ashdod10 logo

החשוד בדקירה ישלח להסתכלות: ״שמעתי קולות שאונסים מישהי״

לאחר שהמשטרה סיימה את חקירתה ואיסוף הראיות באירוע בו דקר תושב אשדוד את שכניו ברחוב הרב קוק, הועבר התיק לפרקליטות. בחקירה הוא טען כי שמע קולות שלכאורה אונסים מישהי וסבר שמדובר באחותו למרות שאין לו אחות וביקש לעזור לה. בית המשפט האריך את מעצרו ושלח אותו להסתכלות
ענת ביגר | חמישי, 07 מרס 2019 10:24

חוקרי התשאול במשטרה סיימו בימים אלו את חקירת אירוע האלימות הקשה שארע בתאריך 17.2 ברחוב הרב קוק בעיר אשדוד במהלכו נדקר, אלכסנדר אקימז'נוב, צעיר כבן 24 באורח קשה ורעייתו ויקטוריה בת 21 באורח קל על ידי החשוד, אלכסיי אפטוב בן ה- 28 , שכנם של הזוג הצעיר שעבר להתגורר הן רק כשבועיים לפני כן, בדירה שבקומה הרביעית, מעל דירתו של אפטוב. הודות לתושייתם ועל אף פציעתו הקשה של הבעל שגונן בחירוף נפש על רעייתו, הצליחו השניים להימלט מדירתם אל דירה בבניין הסמוך. שוטרים שחשו למקום ביצעו את מעצרו של החשוד תוך שנאלצו לבצע ירי לאחר שסיכן את חייהם. לאחר שאושפז בביה"ח ומצבו אפשר זאת, נחקר החשוד ומסר גרסתו בה קשר עצמו לחשדות המיוחסים לו, ובכך השלימו חוקרי תשאול תחנת המשטרה באשדוד את מלאכת החקירה וכאמור חומריה הועברו בימים האחרונים לידי פרקליטות דרום.

מחקירת המקרה עולה כי בתאריך 17.2 בשעה 03:39 חייג אדם למוקד 100 במשטרה ודיווח שעוקבים אחריו ולאחר מכן הוסיף "פרנויה שלי, הכל בסדר" וכי הוא שיכור. בהמשך התקשר שוב אותו מודיע ומסר כי דקר אדם מספר פעמים וניתק את השיחה. ניידת סיור שהייתה כבר בדרכה למקום הגיעה לאחר כ-3 דקות, החלה סריקה בבניין בעקבות סימני הדם הרבים שהובילו אל דירה בקומה הרביעית שבדיעבד שייכת לזוג צעיר. בסריקה בדירה שדלת הכניסה אליה הייתה פתוחה נמצאו כתמי דם רבים אך לא אותר אף אדם בה. צוות שוטרי הסיור המשיך בסריקה תוך ששומע דיבורים של אדם מקומה שלישית שם הבחין בחשוד אוחז בידו סכין גדולה. מחקירת המשטרה עולה כי השוטרים קראו לחשוד להניח את הסכין והחלו מתקרבים לעברו כשהחשוד החל מניח את הסכין עד שלפתע החל משתולל ושב לאחוז בסכין תוך שסיכן את חייהם של השוטרים וניסה לדקור את אחד מהם אז ירה השוטר האחר לעבר פלג גופו התחתון של החשוד, דבר שלא מנע ממנו להמשיך לסכן את השוטרים עם הסכין שבידו ואילץ אותם לבצע ירי נוסף. אז ניגש החשוד אל מאחורי המקרר במטבח והסתתר שם. כוחות משטרה נוספים שהגיעו למקום סייעו בידי השוטרים להשתלט על החשוד וצוותי רפואה שהגיעו למקום פינו אותו לביה"ח "אסותא" בעיר שם אושפז תחת אבטחה משטרתית ומעצרו הוארך מעת לעת.

846848647546

טען ששמע קולות שאונסים את אחותו, למרות שאין לו אחות

לאחר שחזר להכרתו וניתן היה לחקור אותו, השלימו חוקרי תחנת המשטרה באשדוד את מלאכת החקירה בה קשר עצמו החשוד למיוחס לו וטען כי שמע קולות שכביכול אונסים מישהי, טען כי זו אחותו על אף שאין לו כזאת, וכי הוא בא לעזור לה.

מעדותם של בני הזוג עלה כי הם התעוררו לקראת השעה רבע לארבע לפנות בוקר לאחר שנשמעו דפיקות חזקות בדלת ביתם. בני הזוג לא פתחו את הדלת וביקשו מהחשוד לעזוב את המקום בטרם יקראו למשטרה והבחינו דרך עינית הדלת כי אותו אדם כבר לא שם. בהמשך לכך שמעו רעשים מוזרים ככל הנראה מגג הבניין ומחלון התריסים בחזית הבית ולפתע הבחינו בחשוד פורץ אל ביתם כשסכין בידו והחל מתנפל עליהם. בעל הדירה שלא איבד עשתונות החל מתעמת עם החשוד במטרה להגן על רעייתו וסופג פגיעות קשות מדקירות בכל חלקי גופו, תוך כדי כך מצליחים בני הזוג לפתוח את דלת ביתם ולהימלט מפני החשוד על אף פציעתו הקשה של הגבר. השניים נמלטים מהבניין ועולים במדרגות הבניין הסמוך עד קומה רביעית שם פותחת לקול דפיקות בדלת ביתה בעלת הבית שנחלצה לסייע לבני הזוג על אף שאינה מכירה אותם. השניים פונו על ידי כוחות הרפואה לבית החולים שם נזקק הבעל לטיפול רפואי ארוך ומקצועי בשל חומרת פציעתו.

אפטוב נשלח להסתכלות

כאמור עם סיום החקירה והגשתה לפרקליטות כדי שתכין כתב אישום, הוארך מעצרו של אפטוב. עורך דינו ביקש לשלוח אותו להסתכלות ובית המשפט נענה לבקשה.

עו"ד לחן מסר בתגובה כי "אכן הסתיימה החקירה ועם הגשת כתב האישום. נבקש את בדיקתו של הנאשם על ידי הפסיכיאטר המחוזי ליתן חוות דעתו בדבר כשירותו של הנאשם לעמוד לדין והאם היה אחראי לביצוע המעשים לכאורה בעת האירוע. בעניין ירי השוטרים לטעמינו הירי לא היה מוצדק ויצא מכלל שליטה של השוטרים. ניתן היה לעצור את החשוד באמצעים אחרים ולא בירי מכוון. תלונה בעניין זה הוגשה למח"ש אשר תיבדק על ידם".