אסף לחם לחלק לנזקקים ונפצע קשה מנפילת רסיסי הטיל

מצבו של אשר מסעוד ביטון בן 62 שנפצע מפגיעת רסיסי הגראד, קשה אך יציב. ביטון, איש חסד, היה בדרכו לחלק אוכל לנזקקים כאשר נשמעה האזעקה. הוא נפצע והובא לבית החולים ׳אסותא׳. בני משפחתו מבקשים מהציבור לקרוא תהילים לרפואתו

שיתוף ב facebook
שיתוף בפייסבוק
שיתוף ב whatsapp
שיתוף בוואצאפ
שיתוף ב email
שיתוף במייל

אומרים ששליחי מצווה אינם ניזוקים. אשר מסעוד ביטון בן 62 מאשדוד, היה בדרך לאסוף שאריות אוכל ולחלקם לנזקקים, כאשר נשמעה אזעקת צבע אדום, ביום שלישי האחרון בסביבות השעה שמונה בערב. הוא יצא ככל הנראה מהמכונית לחפש מסתור ואז נשמע פיצוץ עז, בקרבת קניון ׳לב אשדוד'. ביטון, אב ל- 15 וסב לנכדים נפצע בגופו מרסיסי זכוכית שהתנפצו מאחת הויטרינות. ביחד איתו נפצעו עוד 4 אנשים, בינהם אישה בהיריון ומספר אנשים לקו בחרדה. הוא הובא לבית החולים ׳אסותא׳ במצב קל- בינוני, אך בבית החולים התברר כי מצבו חמור הרבה יותר ממה שחשבו תחילה. במהלך הלילה מצבו החמיר והוא הורדם. הוא מאושפז במצב קשה אך יציב.

צילום: דוברות המשטרה


יום שלישי בערב, רבים מתושבי העיר צפו בשידור החדשות, בטקס חתימת הסכמי השלום בין ישראל לאיחוד האמירויות שנערך במדשאות הבית הלבן. קצת אחרי שראש הממשלה בנימין נתניהו סיים לנאום, ובמהלך נאומו של שר החוץ של איחוד האמירויות פילחה את השקט, אזעקה ברחבי אשדוד ובאשקלון הסמוכה. ככל הנראה נורו לכיוון אשדוד 2 טילים. כיפת ברזל יירטה את אחד הטילים, אך למרבה הצער, טיל או אולי נפל מהטיל נפל בקרבת ׳לב אשדוד׳. כוחות ההצלה חשו למקום, גם ראש העירייה ד״ר לסרי הגיע לזירה ומשם המשיך לדיון דחוף של גורמי הביטחון בעירייה. רסיסים ושברי זכוכית מהחנויות הסמוכות התפזרו לכל עבר. אנשי הביטחון ועובדי העירייה פעלו במהירות להחזרת המקום לשגרה. לזירה הגיע גם אלוף פיקוד העורף וקיבל סקירה מד״ר לסרי על כלל הפעולות שנקטה העירייה מרגע הנפילה ועד החזרת האזור לשגרה מלאה. גם חבר הכנסת ושר הבטחון לשעבר בנט, הגיע לסיור במקום האירוע.
במשך הלילה אבטחה עירונית סיירו במקום ואבטחו את המקום שנפגע. העירייה גם יצרה קשר על נציגי מס הרכוש שהגיעו למחרת נפילת הטיל בשעות הבוקר וביחד עם נציגי עירייה עסקו בבדיקת הנזקים שנגרמו על מנת לסייע לתושבים ובעלי העסקים.
אחד מילדיו של ביטון סיפר בתקשורת, כי אביו ככל הנראה הלך כדרכו מידי ערב להתפלל ואז פנה לעבר חנויות על מנת לאסוף שאריות מזון כדי לחלק בין נזקקים. ״פתאום תפסה את אבא האזעקה לפני שהספיק בכלל להגיע לחנות, כי השקיות לא היו ברכב. הוא ככל הנראה, ניסה להסתתר כשנפל הטיל״. גיסו יוסף סיפר כי ביטון היה קרוב לנפילה היות ויש לו רסיס ביד. לדברי הגיס, מדובר באיש של חסד הנוהג כבר 25 שנה מידי יום להגיע לחנויות מזון לאסוף אוכל כמו לחם, ירקות ועוד ולהגיע למשפחות נזקקות ולחלק את המזון. משפחת ביטון מבקשת מהציבור לקרוא תהילים לרפואת אשר ביטון בן שבא.

כבר הורדתם את האפליקציה של אשדוד10?

הורדה לאנדרואיד:

הורדה לאייפון:

דילוג לתוכן