איך בוחרים מצבר לרכב?

צילום: FREEPIK
שיתוף ב facebook
שיתוף בפייסבוק
שיתוף ב whatsapp
שיתוף בוואצאפ
שיתוף ב email
שיתוף במייל

אם המצבר שלכם שבק חיים, או שהוא בתהליכי גסיסה מתקדמים, ואתם בדרך לקניית מצבר חדש. שימו לב שאתם קונים מצבר איכותי, מאחת החברות הידועות והמובילות בתחום, ולא מצבר זול מחברה עלומת שם, שבסופו של דבר עלולה לגרום לכם למפח נפש גדולה. ההמלצה שלנו היא מצבר שנפ לרכב, כיון שחברת שנפ הידועה באיכותה היא בעלת פריסה של 2500 סניפים ברחבי הארץ, מה שאומר שאם אתה נתקע עם המצבר, תוך כמה דקות ניתן להביא לך מצבר חדש. חברת שנפ מייצרת מצברים איכותיים המתאימים במיוחד לאקלים הארץ ישראלי. אם תשים בטריה בחוץ למשך כמה שעות תראה איך חום השמש הישראלי פשוט הורס אותה, מצברי שנפ הינם מספיק חזקים ועמידים גם למזג האוויר החם והלוהט של ארץ ישראל. מלבד זאת, החום הכבד השורר בארצנו מחייב אותנו להפעיל מזגן חזק למשך רוב ככל שעות הנסיעה, מה שדורש מאמץ מהמצבר. תרבות השמיעה שלנו (בווליום גבוה) גם כן דורש מאמץ מהמצבר, ובמידה ויש מסכים לילדים (לצורך נסיעה שקטה בלי צעקות ומריבות מהחלק האחורי של הרכב) – גם זה צורך כח וחשמל מהמצבר. כך שמצברי שנפ הינם מיועדים לתפקוד הישראלי ברכב, מחזיקים מעמד לטווח ארוך של כ4 שנים לפחות, ועל פי רוב לא עושים שום בעיות ותקלות מיוחדות.

איך יודעים שהמצבר הולך להיגמר? 3 טיפים

לא כדאי לחכות שהמצבר ימות לגמרי, ואתה עלול למצוא את עצמך תקוע במשך כמה שעות, ומפסיד פגישה עסקית או משפחתית חשובה וקריטית, ובוודאי שלא כדאי להיתקע באמצע טיול או מקום מבודד בלי יכולת להתניע את הרכב. כך שהדרך הטובה ביותר היא לזהות מתי המצבר כבר מתחיל לגסוס, ומבלי להמתין יותר מדי – לגשת לתקן או להחליף אותו במוסך מצברים ידוע ואיכותי. אז איך מזהים שהמצבר בשלבי גסיסה?

  1. הזמן-  מצבר רגיל מחזיק מעמד כ4 שנים, אם קניתן את המצבר שלכם לפני כ4 שנים (או שקניתן את הרכב לפני כ4 שנים ולא החלפתם מצבר מאז – כדאי לכם לעשות בדיקה.
  2. התנעה קשה – אם אתם רואים שלוקח לכם הרבה זמן להתניע את הרכב, צריך לסובב כמה פעמים בזוויות שונות ומשונות עד שהרכב נדלק ברוב טובו – כנראה שיש לכם בעיה במצבר.
  3. כשהמערכות החשמליות חלשות – אם האורות נעשים חלשים יותר, החלנות נסגרים באיטיות או שהמזגן עובד בקושי – כנראה שיש לכם בעיה בערכת החשמלית, גשו לבדוק במוסך מצברים.

איך בוחרים מצבר?

כאמור, לאחר שהחלטת ללכת על מצבר של אחת החברות המוכרות. עליך לשים לב כמה אמפר הרכב שלך צריך. באופן כללי, אופנוע דורש מצבר של 19 אמפר, משאית דורשת מצבר של 1000 אמפר, ורכב זקוק למצבר של 40-70 אמפר, תלוי באיזה רכב מדובר. שים לב שאתה מגיע למוסך מקצועי למצברים, שבו המוסכניק יידע להתאים בצורה מדויקת לרכב שלך מצברים לפי אמפר השייך להם.

דילוג לתוכן