ashdod10 logo

מטקס מלכת היופי לחיל התקשוב

סגן אפרת והבה בת 24 מאשדוד התמודדה אשתקד על תואר מלכת היופי של ישראל. בצבא היא מפקדת בצוות "רום" של פיקוד דרום, האחראי על תחזוקת האנטנות בכל הדרום וחייליו מטפסים מידי יום לגובה של 100 מטרים, כדי לאפשר תמיכה בלוחמים. בראיון היא מספרת על התפקיד הייחודי, על היותה חיילת אחת בצוות של חיילים ועל אהבתה לצה"ל  
ענת ביגר | חמישי, 09 יולי 2015 14:43

 

השבוע ציינו שנה למבצע "צוק איתן" באירועי הנצחה וסיפורי תעוזת הלוחמים. חיילי מערך הקשר והתקשוב הם הלוחמים שפעלו מאחורי הקלעים בעזרת טכנולוגיה שמסייעת ללוחמים. סגן אפרת והבה בת 24 מאשדוד מפקדת בצוות "רום" של פיקוד הדרום, היא חלק ממערך חשוב זה שבלעדיו היה קשה יותר ללוחמים בשטח. כשהיא מספרת על הפעילות שלה ובעיקר של חבריה היא מלאת התלהבות. היא קצינה טכנית ומפקדת על שני צוותים, צוות תשתיות של האינטרנט והאלקטרוניקה וצוות "רום". לדבריה, צוות ״רום״ הוא למעשה צוות טיפוס ייחודי, האחראי על תחזוקת האנטנות בכלל רחבי פיקוד הדרום- בעוטף עזה, בבאר שבע  וגם באילת. מדובר בצוות המונה בסך הכל ארבעה אנשים ואשר אמון על שטח כה רחב. מדי יום הם מטפסים לגובה של עד 100 מטרים, דבר אותו עשו גם במהלך מבצע ״צוק איתן״. באותה  העת נאלצו לבצע את משימתם אך ורק בחשכת הלילה, שכן בזמן היום היו עלולים לשמש מטרות לצלפי האויב, זאת תוך כדי שהם בכלוב ברזל ממוגן, שנועד לשמור עליהם. אפרת מדגישה כי את החשיבות הגדולה של מערך הקשר והתקשוב לחיילים הלוחמים. בשנים האחרונות עשה החייל קפיצה ענקית החייל הקטו, שהוקם עוד לפני קום המדינה עם הקמת שירות הקשר בהגנה אשר ב- 1937 פעל בין היתר בעזרת 150 יוני דואר, הפך כיום למתקדם ובעל טכנולוגיה מפותחת.

 


היא ילידת חולון, בת יחידה לאמא. בהיותה בת 3 נפטר אביה ואמא שלה גידלה אותה בכוחות עצמה. בכיתה ה' הגיעה לאשדוד ולמדה במקיף א' תעופה וחלל. היא הייתה שוחרת של חיל האוויר וכבר מכיתה י' עלתה על מדים, ולדבריה התאהבה בצה"ל והחליטה לשרת שירות משמעותי. היא למדה במגמת אלקטרוניקה, מגמה יוקרתית ותובענית בדרישות מהתלמידים. אפרת עתודאית צה"ל ובעלת תואר ראשון בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה. "בחרתי להיות עתודאית, גם כי אני אוהבת את השירות בצה"ל ולא מפחיד אותי לשרת 6 שנים וגם מאחר ואני בת לאם חד הורית שלא יכלה לסייע במימון הלימודים החלטתי ללמוד תואר במסגרת הצבא", היא אומרת.
אי אפשר להתעלם מהיופי הרב שלה, וכך במקביל ללימודיה היא השתתפה בשתי תחרויות יופי. הראשונה מלכת היופי של אשדוד בה הוכתרה כנסיכת היופי של אשדוד ואשתקד היא הייתה אחת מהמועמדות למלכת היופי של ישראל. "מתוך כאלפיים בנות יפות אחרי אודישנים רבים נבחרנו 20 מועמדות סופיות. לא נבחרתי לשום תוא, אבל ההשתתפות בתחרות הייתה חוויה מיוחדת", היא אומרת. היא אפילו הספיקה להשתתף בקמפיין של חברת קוסמטיקה ולהצטלם עם אנה אהרונוב. בין היתר היא גם שפית. למרות ההתמסרות לקריירה צבאית, היא לא פוסלת בעתיד הרחוק גם לפתח קריירה בתחום היופי ולפתוח עסק בתחום.
סגן אפרת, מפקדת על כ- 10 חיילים ונגדים. היא מספרת על האתגר של שירות לצד חיילים והיותה החיילת היחידה. "מדובר בקושי כפול: אני גם האישה היחידה וגם מפקדת של נגדים מבוגרים ממני, חלקם בני 30, אבל עם יחס נכון אפשר להתגבר על כך ולתפקד. צריך גישה חברית, צריך לא רק לתת פקודות אלא לדעת להקשיב להם ולצרכים האישיים שלהם. זה תפקיד קשה אבל מספק ומאתגר". בניגוד לחיילים רבים שלשרת שנתיים נראה להם זמן רב, אפרת לא חוששת משירות ארוך של 6 שנים. היא אפילו אומרת שהיא רואה את עצמה ממשיכה במסגרת הצבא מעבר לשנים שעליה לשרת. "אולי בחוץ יש משכורות גבוהות יותר, אבל, אני אוהבת את הצבא ומעבר לחשיבות לתרום למדינה שלנו, אני רואה איך אני משפיעה בתפקיד וזה אתגר". התפקיד אותו היא מבצעת נמשך שנה ובקרוב תסיים ותחזור לצריפין לתפקיד אחר והיא חדורת מוטיבציה לתרום ולפעול למען הצבא. אפרת קוראת לבנות שעומדות להתגייס לא לחשוש מהסטיגמה שתחום האלקטרוניקה מיועד רק לבנים. "אני וחיילות אחרות ההוכחה שגם בנות יכולות לעשות את התפקיד כמו כל חייל. זה תחום רחב ומאתגר ואני ממליצה לכן לא לפחד ולהגיע זה תפקיד מאתגר ומשמעותי".