ashdod10 logo

סוד הקסם ל-45 שנות נישואין: אמת, הוגנות ודאגה

כששואלים את מיריי וצ'רלי אלול, מה הוא סוד הקסם ל-45 שנות נישואין הם עונים: יושר ואמת הדדית. הוא בן 98 והיא רק בת 66 הכירו בבית כנסת בקזבלנקה. מיריי הרגישה כבר אז שהוא המיועד לה משמיים ושחייה עמו יהיו טובים ולא חשבה בכלל על פער הגילאים הבלתי נתפס. "תמיד היינו הוגנים ואמיתיים אחד עם השני, הוא טיפל בי כשהייתי צריכה ואני מטפלת בו כשצריך וככה הכי טוב לנו ביחד"  
מיכל גלילי-תורג'מן | חמישי, 20 אוגוסט 2015 14:36

 

לאהבה אין גבולות ואין גיל ובכל גיל אפשר להתאהב, לאהוב, ואם אתם רוצים הוכחה תשאלו את מיריי אלול, על הנישואים הארוכים והמאושרים שלה עם בעלה צ'רלס. וכשהיא משיבה על השאלה היא מחייכת את החיוך המתוק שלה ואומרת בלי היסוס: "אנחנו דואגים אחד לשני, כל הזמן. זה התחיל כשטיפלתי בהורים שלו והם גרו אצלי. לאחר מכן גם אני לא הרגשתי טוב והוא דאג לי ועכשיו שוב אני דואגת לו".
ואלו בהחלט לא משפטים טריוויאליים, כשבודקים את תעודת הזהות של השניים. מי שזוכר את המשפט הנוסטלגי "זה לא הגיל, זה התרגיל" בוודאי יהנהן, כשישמע שצ'רלס הוא בן 98 (שוב, בלי עין הרע!) ומיריי קטנה ממנו בשלושים ושתיים שנה, "צעירונת" בת 66. את זה לא רואים במבט ראשון, כשהשניים הולכים ברחוב, אוחזים זה בידו של זה ומשוחחים בשקט, ברוגע ובסבלנות האחד עם השני.
הם ידועים כזוג חייכן ומסביר פנים. צ'רלס מברך בכל הזדמנות את סובביו, ואין ספק שהנתינה הזו היא משהו מיוחד שמלווה אותם מצעירותם. במרפאת לאומית 'סיטי', שם פוקדים השניים את המקום, והתחברו היטב עם צוות המרפאה ועם מנהלת הסניף רות מזרחי, עיתונאית לשעבר. רות אומרת כי כי הסיפור שלהם מעלה בכל פעם חיוך וחביבותם הגדולה הופכת אותם לאהובים במיוחד בקרב הצוות. חוץ מזה, צ'רלי לא מפספס אף הזדמנות להעניק ברכה עם יד על הראש, לכל אחד מאנשי הצוות וללקוחות המקבלים שירות מצויין וכולם מרגישים משפחה אחת גדולה.
מיריי מודה, שהם רגילים לשמוע את השאלה האם אלו נישואים שניים והאם הוא נישא למיריי בגיל מבוגר כדי שתטפל בו, אך משיבה בשלילה גמורה שזהו לא העניין. כשנישאו, מיריי הייתה בחורה יפהפייה בת 21 בלבד, שהתאהבה בגבר אמיתי בן 53. והיא לא נרתעה מהגיל. "הכרנו בקזבלנקה בבית כנסת, בהכנסת ספר תורה, שהביאה לי הרבה מזל טוב. הרגשתי מייד שהוא המיועד שלי. הבנתי שזה מה שהקב"ה רוצה ולא חשבתי בכלל על הפרש הגילאים. ההורים שלו מאוד שמחו, הם כבר היו מבוגרים ורצו לראות את הבן שלהם מתחתן באושר ואכן זכיתי לטפל בהם עד יום מותם".
השניים מגדלים באושר, חמישה בנים ושתי בנות, ונהנהים מ-12 נכדים ונין אחד. השבוע יחגגו חתונה של בן נוסף, בשעה טובה. היא מצביעה בביישנות על ידה העדינה בה היא עונדת צמיד זהב דקיק עם שמה, שצ'רלי העניק לה במתנה. הוא מצידו מספר על בית של שלום, כשתמיד הוא שומר בו על כבודה ומדבר איתה בחביבות. הוא מעריך את שיגרת יומו, כאשר היא מלווה אותו לבית הכנסת ומכינה את ארוחותיהם הקבועות, כשכל בוקר מתחיל במיץ תפוזים סחוט ועוגת בית.
ש . מה המתכון ל-45 שנות נישואים מאושרות ?
"יושר לפני הכל. כל הזמן היינו אמיתיים אחד עם השני, ויש לנו גם הרבה תחביבים משותפים. נקווה שהקב"ה יתן לנו הרבה בריאות טובה ושנים משותפות ביחד עד מאה ועשרים. אני מרגישה שאני מטפלת בו והוא מטפל בי וככה הכי טוב לנו ביחד.."