"אני זרוק ברחוב, זקוק לחמצן ותרופות. חיי בסכנה"

שי בן שבת, נכה צה״ל בן 51, חי שנתיים בתוך רכב ובאחרונה נלקח ממנו הרכב והוא נאלץ לחיות ברחוב. הוא מצוי בסכסוך משפחתי, אין לו דירה ואין לו כסף לתרופות וחייו בסכנה גדולה. "הרופא אמר לי שמצבי הולך ומחמיר"

שיתוף ב facebook
שיתוף בפייסבוק
שיתוף ב whatsapp
שיתוף בוואצאפ
שיתוף ב email
שיתוף במייל

לא ייאמן. 2022 באשדוד. נכה צה"ל חי ברחוב זקוק לטיפול רפואי ולאיש לא אכפת. שי, בן 51, תושב אשדוד, נכה צה"ל, גרוש ואב לשלוש בנות שנאלץ לצאת מביתו כבר שנתיים והוא מתגורר תחת כיפת השמיים. בתחילה חי ברכבו, ולאחר שגם רכבו נלקח ממנו הוא מצא עצמו כעת מתגורר ברחוב. בחודש וחצי האחרונים גררו את הרכב שהיה ללא טסט, ומאז נמצא ברחוב כשהוא לא מסוגל ללכת וסובל ממחלת copd (מחלת ריאות) וזקוק לבלון חמצן. חייו פשוט בסכנה. ״אפילו לקיוסק אני לא מסוגל ללכת. אני הולך 2 מטר לא נשאר לי חמצן. הרופא אמר שמצבי הולך ומחמיר עם המים בריאות, אני צריך תרופות שאין לי אותם ולישון בלילה עם בלון חמצן, זה מסוכן לי. לא יודע מה לעשות״ אומר שי בכאב גדול.

לדבריו, לא ניתן לאשר לו חמצן מאחר ואין לו חדר בנוי לשהות בו. וכך כשהוא מורחק מבית אמו בשל סכסוך משפחתי, הוא מתקשה להשיג לעצמו מבנה ותרופות. ״התקשרתי למשטרה ואמבולנס, הם נתנו לי חמצן כי נכנסתי ללחץ, פתחו את הדלת והביאו לי את התרופה״, הוא מספר בכאב.

כשפגשנו אותו באחד הפארקים באשדוד, הוא סיפר כי נמצאים ברשותו תרופות (סטרואידים) ממש לזמן קצר וברגע שהוא לא מקבל את המשך הטיפול שצריך לדבריו יצטרכו לפנות אותו באמבולנס. ״יש לי סטרואידים לזמן קצר, אני מקווה שיספיקו לי. אחרת חיי בסכנה״.

בשיחה איתו הוא נשמע תשוש ובאפיסת כוחות, מותש מהחום, מאוד מתקשה לדבר ומספר שהוא מוכר ברווחה כבר המון זמן אך לא מקבל את היחס שמגיע לו. "במצבי הבריאותי שולחים אותי ממקום למקום כשהוא בעצם נכה ומוגבל ביכולות שלו ולא מקבל מענה ראוי. הרווחה מתחמקת. לא מתייחסת. כל פעם אומרים לי דבר אחר. אני שנתיים בחוץ אף אחד לא עוזר ולא מתכוון לעזור״.

כשנשאל למה הוא לא משכיר דירה הוא אומר שקשה לו מאוד כלכלית והוא לא מצליח להשכיר ושוללים אותו מייד' כשהוא בא לשכור דירה, בגלל מצבו. ״לא משכירים לי דירה. אני נראה די מוזנח. בואי נהיה מציאותיים. רואים אותי ומייד שוללים״.

בסוף השיחה העצובה איתו מספר לי שי שזמן קצר לפני שהגעתי אליו, יצאה מישהי מהרווחה והגישה לו בקבוק מים ואמרה לו ״מחר בבוקר המנהלת תדבר איתך, ננסה לדאוג לך למקום לישון.״

השיחה הקשה על רקע החום הקשה בחוץ בימים אלה היא עצובה. עצובה כי בשנת 2022 זה לא נתפס שלמרות מצבו הרפואי הקשה החום בחוץ והזיהומים שהוא יכול לקבל ממש מעציבים. זה ממש מצב לא מציאותי. למזלו, בעזרת עוברי האורח ובעזרתם של מתפללים בבית הכנסת ממול שי מעביר את הימים עם בקבוקי מים ודברי מזון קלילים.

כבר הורדתם את האפליקציה של אשדוד10?

הורדה לאנדרואיד:

הורדה לאייפון:

דילוג לתוכן