איציק משה שניצל מהתנקשות איראנית ממשיך ביוזמות למען הסברה ישראלית בכנס ענק בחסות שר החוץ

"באתי לברך בשם ממשלת ישראל, בכדי לשבח את איציק משה שמזכיר במסירות שלו ובפנטזיות את שמעון פרס על יוזמה והוצאה לפועל של מיזמים גדולים למען ישראל", אמר שר החוץ אלי כהן בכנס מוצלח ביותר בירושלים, שם הוצגה התוכנית שקורמת עור וגידים ב-18 מדינות ברחבי העולם

שיתוף בפייסבוק
שיתוף בוואצאפ
שיתוף במייל

הסתיים החלק הראשון של הכנס שנפתח באירוע מדהים עם מפגן תמיכה במגדל דוד, בבירת ישראל בירושלים. איציק משה מאשדוד עלה כמנצח על הבמה, כשנה לאחר ניסיון ההתנקשות בחייו על ידי משמרות המהפכה של איראן והצהיר: "נשלים הקמת 100 לשכות הסברה ללא עלות למדינת ישראל" והדגיש שלא בא ללמד את "מה להגיד" אלא "איך להגיד" ואיך להעביר את המידע לצד השני.

טקס הפתיחה החגיגי של הכנס התנהל בשיתוף עם מנהיגות ישראלית בתפוצות וכן נציגי ממשלת ישראל בראשותו של שר החוץ אלי כהן, שרים וח"כים שליוו את הפיילוט, נציגי המוסדות הלאומיים, ידידי ישראל מהעולם, פרלמנט נשים ישראליות מנהיגות וארגוני לובי מאירופה, לצד זמרים קלאסיים, נוצרים ומוסלמים.

במהלך הכנס, שר החוץ הודה לאיציק משה בשם ממשלת ישראל ואף נאמר בכנס שלראשונה משרד החוץ בראשותו של אלי כהן משתף פעולה עם ארגון הסברה "בית ישראל". שר התרבות מיקי זהר אמר שהפעילות חשובה, רצינית ומקדמת את שמה של ישראל ברחבי העולם. "אנחנו עושים פה משהו גדול ומשמעותי למדינת ישראל, לראשונה זה שיתוף פעולה מרשים בין ימין ושמאל על אף הימים הקשים והביקורת" נאמר על ידי ח"כ לשעבר חיליק בר וחבר הכנסת דוד ביטן כיום ראש השדולה היהודית בכנסת אמר שמדובר על פעילות משלימה וחובה לשלב ידיים, לפעול יחד למען מדינת ישראל.

בכנס היו מסרים מהמדינות, בין היתר, ראש וועדת החינוך מהפרלמנט הגאורגי, גיווי מיקנדזה, הביא החלטה של הממשלה שבבתי ספר ילמדו על אנטישמיות ועל השואה, ומשרד התרבות התורכי העביר מסר למשרד התרבות הישראלי על הקמת המוזיאון האייקוני עות'ומני-יהודי באיזמיר.

בצד האומנתי, בהפקה נדירה רקדו על חומות מגדל דוד עשרות רקדני "הורה ירושלים" לצד שירתן של זמרת נוצריה, קרסטי ג'פרידזה, וזמרת אופרה מוסלמית אלמינה חסן, שתיהן שרו בעברית על אף שאינן דוברות השפה ובקולותיהן ריגשו עד כדי צמרמורת את מאות המשתתפים בכנס.

בהמשך לכנס התמיכה, התקיימו דיונים מעמיקים, קבלת פנים בהסתדרות הציונית העולמית, הנחת זר פרחים במעמד שגרירות ארה"ב לזכר הנספים ב-11 בספטמבר, דיון תמיכה באליאנס האירופי למען ישראל על פעילות וההסברה באירופה, ביקור ביד ושם ואף נציגות מהמשלחת הגיעה לכנס רפואי שהתקיים באשדוד.

יעקב חגואל, יו"ר ההסתדרות הציונית שיבח את "בית ישראל" ואמר שמבירת הנצח של העם היהודי, בשנת ה 75 לעצמאותנו, עומדים איתן, נציגים ממדינות רבות כל-כך ונאבקים למען הערכים המשותפים לכולנו. יחד, נמשיך לקדם את ניצחון הטוב על הרע, האהבה על השנאה והציונות על הטרור.

בנאומו הודה איציק משה לשר החוץ אלי כהן, וציין שזה פעם ראשונה ששר חוץ במדינת ישראל עושה את הבלתי אפשרי, מעמיד אינטרס של המדינה מעל הכל, ותומך ב"בית ישראל" באופן אובייקטיבי – אובייקטיביות, שכבר איננה קיימת בלקסיקון הפוליטי העולמי, עפ"י משה.


לסיכום משה העביר 2 מסרים מרכזיים: הראשון, שמיליון ישראלים בתפוצות הם מיליון שגרירי המדינה ושתהיה התגייסות מהיום. ובמסר השני ציין את המחוייבות להקמת 100 לשכות הסברה בעולם, והסביר שרק ישראל חזקה ומאוחדת, היא הערובה היחידה לישראל וליהדות העולם.


"אין דרך להגיע לישראל מאוחדת עם פוליטיקה מפולגת, פרטיקולריזם ועדתיות בלתי הגיונית, הזויה ובלתי פוסקת. העובדה שאנחנו הולכים בגאווה בפראג, בטביליסי, בסידני ומדריד, נובעת אך ורק בגלל שישראל הינה מותג בינ"ל, חזקה ומאוחדת. ברגע שחלילה שהיא תהיה חלשה, בנוסף לסכנות חיים ממשיות ברחבי העולם, הסטטוס שלנו ישתנה לרעה, והעולם האכזר יתייחס אלינו כאל אזרחים ותיירים ממדינות נמוכות ולא רצויות – ולכן האלטרנטיבה אחת ויחידה היא לחזק את המדינה! ואנחנו נעשה זאת יחד", סיכם משה.

בחלק השני של הכנס יתקיים מפגש חשוב של נשיא המדינה מר יצחק הרצוג עם מנהיגות ישראלית בתפוצות.

הצטרפו לקבוצת הוואצאפ של אשדוד 10:
כבר הורדתם את האפליקציה של אשדוד10?

הורדה לאנדרואיד:

[ajax_load_more container_type="div" post_type="post" offset="1" destroy_after="10"]
[ajax_load_more container_type="div" post_type="post" offset="1" destroy_after="10"]
דילוג לתוכן