ashdod10 logo

עמי ג'רבי הלך, אבי מלול בא

  חמישה מחזורים עברו ושני המאמנים שפתחו את העונה כבר לא נמצאים על הקווים. הפעם זה היה עמי ג'רבי שנפרד מהפועל בני אשדוד. עירוני אשדוד מתכוננת להכח עמידר ר"ג בגביע המדינה. ועל הדרך הפועל בני אשדוד הספיקה להפסיד למכבי שדרות 2:1 וגם לנצח את מ.ס כסייפה 6:0 במשחק השלמה ומנגד האדומים ביצעו מהפך ברהט 2:1
נועם אלטחן | חמישי, 12 נובמבר 2015 15:23

 

הקבוצות האשדודיות בליגה ג' לא מפסיקות לספק פנינים ותופינים לכלי התקשורת והאוהדים שצמאים להתרגשות שאבדה להם בשנים האחרונות. ביום שישי שעבר יצאו הקבוצות אדומות למשחקים, בעוד שעירוני לא שיחקה כלל במחזור, עקב כמות הקבוצות האי זוגית (כל מחזור קבוצה אחרת לא משחקת).
במוקד הליגה אירחה הפועל בני אשדוד את מכבי שדרות וקיוותה להמשיך להישאר מושלמת בליגה. זה לא קרה. במחצית הראשונה החניכים של עמי ג'רבי פתחו היטב וכבר עלו ליתרון משער של עידן שדה. במחצית השנייה השחקנים האדומים הורידו קצב ועם התגברות הגשם, השוו שדרות ואחר כך גם ביצעו מהפך כשהבקיעו את השני. ארבעה ימים לאחר מכן, הפועל אשדוד אירחה את מ.ס כסייפה במשחק השלמה, שלא ניצחה כבר שנתיים, במשחק רשמי. בהרכב חסר הדריך השחקן שרלי אטיאס את השחקנים האדומים בעקבות התפטרותו יום קודם של עמי ג'רבי. עידן שדה, שי סבג וניסים מלכה הצעידו את הקבוצה בניצחון 6:0 כאשר מאמנם החדש אבי מלול, צפה מהיציע.
האדומים של אשדוד הדרימו לרהט וסחבו איתם מטען כבד של לחץ. רהט עלתה ליתרון כבר במחצית הראשונה והשחקנים של שושן לא מצאו את עצמם במגרש הקשה. במחצית השנייה האדומים נראו קצת יותר טוב. בדקה ה-75 לישי ביטון נכנס למשחק והוסיף גיוון בחלק הקדמי. חמש דקות לאחר מכן יוחאי עזרן השווה ל1:1. בתוך תוספת הזמן לישי ביטון עשה את המהפך ושלח את השחקנים לחגוג את הניצחון.

הכירו את אבי מלול
אוהדי הפועל אשדוד בוודאי זוכרים את הקשר אבי מלול במדים האדומים. מלול צפה בקבוצתו החדשה באצטדיון הסינתטי מול כסייפה ובעיקר התאכזב מהכושר הגופני של קבוצתו החדשה. בשיחה ראשונה עם התקשורת הוא מסביר את הציפיות שלו מהקבוצה. "אני חושב שיש הרבה מה לשפר במשחק, השחקנים לא הבריקו למרות התוצאה הגבוהה, אם רוצים להתקדם הלאה". כאשר נשאל על המטרה ואם הציבו לו בהנהלה לעלות ליגה אמר "האמת באתי במטרה לעלות ליגה. אין בשביל מה להישאר בליגה הזאתי לפי דעתי. יש לנו חומר שחקנים טובים, ואם נעבוד כמו שצריך, אין סיבה שלא נעלה". מלול מסיים את דבריו בכך שאינו מתכוון לשנות בצורה ניכרת את הסגל "הסגל הזה מספיק טוב, אלא אם כן שחקן שאנחנו זקוקים לו יתפנה אז נצרף. כרגע הסגל טוב. מקווה שבסוף השנה נשמח".
מי שעזב הוא עמי ג'רבי שהפתיע רבים מחובבי ליגת ג' מחוז דרום. עד הרגע האחרון עוד ניסו גורמים בהפועל להשאירו, אך נדמה כי ג'רבי היה נחרץ בדעתו. ג'רבי הגיב בנוגע לעזיבתו והסיבות לכך התכסו תחת מחסה של חשאיות "התפטרתי או פוטרתי זה לא משנה, היו לי סיבות אישיות בבית שמנעו ממני להמשיך. היחסים שלי עם ההנהלה טובים, אוהב את האנשים שם. מאחל להם הצלחה ושיעלו ליגה".

עירוני אשדוד בגביע המדינה וקרעים ראשונים במערכת

הכח עמידר רמת גן תתארח אצל הצהובים באצטדיון הסינתטי באשדוד, במסגרת גביע המדינה סיבוב ו'. הכח רמת מגיעה לאשדוד מאמצע הטבלה של ליגה א' עם פזילה לצמרת. צפוי לצהובים משחק לא קל אך בוודאי במשחק בודד ניתן לעשות את הבלתי יאומן ולעבור את הסגולים לעבר רובי ריבלין. "בדרך לרובי עוצרים בסינתטי" כתוב בכרזה שפרמו האוהדים למשחק בגביע המדינה. יש דרך ארוכה עד לנשיא המדינה אבל אין ספק שהדרך אליו פוגשים את רמת גן בסינתטי ומשם הם חייבים לנצח.
האידיליה של מועדון בריא ונקי מסכסוכים מתחיל להיגמר אט אט. מקורות יודעי דבר מספרים על חילוקי דעות קשים בהנהלה של עירוני על אופן הניהול של חלק מחברי הנהלה. הקבוצה ששמה לה דגש על ניהול שקוף וטהור מול חברי העמותה, מקבלת מכה קלה בכנף בדבר ביקורות על שיטות הניהול המזכירות לטענת האוהדים את הניהול של מ.ס אשדוד, אשר בגלל זה הקימו מועדון חדש. יש לציין כי מדובר בניצנים ולא במגמה חותכת, אך זו התחלה של נקודה שחורה קטנטנה במפה לבנה ענקית.