איך מאתרים כפל ביטוחי בריאות ומה עושים במקרה כזה?

צילום: pexels.com
שיתוף ב facebook
שיתוף בפייסבוק
שיתוף ב whatsapp
שיתוף בוואצאפ
שיתוף ב email
שיתוף במייל

עם השנים רובנו שוכחים איזה ביטוח עשינו, איפה, למה ובעיקר כמה זה עולה לנו. כשזה מגיע לביטוחי בריאות, גדל הסיכוי לכך שאנו משלמים על מספר פוליסות ביטוח שמעניקות לנו בדיוק את אותו הכיסוי הביטוחי.

מצב כזה נקרא כפל ביטוחים. העובדה העצובה היא שמרבית האנשים בעלי כפל ביטוחים כלל לא מודעים אליו, ולמעשה הם משלמים הרבה מאוד כסף על פוליסות ביטוח כפולות, שלא יעניקו להם כפל פיצוי אם חלילה יזדקקו לו. לא חבל על הכסף?!

איך נוצר כפל ביטוחי בריאות?

כפל ביטוחים הוא מצב בו יש לנו מספר פוליסות ביטוח, שמעניקות כיסויים זהים. כפל ביטוחים יכול להיווצר, למשל, כשאנו מקבלים ביטוח כסוג של הטבה או במסגרת תנאים סוציאליים במקומות עבודה שונים, ולאחר מכן גם רוכשים ביטוח בריאות באופן פרטי.

ביטוח בריאות הוא אחד הביטוחים הנפוצים שניתנים כהטבה במסגרת מקומות עבודה. ככל שאנשים עוברים יותר מקומות עבודה במהלך חייהם (כפי שקורה לרוב, בעידן הנוכחי), כך גדל הסיכוי שברשותם יותר מפוליסת ביטוח בריאות אחת. גם כשהמשפחה מתרחבת ונולדים ילדים, מתווספים לתיק הביטוחי שלנו ביטוחי בריאות נוספים שאנו רוכשים באופן פרטי.

במציאות שכזו אין זה פלא שלמרבית הישראלים יש ביטוחים כפולים ומיותרים.

איך ניתן לאתר כפל ביטוחים?

מכיוון שהמציאות של כפל ביטוחים היא כה רווחת, העמיד משרד האוצר כלי חשוב וחינמי לרשות הציבור: הר הביטוח. מדובר באתר אינטרנט שאליו יכול להיכנס כל אחד ולבדוק כמה ואיזה פוליסות ביטוח יש לו. לאחר תהליך הזדהות קצר, האתר ינפיק לנו רשימה של כל הפוליסות בכל חברות הביטוח בישראל שרשומות על שמנו.

רק לאחר שנקבל תמונת מצב אמיתית, שלמה ומפורטת לגבי התיק הביטוחי שלנו – ניתן יהיה לבחון האם יש לנו כפל ביטוחים מיותר; ואם כן – כיצד לטפל בו.

טיפול מקצועי בכפל ביטוחים

בעוד שאת הבדיקה באתר הר הביטוח כל אחד מאיתנו יכול לעשות בקלות, במהירות ובחינם, את השלב הבא, של הטיפול בכפל הביטוחים, כדאי להשאיר לאנשי מקצוע; דהיינו, לסוכני ביטוח.

רק סוכן ביטוח יוכל לבצע עבורכם בדיקה מקיפה ומקצועית של התיק הביטוחי, ולהעניק לכם תמונה מלאה וברורה ממנה תקבלו מידע חשוב, כמו למשל:

  1. כמה אתם משלמים עבור כל ביטוח?
  2. אילו פוליסות קיימות לכם במסגרת קבוצתית (כמו מקום העבודה) ואילו רכשתם באופן פרטי?
  3. האם יש לכם כיסויים חופפים בפוליסות שונות שכדאי לוותר על אחד מהם?
  4. האם לבן / בת הזוג יש פוליסה חופפת והאם קיימת אפשרות לאחד ביניהן ולחסוך כסף?

רק לאחר בדיקה מקצועית של התיק הביטוחי שלכם, תוכלו לדעת בדיוק מה עליכם לעשות כדי להימנע מכפל ביטוחים ולחסוך בהוצאות הביטוח. הסיבה לכך היא פשוטה: רק סוכן ביטוח, שמכיר את הפוליסות השונות ואת היקף הכיסויים הניתנים בכל חברת ביטוח, יוכל להמליץ לכם על איזה פוליסה ניתן לוותר, אם בכלל.

חשוב לזכור שישנם מקרים בהם כפל ביטוחי יכול להיות דבר טוב, ולסייע לכם לקבל גם פיצוי כפול משתי הפוליסות בעת מקרה ביטוח (כמו למשל בתחום הביטוח הסיעודי). אולם ישנם מקרים רבים בהם כפל ביטוחי הוא מיותר לחלוטין, שכן לא ניתן להגיש תביעה ולקבל פיצוי משתי פוליסות שונות, עבור אותו מקרה ביטוח.

ביטוחי הבריאות הם דוגמא נפוצה לכך. לכן, במיוחד בתחום ביטוחי הבריאות חשוב לוודא שאין לכם כפל ביטוחים ושאתם לא משלמים סתם על מוצר כפול, שלא יוכל להניב לכם כל תועלת בעתיד.

בשורה התחתונה

בדיקת כפל ביטוחים היא בדיקה חשובה והכרחית, שתחסוך לכם כסף ותחזיר לכם את השליטה על פוליסות הביטוח שלכם. אפשר לעשות אותה לבד, אם יש לכם חודש חופשי. מצד שני, אפשר לתת להראל, חברת הביטוח הגדולה בישראל, לעשות אותה עבורכם בעזרת סוכן ביטוח שיבצע עבורכם בדיקה מקצועית, הוגנת ואמינה.

כתבות נוספות

כתבות אחרונות

דילוג לתוכן