אוניית הענק של המכוניות פקדה לראשונה את נמל אשדוד

האנייה, הנקראת Grande Florida של חברת גרימלדי, חדשה ונמצאת בשימוש כשנה בלבד, נושאת על סיפונה דגל איטליה. לראשונה במסעה מאירופה, פקדה האנייה את נמל אשדוד כשעליה כ-900 כלי רכב קלים וכבדים

שיתוף ב facebook
שיתוף בפייסבוק
שיתוף ב whatsapp
שיתוף בוואצאפ
שיתוף ב email
שיתוף במייל

אורכה של האנייה כ-200 מטר, ורוחבה 35 מטר, שטח השווה לשני מגרשי כדורגל. היא מתנשאת לגובה של 54 מטר ומשקלה כ-65,000 טון. האנייה מסוגלת להכיל כ-8,000 מכוניות המתפרשות על פני 12 קומות. על סיפונה של האנייה 25 אנשי צוות.

מדובר באניית ענק מסוג גלנוע המצוידת בשתי רמפות כאשר האחורית יכולה לשאת 150 טון מטען והצידית כ-20 טון. באוניות מסוג גלנוע אין צורך לעשות שימוש במנוף שכן פועלים באמצעות תאגים מתוך האנייה לפריקת המטען. חברת אללוף ושות' ספנות בע"מ המשמשים סוכנים של גרימלדי בארץ הינם מומחים לפריקה וטעינה של סחורות על גלגלים, לרבות רכבים וכלים כבדים. 

שיקו ז'אנה, מנכ"ל נמל אשדוד, ציין: "נמל אשדוד מברך על כניסתה של אניית הענק הייחודית והעמיד לרשותה את כלל האמצעים בכדי שתוכל לפרוק ולהמשיך במסעה במהירות האפשרית. אני גאה לומר כי צוות הנמל המקצועי והמסור פרק את האונייה בזמן שיא, אשר המשיכה במסלולה. נמל אשדוד משקיע בשנים האחרונות בפיתוח התשתיות על מנת שנוכל להעניק שירות מקצועי, יעיל ומהיר לכלל לקוחותינו."

כבר הורדתם את האפליקציה של אשדוד10?

הורדה לאנדרואיד:

הורדה לאייפון:

דילוג לתוכן