ashdod10 logo

יופי של פרויקט: להכין תלמידי יסודי, למעבר לתיכון

"יופי של מודל" הינו פרויקט שיזמה יו"ר מועצת הנוער, תמר ג'ינשווילי ומופעל בהנהגתה על ידי בני נוער מתנדבים בכיתות ה'-ו'. מטרת הפרויקט: להכין את התלמידים למעבר לחטיבת הביניים באמצעות יצירת מודל יופי אישי-פרטי וחיזוק הדימוי העצמי והביטחון האישי שלהם. בין היתר באמצעות צילום, אומנות ותיאטרון שקשורים למודל היופי : תרבות צריכה, דימוי גוף, דימוי עצמי וביטחון עצמי, פיתוח זהות אישית, הפרעות אכילה ועוד  
רבקה יניב | חמישי, 17 ספטמבר 2015 16:08

 

המיוחד בפרויקט הוא החינוך לבניית מודל אישי וייחודי לכל ילד, על פיו הוא בוחר לחיות. המודלים שיוצרים הילדים לא בהכרח תואמים למודלים המוכתבים על ידי החברה ותאגידי האופנה. את השיעורים מעבירים 8 חברי הקבוצה: תמר ג'ינלי- מכיתה י"ב שהיא כאמור מנהלת הפרויקט ואליזה קבלקין מכיתה י"א-שתיהן ממקיף ד'; אלעד גיטלמכר מכיתה י"א (שהוא גם דובר הקבוצה והיחצ"ן ר.י) והדס מרזוק מכיתה י"ב- שניהם ממקיף ג' ; נל לוגסי- מכיתה י"א במקיף ח' ; ולריה פרייס איזין- מכיתה י"א ולן שמלב מכיתה ט' -שניהם ממקיף ה'; חנן חייטוביץ מכיתה י"א באורט ימי. הקבוצה קוראת באמצעות הרשתות החברתיות לבני נוער להצטרף אליהם וגם מקווה שהפרויקט יאושר בהמשך כמחויבות אישית.
ג'ינשווילי, יזמה את רעיון הקמת הפרויקט "יופי של מודל" במסגרת השתתפותה בתוכנית לפיתוח מנהיגות נוער של ארגון LEAD , שהוא א-פוליטי ושלא למטרת רווח. ההכשרה בארגון נעשית מתוך אמונה כי על מנת לפתח מנהיגות יש לאפשר למשתתפים, בין היתר, להתנסות ולהשפיע בזירות שונות ואחת מהן היא הקמת פרויקט לרווחת החברה והקהילה. אגב, פרויקט כזה הוקם בזמנו במסגרת LEAD על ידי ליאור לפיד ממקיף א' שלימים הפך לארגון הארצי "אור לחינוך" ושלפיד הוא עד היום המנכ"ל שלו.


ובחזרה ל"יופי של מודל". ג'ינשווילי מספרת כי בחרה בנושא המדובר כדי לעורר לגביו מודעות. היא מספרת כי לפני מספר שנים היתה לה חברה אנורקסית " אני לא ידעתי איך לעזור לה. היא התמוטטה ואני האשמתי את עצמי. כשהגעתי ל- LEAD הבנתי מה זו הפרעת אכילה. לו הייתי יודעת את זה בזמנו הייתי פונה למבוגר אחראי. הכלים שנקנה לתלמידים יעזרו להם וגם לאחרים. מלמדים אותנו 'ואהבת לרעך כמוך' אבל כדי שנוכל לבצע זאת אנחנו צריכים קודם כל לאהוב את עצמנו ואת זה אפשר לעשות רק באמצעות חינוך", היא אומרת."אנחנו מבזבזים הרבה כסף כדי להתאים את עצמנו לאידיאל היופי, אומרים 8 חברי הצוות, ומוסיפים כי מודלים לא ניתן להכתיב "מודל צריך להיבנות וצריך להיבחר מרצון. מודל אמיתי הוא מציאותי, דבר אישי שאמור לחזק אותנו במקום לנפץ אותנו לרסיסים שלא מתאימים לחברה. יופי וההגדרה שלו הם של כל אחד ואחת מאיתנו אז הגיע הזמן שנדרוש אותם לעצמנו!"
בסוף השנה מתכננים חברי הקבוצה להוביל יום מודעות לאומי לקבלה עצמית ובנוסף להפיק אירוע שיא בסגנון "תצוגת אופי", בו יופיעו התלמידים ותינתן להם הבמה להציג את כישוריהם ואופיים. כמו כן יסוכם התהליך שעברו התלמידים באמצעות חוברת הדרכה שתופץ לכל חלקי הארץ במטרה להרחיב את הפרויקט בשנה הבא לישובים נוספים. במקביל להפעלת הפרויקט החלו חברי הקבוצה בגיוס מימון להפעלתו. בנוסף לכך שפנו לעירייה הם גם מנסים לגייס מימון באמצעות הרשתות החברתיות וקוראים לכל מי שנושא החינוך קרוב לליבו להרים תרומה.

הוסף תגובה

תגובות לא ראויות תוך שימוש בביטויים העולים כדי לשון הרע יימחקו מהאתר.