ashdod10 logo

'קלוריד', נערת הפיתוי, הרומן עם הקשיש, והמיליונים שנעלמו

קשיש בן 78 מנהריה, הגיש תביעה כנגד חברת 'קלוריד' לשיווק מוצרים טבעיים מאשדוד, ובו דרישה לפיצוי של 7 מיליון שקלים. לטענתו, החברה הוציאה ממנו במרמה לכאורה, 7 מיליון שקלים, באמצעות נערת פיתוי, שניהלה איתו קשר אינטימי סוער. חברת 'קלוריד' מאשדוד שעמדה במרכז תחקירים עיתונאיים ותביעות משפטיות נמצאת בפירוק וגם: מה הקשר של עו"ד ניסים אבידן ל"קלוריד" ?  
ענת ביגר | חמישי, 30 יולי 2015 15:14

תביעה יוצאת דופן שהוגשה לבית המשפט המחוזי בחיפה חושפת פרשה של נערת פיתוי מאשדוד וכן התנהלות חמורה של חברת "קלוריד" מאשדוד ומנהליה. החברה כך מתברר השבוע, שעמדה במרכז תחקירים ב"ידיעות אחרונות", נמצאת בפירוק. בניסיונות שלנו השבוע להגיע למנהלים ולנתבעים נתקלנו במסע בריחה והתחמקות של מי שעמדו במרכז החברה ופעלו מטעמה באופן שגרר לא מעט תביעות ותחקירים עיתונאיים על טיב החברה ועל התנהלותה הפסולה מול לקוחות. החברה עסקה בשיווק כדורים וחונרים אחרים שמטרתם: דיאטה.

הפרשה התעוררה השבוע בעקבות תביעתו של קשיש כבן 78, אלמן מנהריה, המוכר היטב לתושבי נהריה בשל היותו בעבר איש ציבור ידוע. הוא הגיש תביעה שעניינה ביטול חוזה ופיצויים בנזקים בסך 4 מיליון שקלים כנגד חברת 'קלוריד', לשיווק מוצרים טבעיים מאשדוד. לטענתו, חברת 'קלוריד' הוציאה ממנו במירמה, לכאורה, 7 מיליון שקלים זאת באמצעות צעירה מאשדוד, שהיא אחת הנתבעות, אשר כביכול שימשה נערת פיתוי וניהלה איתו קשר אינטימי. הנערה ששמה שמור במערכת, טרקה בפנינו את הטלפון וסירבה להגיב לטענות.

KAL

אחת מהמודעות ה"מבטיחות" של קלוריד
מכתב התביעה שהוגש באמצעות עורכי הדין ממשרד רוזנברג, אברמוביץ, קרן-פולק, עולה בין היתר כי לפני כשנתיים,  נציגה של חברת 'קלוריד', יצרה קשר עימו. היא טענה כי קיבלה את פרטיו מקופת החולים, שבה הוא מבוטח וטענה כי יש בידיהם מוצרים המומלצים למצבו הרפואי. בתביעה נטען כי "שיטת הפעולה של הנציגות השונות מתבצעת בדפוס חוזר. כמעט בכל פעם התקשרה נציגה דרך מספר סלולרי, הציגה את עצמה בשם כלשהו (אשר לעיתים השתנה במהלך השיחה) והחלה לשאול לשלומו של התובע, להתעניין במחושיו, ולפרטט עמו, בנוסח ' אתה נשמע מאוד צעיר', 'אולי נפגש' וכיוצא כאלה. לאחר פלירטוט שנמשך מספר דקות, הודיעה הנציגה לתובע בחגיגיות כי מאחר והוא לקוח VIP , מגיעה לו מתנה 'מדהימה' בשווי אלפי שקלים. בעקבות כך התפתח דיון מה כדאי לתובע לבחור, ולאחר מכן ביקשה ממנו הנציגה מספר כרטיס אשראי לצורך חיוב דמי המשלוח". כן נטען, כי כאשר התובע ניסה להתנגד כשהוא מציין שאין לו צורך במוצר, או שאין לו כסף, הופעל עליו לחץ עד שנשבר וקנה.


בהמשך נטען כי יצרה איתו קשר עובדת שהציגה עצמה בשם "ליאת, בת 33 גרושה מאשקלון (ולא את פרטיה הנכונים), וניסתה למכור לו תמרוקים. לטענתו במהלך השיחה ניסתה לשכנע אותו לרכוש את התמרוקים. עוד נטען כי לאחר זמן מה היא הגיעה לביתו בנהריה.   כך נכתב בתביעה מטעמו של הקשיש: "מנקודה זו והלאה, נרקמה סביב התובע מסכת תרמיות והתחזויות מתוחכמת, אשר ניצלה את מצבו הפגיע של התובע, וסובבה את ראשו בהבטחות, בחנופה, בתלות רגשית, ביחסים מיניים ובשקרים בוטים". נטען כי התפתחה מערכת יחסים בין התובע ובין אותה "ליאת", אשר נהגה להגיע אליו לנהריה, מאשדוד פעם או פעמיים בשבוע בשעות הערב וכי "השניים נהגו לשתות משקאות אלכוהוליים יחד ולאחר מכן לעסוק בפעילות מינית". כן נטען כי במהלך הקשר "הרומנטי", החל התובע ליטול תרופות לעוררות מינית, אשר השפעתן על התובע, חולה לב עם לחץ דם גבוה, הייתה קשה ומצבו הבריאותי של התובע הידרדר". מכתב התביעה עולה עוד כי "ליאת" נהגה לספר לתובע כי היא לא מרגישה טוב וכי מוצריה של 'קלוריד' יכולים לסייע לה ולכן ביקשה ממנו לרכוש לה אותם. עוד נטען כי במשך כשנתיים התנהל קשר אינטימי בין התובע ל"ליאת" כשבמהלך השנתיים הוא ביצע רכישות טלפוניות של תרופות עבורה בעלות מצטברת של 5 מיליון שקלים.
"אך בכך לא הסתפקו הנתבעים, אשר הבינו כי בידם טרף קל", נכתב בתביעה ובמהלך הקשר ביניהם נטען בכתב התביעה "ליאת" סיפרה לתובע מספר פעמים שיש לה צורך דחוף בסכומים גדולים של כסף, מסיבות שונות. התובע שילם לה. בין היתר העביר לה 30,000 שקלים לרכישת מכונית חדשה וסייע לה לשלם חובות כמו שחרור עיקול בסך 100,000 שקלים ועוד. כן נטען כי התובע שילם לא רק לקלוריד ו"לליאת" אלא לאנשים נוספים שהוצגו כחבריה לעבודה של 'ליאת'. נטען כי בכל אותה העת המשיכו הנתבעים ליצור "מערכת שקרים סבוכה המגבה את מזימת העוקץ המוצלחת שלהם" וכי "ליאת" המשיכה לנהל עם התובע " רומן" והמשיכה לסובב אותו בכחש, להאמין כי הקשר ביניהם מתהדק והסתירה ממנו כי היא למעשה בת 20 ואם לילדה" והציגה מצג כאילו היא גרושה בת 33, פנויה אליו לחלוטין. נטען כי סיפרה לתובע שבבעלותה שתי דירות אחת באשדוד ואחת באשקלון, שעה ש" שאין לה זכות באף נכס מקרקעין" לטענת התובע כששאל אותה כיצד ומתי היא מתכוונת להשיב את חובותיה ענתה כי היא "אמורה לקבל ירושה בסך 9 מיליון שקלים" מדוד שנפטר.
התובע הקשיש מנהריה טוען כי כיום הוא מצוי בקשיים כלכליים וכי איבד כ- 7 מיליון שקלים וכיום מצבו הפיננסי ביתרת חובה של כמיליון שקלים, וכי הוא חב עוד כרבע מיליון שקלים לגורמים חוץ בנקאים. הוא עותר לבית המשפט לקבל מחברת 'קלוריד', "ליאת" ועוד 8 נתבעים שלהם הוא מייחס בכתב התביעה מעורבות במעשי העוקץ, לשלם לו פיצויים בסך 4 מיליון שקלים.

 

הקשר של עו"ד ניסים אבידן ל 'קלוריד'

בנובמבר 2011 חשף תחקיר "ממון" של ידיעות על ידי התחקירן, גיא ליברמן את מה שכונה "תרגיל הדיאטה הכשרה". נטען כי חברת 'קלוריד' פרסמה מוצר של דיאטה, שהבטיחה ללקוחות כי ניתן "לאכול הכל ולרזות בגדול" עם כמוסת הפלא ששיווקה 'קלוריד'. אך רבים מהצרכנים התאכזבו והתלוננו שלא רק שלא הצליחו להשיל ממשקלם חלקם אף שמנו ועתרו לבתי המשפט להחזרת הכסף. ומה היה תפקידו של העורך דין מאשדוד, ניסים אבידן בחברת 'קלוריד'?

בכתבה ב"ממון" של התחקירן, גיא ליברמן התראיין אדם בשם ארז מאיר, שטען כי רכש את כמוסות 'קלוריד גולד' ובתוך חודשיים עלה ב- 11 קילו במקום להרזות. ליברמן כותב כי בסרטוני תדמית של החברה מוצג צעיר אשדודי "כדיאטן הראשי של החברה", אך אינו מופיע כלל ברישומי משרד הבריאות. מלול הגיב לכתבה ואמר כי אותו אדם, חבר שעזר, ואינו עובד החברה.
חברת 'קלוריד' הוקמה באוגוסט 2008 ופועלת מאשדוד. יובל, אחד מבעלי המניות והדירקטור היחיד ב'קלוריד' עסקה בשווק תוספי תזונה שונים, שלדברי נציגיה עשויים מחומרים טבעיים בלבד, כשמוצר הדגל שלה כמוסות להרזיה. 'קלוריד' הבטיחה לציבור צרכניה כי עם כמוסות 'קלוריד' הם יוכלו להמשיך לאכול ולרזות בגדול. הסיסמה של החברה "קלוריד, וקל להוריד". מאות אלפים רכשו את המוצר ברחבי הארץ, בעיקר במגזר החרדי, בשל העובדה שעל מוצר הדיאטה של 'קלוריד' מוטבע חותמת כשרות. והחברה פרסמה בתקשורת של המגזר החרדי.

 

עו''ד אבידן

מי שעוד נחשף בכתבה הוא עו"ד ניסים אבידן מאשדוד, אשר לטענת הכתב, ליברמן הוא רשום בחברת המידע העסקי BDI "כאחד ממנהלי 'קלוריד'" ואשר לדברי הכתב הציג עו"ד אבידן, את עצמו בפני העיתון "פעם כ'סוג של מנכ"ל', פעם כ'מנהל שיווק' ופעם כ'פרילנסר בחברה כיועץ שיווק' . עו"ד אבידן שוחח עם הכתב וענה לו על הדיאטן: "מישהו אמר שהוא קיבל הכשרה?. הבן אדם מתעסק 10 שנים בדיאטות, אז מבחינתי הוא דיאטן שלנו. אף פעם לא הצגתי אותו כדיאטן ראשי. הדבר היחיד שהוא עושה זה שהוא עוזר לנו בחברה מהבחינה הזו".
עוד נטען בכתבה כי באתר האינטרנט של החברה באותם ימים נכתבו הבטחות אודות "יעילותו של המוצר וסגולותיו מרקיעות השחקים ... בסקר שנערך באפריל 2010 על ידי חברת יחיד יזום וניהול בע"מ עולה שמוצר הדגל של חברת "קלוריד" להרזיה הוא המוצלח והיעיל ביותר להרזיה בישראל ב- 3 השנים האחרונות".
הדבר התפרסם גם במודעות החברה. הכתב ליברמן חשף כי מדובר בחברת אינסטלציה. עו"ד אבידן נשאל כיצד קרה, שחברת אינסטלציה עושה סקר ל'קלוריד' ואיך הוכרז המוצר כיעיל ב- 3 השנים, כלומר מאפריל 2007, למרות שברשם החברות מצוין בפירוש שהחברה נוסדה כשנה וחצי אחר כך, באוגוסט 2008?. עו"ד אבידן השיב כי אינו רואה בזה שום בעיה. הכתב מקשה ושואל למה חברת אינסטלציה עושה לכם סקר? עו"ד אבידן: " כי זה מה שבא לנו. אני לא מבין מה הבעיה. החברה עצמה הוקמה ב- 2008. הצוות שפיתח את הפורמולה עבד על זה כמה שנים". אבידן נשאל להסבר על תוצאות הסקר וענה "לא ראיתי את זה".

כן נטען בכתבה כי 'קלוריד' הצהירה בפרסומות השונות כי הפורמולה שמפרקת שומנים נמצאת ב" תהליך מדעי מבוקר" וכי יש ללקוחותיה הצלחה של 98%. ליברמן מבקש מאבידן את המחקרים והוא משיב: "יש מכללות שבדקו את הפורמולה שלי, והוציאו לי אישורים שזה אכן עוזר להרזיה. נטורפתים הוציאו אישורים שהפרמולה עוזרת להרזיה".
אבידן נשאל עוד "כשאתם אומרים שזו כמוסת ההרזיה המצליחה בעולם על מה אתם מתבססים?. אבידן משיב: " מה אתה רוצה, שאני אפרסם שיש לי את הפורמולה הכי לא מצליחה בעולם? או אחת הממוצעות? כש'רד בול' אומרת שהיא עושה כנפיים, היא מתבססת על משהו? אני לא רואה בזה בעיה". ושוב נשאל על מחקרים ומודה "אין לי מחקרים, אני אמרתי לך, יש אישורים מנטורופתים".

יודגש, כי עו"ד אבידן לא עובד כיום, לדבריו, ב'קלוריד' ואינו נכלל ברשימת הנתבעים בתביעה שהגיש הקשיש מנהריה. השבוע פנינו לעו"ד אבידן עם שאלות ובקשה להגיב על חלקו בחברת 'קלוריד'. לדבריו, אינו עובד כיום ב'קלוריד' ואינו נמצא ברשימת הנתבעים. "הועסקתי בחברת 'קלוריד' במשך כמה תקופות לא רצופות במהלך השנים האחרונות. עבדתי בחברה כאחראי משמרת (לא כבעלים ולא כמנכ"ל). כמובן שאינני עובד בחברה כלל כיום. אין לי ולא היה לי כל קשר למקרה שפורסם ב'ידיעות אחרונות' (פרשיית הקשיש שתבע ע.ב) ומעבר למה שקראתי שם, לא ידוע לי דבר. מבירור שעשיתי עם חברת 'קלוריד' שמי לא מופיע בשום דרך בכתב התביעה וממילא אינני נתבע. לגבי התחקיר של 'ממון' בשנת 2011 על ידי גיא ליברמן, הרי כי דרך הצבתי שם, הינה שקרית וכל המיוחס שנאמר על ידי, מעולם לא נאמר על ידי, ובהתאם, כל ציטוט מאותה כתבה מהווה ציטוט שקרי. אבקש להדגיש כי כל ניסיון מצידך או מצד עיתון 'השבוע באשדוד' לפגוע בשמי הטוב עם או בלי קשר למסע ההכפשות שמנהל העיתון במשך שנים ארוכות נגד אבי (יהודה אבידן ע.ב) ומשפחתי, יביא לתגובה חריפה, לרבות הגשת תביעות מתאימות".