ashdod10 logo

כבוד: נלחמה להיות קצינה והצליחה במשימה

סגן נופר בוהדנה בת 22 מאשדוד, מפקדת צוות בבית הספר לקצינים מספרת איך השירות הצבאי חישל אותה. על האירוע הקשה שעברה ביום העצמאות ה- 64 למדינה, כאשר מול עיניה נהרגה חברתה סגן משנה הילה בצלאלי ז"ל, מקריסת עמודי תאורה. ועל השירות בפיקוד העורף "עד מבצע צוק איתן לא העריכו מספיק את פיקוד העורף", היא אומרת בגאווה  
ענת ביגר | חמישי, 30 יולי 2015 14:46

בערב יום העצמאות השנה סגרה סגן נופר בוהדנה מאשדוד, מעגל. זאת לאחר שהגיעה לחזרה הגנרלית של טקס מדליקי המשואות בהר הרצל ביחד עם פקודיה. 3 שנים לפני, ביום העצמאות ה- 64 למדינה באפריל 2012 היא השתתפה בעצמה בטקס השנתי כדגלנית, והייתה עדה לטרגדיה הקשה בה נהרגה חברתה סגן משנה הילה בצלאלי ז"ל בחזרות, לאחר שעמודי תאורה נפלו, הרג אותה ופצע חיילים נוספים. "לא הכרתי את הילה לפני, אבל היינו יחד במשך כחודשיים וחצי של חזרות" מספרת נופר. שתיהן הרגישו כבוד רב להשתתף בטקס. על מה שאירע לנגד עיניה היא מספרת, כי לפתע החלו לקרוס העמודים. "זה קרה מולי ואני קפאתי במקום. זה היה קשה ולקח הרבה זמן עד שיצאתי מזה". למרות האובדן של הילה, הוחלט לא לבטל את הטקס. "נאמר לנו שעלינו להיות חזקים. היה קשה לעלות על הבמה כאילו כלום לא קרה. היה קשה אבל מרגש".

 

מעניקה תגיות לצוער בקורס קצינים

נופר, ילידת אשדוד בת הזקונים לאמא שעובדת בחינוך מיוחד ולאבא חשמלאי. לנופר אחות גדולה. היא גדלה ברובע י"ג למדה בתיכון מקיף ח' מאז ומתמיד חלמה להיות שחקנית ואף למדה בבית הספר למשחק "יצירתי" בסניף באשדוד. עם סיום הלימודים היא החליטה לעשות שירות משמעותי, בפיקוד העורף. תחילה במחלקת אב"כ ולאחר קורס בן 4 חודשים היא שובצה ועבדה עם מילואימניקים. "בתפקיד את נחשפת להרבה גופים צבאיים ואזרחיים כמו שב"כ או חברת חשמל ויוצרת קשרים". נופר שאפה ללכת לקורס קצינים, אולם לא היו לה מספיק נתונים. לאחר שחזרה לבסיס וביקשה לצאת לקורס קצינים, אמר לה המפקד שלה שהיא עוד לא מוכנה, בעקבות האסון בהר הרצל, והיא שירתה כמפקדת נערות מגיוס מיוחד. האתגר הזה להפוך נערות שבאות מרקע קשה לחיילות ריתק את נופר והיא מספרת שהתפקיד הזה היה מדהים ופתח בפניה עולמות שונים. אבל היא לא ויתרה על החלום להיות קצינה ולאחר מספר חודשים יצאה לקורס קצינים במגמת מעוז (תומכי לחימה), בסיומו שובצה בתור קצינת חמ"ל לאלוף פיקוד העורף, ומשם עברה לתפקידה הנוכחי כמפקדת צוות בקורס קצינים במגמת מעוז בבה"ד 1. "כל מחזור לוקח חודשיים וחצי. וכבר פיקדתי 4 מחזורים. אתגר לא פשוט".

כמי שחוותה קשיים, לך מסר לבנות לפני גיוס שחוששות?
"כשהתגייסתי אמרתי שאני רוצה לשרת בתפקיד קרבי, וכמה שיותר רחוק מהבית. אחרי שבוע רציתי חזרה לאמא. היה לי קשה והיו משברים, אבל השירות שינה אותי כאדם. הצבא מקום מדהים. התחזקתי שם, התגברתי על מצבים, התבגרתי וגיליתי את יכולתיי. אין שם אמא ואבא שיבואו להציל. אתה אחראי על מעשיך, אתה לומד להילחם על מה שאתה רוצה. אני אומרת לאותן בנות שחובה להתגייס למען עצמן, אבל גם למען המדינה. במיוחד המדינה שלנו עם כל מה שמסביב ובעיקר אם את מאשדוד אחרי הקיץ האחרון".
נופר מבקשת להדגיש את השירות בפיקוד העורף. "פעם לא החשיבו את פיקוד העורף. זה לא נחשב כמו תפקיד קרבי. היום, אחרי מבצע "צוק איתן" כבר למדו להעריך את פיקוד העורף וחשיבותו. זה חייל עם הרבה אתגר והרבה תפקידים ואפשרויות. ומי שלא מבין את זה, זה פספוס ענק בשבילו".