אחיות ותורמות

לינוי ליאון, כיום מעצבת שיער בת 24 תרמה כבר 3 פעמים את שיערה השופע למען עשיית פיאות לחולות סרטן. אחותה טליה ליאון בת ה-15 הלכה בעקבותיה ״בפעם הבאה שאתרום אני מקווה שזה יהיה ככלה״

האחיות עם בני זיקרי.
שיתוף ב facebook
שיתוף בפייסבוק
שיתוף ב whatsapp
שיתוף בוואצאפ
שיתוף ב email
שיתוף במייל

מעצב השיער הוותיק והידוע בני זיקרי זכה לאחרונה לגזור את שיערן הארוך והשופע של שתי אחיות לינוי וטליה ליאון, שתרמו את שיערן לעשיית פיאות לחולות סרטן.

לינוי בת 24 כיום מעצבת שיער בעצמה ומודעת לחשיבות הפיאה לחולה שמאבדת את שיערה תורמת זו הפעם השלישית. אחותה טליה בת ה- 15 תורמת זו הפעם השנייה והן מצפות בקוצר רוח ששיערן יצמח, כדי שיוכלו לתרום גם אותו.

מספרת לינוי: ״הפעם הראשונה שתרמתי את השיער היה בשנת 2016 לאחר השירות הצבאי שלי. עד אז מעולם לא הסתפרתי היה לי שיער מאוד ארוך ושופע. ”תמיד החמיאו לי על השיער שלי והציעו לי כסף בשבילו כל מספרה שהייתי עוברת לידה אמרו לי ׳השיער שלך שווה מיליונים׳ והציעו כסף תמורתו תמיד סירבתי שאם אני גוזרת אז זה רק לתרומה לחולי סרטן״.

איך הגעת לתרום שיער האם הכרת חולי סרטן?

״האמת תמיד הייתה לי את המודעות תמיד קראתי ושמעתי וזה עניין אותי. כשראיתי את הכתבות עם החולים  שבעקבות המחלה איבדו שיער, וגם הפרסומות שקופצות תמיד באינטרנט לגיוס תרומות שיער. אמרתי שאם אני יכולה לתת מעצמי שיער, שהרי הוא גדל מחדש אז כמובן שאתרום אותו. מתנה יקרה מכסף ובאמת לעשות טוב לנשים שחלו. יש לי אנשים קרובים במשפחה. לא רק נשים וראיתי מה אובדן השיער עשה להם״.

איך הגיבו לתספורת הקצרה?

״השיער הארוך זה משהו שמאפיין אותי וברחוב כולם נבהלו ושאלו איפה השיער היפה שלך? אבל פירגנו״.

מתי אחותך הצטרפה לתרומה?

״טליה הצטרפה אלי בפעם השנייה כשתרמתי. היא ראתה אותי ורצתה גם לתרום והבאתי אותה למחרת לספר. ושלחנו ביחד את השיער בדואר לעמותת ׳זיכרון מנחם׳ וזה היה כיף״.

כשהחליטה לתרום בפעם הראשונה היא ניגשה לספר בשם נתנאל. ״רציתי לתרום והתלבטתי ויום אחד קיבלתי אומץ והחלטתי שזהו. הגעתי לספר בשם נתנאל כששמע שמדובר בתרומה, הוא לא לקח כסף ורק רצה להשתתף במצווה. גם בפעם השנייה סיפר אותי ואת טליה. הפעם הוא אמר לי שחזר בתשובה והוא מספר רק גברים. לכן הפעם אותנו מעצב השיער בני זיקרי, שנרתם למטרה. מסתבר שבילדותי, אמא שלי לקחה אותי אליו כל הזמן עד שאמרתי לה שאני לא רוצה להסתפר. זה היה סגירת מעגל. הוא זכר אותי מאז״.

לינוי מספרת שהיא לא מתחרטת על אובדן השיער. ״אני לא מתחרטת לשנייה, אפילו שחסר לי שפע השיער אני יודעת שזה יצמח״ ויש לה מסר לנשים אחרות, ״בואו לתרום את השיער למען מטרה טובה. זה שינוי לגמרי. זה מרענן וגם צומח שיער בריא. אם אני אוכל להשפיע על עוד נשים לתרום זה ישמח אותי. עשיתי את שלי, מה שנקרא״.

בפעם הבאה שהיא תסתפר בעוד כשנתיים, היא מקווה לתרום את השיער ככלה.

כבר הורדתם את האפליקציה של אשדוד10?

הורדה לאנדרואיד:

הורדה לאייפון:

דילוג לתוכן