אחים למשק: אשדודים מסייעים לחקלאים בעבודות קטיף

עובדי החברה העירונית לתרבות הפנאי יצאו להתנדב ולסייע למשק חקלאי

צילום: בן זינו דוד, מייק אדרי
שיתוף בפייסבוק
שיתוף בוואצאפ
שיתוף במייל

לאחר שמנהלי ועובדי החברה העירונית לתרבות עסקו בימים מאז תחילת המלחמה בפעילות סביב השעון: בשיחות הרגעה וסיוע לוותיקי העיר, חלוקת ערכות של משחקים ארוזים בתיק שחולקו בבניינים ובמקלטים, חלוקת דגלי ישראל שחולקו לתושבים ונתלו בבניינים בגאווה.

הפעלות יצירתיות במקלטים הציבוריים על ידי בני נוער, מדריכי אמנות ואמנים וביוזמות שונות למען הלוחמים בחזית התפנו מנהלי ועובדי החברה להתנדבות במשק חקלאי וזאת לאחר שענף החקלאות בישראל ספג פגיעה אנושה בעקבות המלחמה וטונות של סחורה חקלאית כמו עגבניות, זיתים, תפוחים, אבוקדו ועוד היו עלולות להיפגע, עקב המצב, שבו חקלאים ועובדיהם גויסו לשירות מילואים, עובדים זרים רבים עזבו ומשקים חקלאיים נותרו לבדם, ללא ידיים עובדות ועם תוצרת חקלאית בשלה שחייבת להיקטף, טיפול ומשימות רבות שאין מי שיעשה, שהעמידו את ביטחון המזון של ישראל בסכנה ומתוך הבנה כי זה הזמן לעזור למשקים, לחקלאים ולכל מי שמייצר כחול לבן.

אורן טואיל, מנכ"ל החברה העירונית יצא עם קבוצה של מנהלים ועובדים למחזור ראשון שנועד להירתם למצב החרום ולסייע במשק עוזר, שבמושב בית עזרא.

שלומי עוזר, מנהל עבודה במשק שבו 16 חממות הודה בסיום הפעילות לעובדי החברה וסיפר על התרשמותו מהרצינות והמחוייבות שהביאו להספק ולסיוע משמעותי בהדליית מלפפונים במשק

הצטרפו לקבוצת הוואצאפ של אשדוד 10:
כבר הורדתם את האפליקציה של אשדוד10?

הורדה לאנדרואיד:

[ajax_load_more container_type="div" post_type="post" offset="1" destroy_after="10"]
[ajax_load_more container_type="div" post_type="post" offset="1" destroy_after="10"]
דילוג לתוכן