ashdod10 logo

הקרב על הסמל האדום

יעקב שטרית יו"ר הנהלת הפועל נדרש אחת לכמה זמן להחליט האם יתאחד עם האדומים, שחלקם הגדול מאוהדי ושורשי הפועל אשדוד והוא באיתנות מתמדת עומד בסירוב מוחלט להתאחד. גם התערבות של מנכ"ל הפועל יורם אורנשטיין לא משכנעת את שטרית להתאחד. שטרית, שמסכם עונה מוצלחת בהפועל אשדוד טוען כי הוא בעד איחוד, אבל לא בתנאים הקיימים  
רן מיארה | חמישי, 30 יוני 2016 13:40

פרשת האיחוד בין הפועל בני אשדוד לאדומים של אשדוד מסרבת לרדת מהכותרות והשבוע שיגר מנכ"ל מרכז הפועל יורם אורנשטיין מכתב למאיר בן גוזי מנכ"ל עמותת האדומים של אשדוד, בו הוא מסביר כי מרכז הפועל תומך ללא סייג באיחוד בין שני התאגידים. כמו כן, הם מודעים לעובדה כי רק שת"פ בין שתי העמותות והקמת קבוצת אחת תחזיר את הפועל באשדוד לימי הזוהר שלה. בעניין שימוש בסמל הפועל ושם הפועל, הוחלט במרכז כי הפועל תעניק את האישור להשתמש בשם ובסמל הפועל בני אשדוד למעותה אחרת ולכן יש צורך לכבד את העובדה שהם מחזיקים בזכות להשתמש בסמל הפועל ובשם הפועל בני אשדוד. ליעקב שטרית יו"ר הפועל יש הרבה מה להגיד בנושא.

שטרית, איך היית מסכם בקצרה את העונה שעברה?

"בהצלחה גדולה, למרות כל הקשיים והמכשולים בדרך, הצלחנו להקים את הפועל אשדוד. עם אחד התקציבים הנמוכים בליגה הובלנו את הטבלה במספר לא קטן של מחזורים והשחקנים התעלו, נלחמו ונתנו כל מה שאפשר במגרש ואני פשוט גאה בהם. אני מזכיר לך שהיו מי שניבאו שנתפרק במהלך העונה ונתבזה מול הקבוצות האשדודיות אבל אתה יודע למי ניתנה הנבואה".

אתה לא חושב שאם היית מסכים לאיחוד עם קבוצת האוהדים של האדומים, יכולתם לעלות ליגה?

ת: "אין ספק שהסיכויים היו גבוהים יותר, אבל אני מבקש לדייק ולציין עובדות בלבד. הקמנו קבוצה שנקראת הפועל אשדוד אחרי 16 שנים שאף אחד לא ניסה לעשות זאת. משום מה החליטו להקים קבוצה חדשה בגלל ש"הפועל שייכת לאוהדים", ואנחנו היינו צריכים להסכים לאיחוד, למי הקמנו את הקבוצה אם לא בשביל אותם האוהדים?. מילא הייתה קמה קבוצת אוהדים אמיתית ואותם האוהדים יבחרו הנהלה שתחתים מאמן השחקנים, היינו שוקלים זאת בחיוב אבל קמה קבוצה שמנוהלת באותה מתכונת. קבוצת א.ס אשדוד היא לא קבוצת אוהדים כפי שניסו לצייר בשנה שעברה, זאת קבוצה עם הנהלה שמקבלת את ההחלטות כמו הרוב הגדול של הקבוצות בארץ וקבוצת אוהדים זה משהו שונה לחלוטין. תאר לך שאחרי כמה חודשים היו מספר אוהדים לא מרוצים, שמקימים עוד קבוצה שקוראים לה הפועל אשדוד החדשה גם איתה היינו צריכים להתאחד?"

גם השנה ביקשו האדומים להתאחד אתכם. מדוע לפסול זאת על הסף ולא לנסות לפתור את המחלוקות?

"ראשית, אף אחד לא פנה אלי או אל חברי העמותה באופן רשמי. הבנתי שלפני מספר חודשים ניתן לנו ע"י א.ס אשדוד אולטימטום עם תאריך ותנאים מוקדמים ולכן זה לא היה רלוונטי. בימים האחרונים נעשתה פניה למרכז הפועל שנשקול וגם זה לא על הפרק".

IMG 5650

מדוע?

"מי שרוצה באמת איחוד לא מחתים מאמן ושחקנים מליגות בכירות ואז מציע להתאחד. מה הם מצפים שנזרוק את השחקנים שעשו אתנו כברת דרך ולא נטשו אותנו? או שנקבל כמובן מאליו החתמות שעשו? למרות שאני מכבד ומעריך את המאמן עייש והשחקנים שהביא מעירוני, ככה לא עושים איחוד. בשנה שעברה הצעתי למנכל מרכז הפועל לאחד את השורות, אך מר שומר טען שזה כבר מאוחר כי הוחתמו כבר שחקנים והרכבת נסעה. לצערי, הרכבת נסעה שוב ולא בגללי".

אז מה אתה אומר בעצם לאוהדי הפועל?

"פגשתי מספר אוהדים מובילים של הקבוצה, אוהדים וותיקים שאכפת להם ורוצים להרגיש שייכים לדרך של קבוצה דרך שמאפיינת את הפועל אשדוד. הם ילוו אותנו למרות שהם יודעים ששוב נילחם במגרש והכסף הגדול נמצא בקבוצות אחרות. אלה אוהדים שמוכנים לתמוך ולעודד בלי תנאים ועל כך אני מברך אותם. לא מנענו מאף אחד לבוא ולעודד בשנה שעברה ואני מצפה שהשנה נראה יותר אוהדים במשחקים שלנו. היום אנו רואים יותר ויותר קבוצות שנתמכות ע"י אוהדים וגם בהפסדים יודעים לעמוד ולמחוא כפיים, מה שהיה בשנה שעברה לא הוסיף כבוד. כל דבר שנוכל לעשות כדי לחזק אוהדים חיוביים ואכפתיים, נעשה".

לא חשבת לעזוב את העיסוק בקבוצה לאור כל המאבקים שהיו?

"זה לא סוד שמבחינה אישית הייתה לי שנה קשה מאוד בלשון המעטה. אבל קיבלנו תמיכה מוחלטת ממרכז הפועל בראשות המנכ"ל יורם אורנשטיין ואיציק מויאל. גם כשלא יכולתי להיות החברים צ'רלי אטיאס ומיכאל מויזס לא ויתרו ועשו מעל ומעבר. נכון שהיה קל לעזוב אחרי שאתה שומע שמפיצים סיפורים מופרכים ורכילות זולה ואתה בעצם רק תורם ומשקיע מזמנך, אבל אני מגיע מעולם הקארטה והכושר ואף פעם לא ויתרתי והרמתי ידיים".

 אז מה מצפה לנו בשנה הקרובה? נראה שמבחינת החתמות המצב די רדום בקבוצה שלך?

"אם מישהו חושב שאני בתחרות עם קבוצה אחרת אז הוא טועה. רוב הסגל שהיה נשאר וזה מה שחשוב, אנחנו לא חושבים שזה בריא להחליף את כל השחקנים בכל הזדמנות. אני מזכיר למי ששכח שאנחנו בליגה ג' ואם יש קבוצות אחרות שאין להם בעיה להוציא מיליון שקלים בעונה, אז שיהיה להם בהצלחה, לנו אין סכומים כאלה"

 

שומר: "שטרית מונע משיקולים פוליטיים"

יו"ר האדומים, עו"ד נעים שומר בתגובה לדבריו של שטרית אומר כי "לפני כחודש קיימתי מסיבת עיתונאים ובה קראתי לקבוצת הפועל בני אשדוד לשתף פעולה להקמת קבוצת כדורגל אחת מאוחדת של הפועל באשדוד. הצעתי שאוהדי הפועל באשדוד, יבחרו את הנהלת הקבוצה ואת יו"ר הקבוצה. יו"ר עמותת הפועל בני אשדוד דחה את הקריאה ואת ההצעה שלי. בהמשך לקריאתי ולהצעתי, פניתי אל מר יורם ארנשטיין - מנכ"ל מרכז הפועל, באמצעות מנכ"ל קבוצת האדומים מאיר בן גוזי, בבקשה ובהצעה לפעול ולעזור להקמת קבוצת כדורגל אחת מאוחדת של הפועל באשדוד. מר יורם אורנשטיין נפגש עם יעקב שטרית והפנה אליו את הצעתי, אך לצערי מר ארנשטיין נענה בשלילה מוחלטת.

66666666623

צר לי שיו"ר הנהלת בני אשדוד מר שטרית מונע עי' שיקולים פוליטיים ושיקולים אישיים צרים ומכשיל בשיטתיות כל ניסיון לאחד את שתי קבוצות הפועל בעיר, כדי לחדש ולהחיות את עברה המפואר של הפועל אשדוד. והחזרתה לימי הזוהר שלה. אעשה כל שניתן למען הצלחת קבוצתנו האדומים של אשדוד".