוק של כמעט פי 3 מכמות הביקושים בתקופה המקבילה ב-2020. בחודש פברואר הוצעו למכירה באתר 6,300 דירות פנטהאוז בארץ, כך שעל כל דירה היו 19 מתעניינים.

בסך הכל כ-709 אלף גולשים חיפשו בשנה האחרונה פנטהאוזים בארץ באתר יד 2, כשכמות החיפושים בחודש פברואר היתה הגבוהה ביותר בחלוקה לחודשים. לעומת הביקוש לפנטהאוזים, ההיצע לדירות כאלה באתר יד 2 הסתכם ב-18 אלף יח"ד בלבד בשנה האחרונה, יחס ביקוש/היצע של כמעט 40, כלומר שעל כל דירה שהוצעה למכירה היו 40 מתעניינים.

כבר הורדתם את האפליקציה של אשדוד10?

הורדה לאנדרואיד:

הורדה לאייפון:

דילוג לתוכן