אזכרה מצומצמת לרבי אליהו בן חמו במלאת 16 שנים לפטירתו

בצל התגברות התחלואה: אזכרה מצומצמת במלאת 16 שנים לפטירת ר' אליהו בן חמו ז"ל סגן ראש העיר לשעבר

שיתוף ב facebook
שיתוף בפייסבוק
שיתוף ב whatsapp
שיתוף בוואצאפ
שיתוף ב email
שיתוף במייל

עקב התגברות תחלואת הנגיף, בני המשפחה ערכו אמש אזכרה בציון 16 שנים לפטירת איש החסד רב הפעלים שפעל רבות למען תושבי העיר בפשטות ובצניעות ר' אליהו בן חמו ז"ל סגן ראש העיר לשעבר וכיהן בעוד תפקידים ציבוריים למען הכלל.
 
בכל שנה היו משתתפים ציבור רחב ורבנים חשובים מכל גווני הקשת ובראשם רבי חיים פינטו רבה של אשדוד וראש העיר ד"ר יחיאל לסרי שהעלו קוים לזכרו כמו הקמת בית כנסת "אליהו הנביא" ברובע ו' בראשות בנו הרב אברהם בן חמו ראש הכולל 'כנסת ישראל'.
 
אלי בן חמו היה מהמקימים של שירת הבקשות כשלימים קמה האנדלוסית, אבל בתחילה היה מתאמץ רבות להופיע בכל בית כנסת ובכל הזדמנות כדי לעמוד על טיבה ויחודה של השירה והפיוט עם שורשיה הקדושים, אותה ינק ולמד מפי פייטנים תלמידי חכמים ידועי שם עוד ממרוקו.
 
יצויין גם כי 'המרכז לפיוט ושירה' העושה רבות למען מורשת השירה של הבקשות זה מעשי ידיו של רבי אליהו ז"ל, שזה אחד הפרקים החשובים ביותר ובפרט שזה בארץ ישראל ומטביע חותם עמוק שמשאיר את המורשת הזו לעוד שנים רבות.
 
בשיחה הבוקר עם הרב עובדיה דהן יו"ר המועצה הדתית ביקש לציין כי ר' אליהו בן-חמו היה דמות של איש ציבור לדוגמא כשליבו פתוח לכל בקשה ועזרה,  כחבר במועצת העיר אני זוכר את פעילותו שדאג בשביל אחרים בכל תפקיד ציבורי עשה מלאכתו נאמנה, היה מלווה אנשים גלמודים כדי למצוא להם מזור ועזרה. וכמעט שאין מקום של תורה בעיר אשדוד שאין את טביעת אצבעותיו בעזרה וסיוע, כשהיה מביט בפני האנשים וראה שאינם נראים כתמול שלשום, מיד היה שואל ומתעניין, מדוע פניכם רעים היום? – במה אפשר לעזור, והיה הולך איתם ממקום למקום עד שמצא להם פתרון וכנשאל האם אנשים אלו בני משפחתו?, ענה, אלו יהודים וצריך לעזור להם כמה שאפשר וזה מחובתנו! הוא היה דמות שמחייבת את כולנו כיצד לנהוג בבין אדם לחבירו מתוך אחריות ויש לו זכויות רבות באחזקת התורה בפעילותו במשך השנים כשהיה נציג ציבור.
 
 

כבר הורדתם את האפליקציה של אשדוד10?

הורדה לאנדרואיד:

הורדה לאייפון:

דילוג לתוכן