ashdod10 logo

משבר באדומים: משחררים שחקנים אבל הבעיות על הדשא נשארות

השבע הודיע מועדון האדומים לשחקנים יוסי שקל, גולן עמוס, אושרי צגאי שהם משוחררים מהקבוצה, לאחר שלא קיבלו דקות משחק. מנגד האדומים ניסו להחתים את עופר ורטה, המגן של הפועל ת"א, שהתחרט ברגע האחרון. האדומים כרגע מסיימים במקום השלישי בליגה, אולם נראה שבמשחקים האחרונים הקבוצות מתחילות ללמוד את הטכניקה של הקבוצה. האם שינוי סגל השחקנים יביא את הכרטיס לליגה לאומית?
יניב פרידמן | חמישי, 20 דצמבר 2018 13:01
משבר באדומים: משחררים שחקנים אבל הבעיות על הדשא נשארות צילום: אבישי אפטקר, מדיה האדומים

סגל השחקנים האדומים מתחיל לעבור שינוי בשבוע האחרון, לאחר שהקבוצה לא מצליחה להדביק את הפער בצמרת. האדומים מדורגים במקום השלישי הליגה בפער של שש נקודות בלבד מול הכוח עמידר רמת גן שבמקום הראשון. יכולת המשחק במשחקים האחרונים לא מעידה על קבוצה שמועמדת לעלות ללאומית. השיא הגיע בתבוסה למ.ס כפר קאסם בבית, והניצחון דחוק בחוץ על בית"ר כפר סבא שמדורגת אחרונה בטבלה הליגה. אחת הסיבות למצב היא שלנדאו לא נותן הזדמנויות לשחקני הספסל לקבל דקות משחק על מנת להוכיח את עצמם. עקב כך לנדאו החליט לשחרר כמה שחקנים שכבר זמן רב לא ראו דשא. הראשון היה יוסי שקל שהתאמן מעט בגלל היותו לוחם אש. אצל פיני עייש, המאמן הקודם, הסכים לסידור אבל לנדאו לא אהב את זאת שיוסי לא מגיע לכול האימונים, ולכן העלה את דין גל כשוער קבוע של הקבוצה. שיקול תמוהה בכך ששקל היה שוער העלייה של האדומים והצליח לשמור על רשת יחסית נקייה, לעומת גל שחוטף כל משחק לפחות גול אחד או יותר. שחקנים נוספים שהשתחררו הם גולן עמוס, ואושרי צגאי שהצטיינו באימונים אבל לא קיבלו זמן משחק. האדומים ניסו להחתים את עופר ורטה, המגן של הפועל ת"א, על מנת לחזק את קו ההגנה. אך ורטה עשה עזב יום אחרי החתימה לאחר שקיבל הצעה כספית גבוהה יותר מקבוצה מהליגה הלאומית. מניתוח מעמיק על אופי המשחק של האודמים מעלה סימני שאלה מעבר לשחרור שחקנים, והחתמה של שחקנים חדשים.

הקבוצות בליגה כבר לומדות את הטכניקה של האדומים

סימני השאלה שעולים שמתחילת העונה כבר מתחילים לקבל תשובות בחור ענק במרכז השדה של האדומים. על הנייר קיימים קישור מרכז, אך בפועל אין שחקן שתופס את המרכז ומנהל את המשחק למעט בן בוטבול שמצטיין כבר כמה מחזורים ברצף יחד איתו לישי ביטון שביחד איכשהו מצליחים להניע כדורים, אך בפועל משחקה של האדומים די תקוע וצפוי. כל ההתקפות עוברות רק דרך האגפים או בכדורי עומק לשריקי או לארביטמן שמצליחים לשים את הכדור ברשת. במקום לנסות לשחק משחק קבוצתי הקבוצה נשענת על הכישרון של שחקני ההתקפה ולא מייצרים התקפות מסודרות לעין. למעשה נקודה החולשה של האדומים ידועות לכל והיריבות מנצלות זאת כך היה נגד יבנה בגול הראשון כאשר ההתקפה החלה מיוסף חיים במרכז וכך היה נגד כפר קאסם עם שני הגולים המהירים. אותה יכולת חזרה על עצמה שבוע לאחר מכן במחצית השנייה מול בית"ר כפר סבא. האדומים הובילו בתוצאה 3:0 במחצית, אבל כפר סבא החלשה השתלטה על המשחק כבשה שני שערים והשיוון לא היה רחוק. רק במזל שופט המשחק לא הוסיף הערכה גדולה והאדומים הצליחו לנצח משחק שהיה קל מאוד לניצחון דחוק.

51518541848

גילי לנדאו תתחיל לעלות שחקנים מהספסל

לנדאו כמעט ולא לא מבצע חילופים ולא משתמש בשחקני ספסל, ובכך למעשה הדבר מתפרש כחוסר אמון בשחקני הסגל שלו. שדווקא שחקנים שנחשבו בעונה החולפת כשחקני דור העתיד ושחקנים מובילים כמו גדיף וורקאט ונועם תרועה, פשוט נדחקו הצידה ללא הסבר. על קו הימין כאשר לידור כהן מאכזב כמה שבועות ברצף יכל גילי להרים את גדיף וורקאט שידוע כשחקן מצוין ולהשתמש בו אך למעשה כמעט ולא ראה דקות משחק. מי שמקבל דקות משחק הוא לידור כהן די שהגיע מהלאומית ולא מספק את הסחורה שמצופה משחקן יחסית בכיר בקבוצה, כבר כמה מחזורים ברצף. רגע לפני שסוגרים סיבוב נראה שבאדומים עדיין לא מצאו את הנוסחה להכריז בפה מלא על רצונה להיות בצמרת הליגה. כמו שזה נראה כרגע במידה ולא יעשו שינויים וחיזוקים בסיבוב הבא לאדומים יהיה קשה מאוד להתמודד על צמרת הליגה.

להישאר בתמונה על העלייה ללאומית

לאדומים יש הצלחת ענק בחצי הראשון של הליגה בכך שהם הצליחו להשתלב בצמרת הליגה. לנדאו יצטרך לשבת ההנהלה, ולעשות ריסטראט כי משהו לא עובד באדומים ויש לתקן זאת על מנת לעלות היסטוריה ולעלות ליגה פעם שלישית ברציפות. על מנת שזה יקרה לנדאו חייב לפתוח לתת הזדמנויות לשחקני הספסל שהוכיחו את עצמם במועדון, ולשנות את אופי המשחק של האדומים על מנת לפתור את בעיות החולשה שהיריבות כבר מודעות אליהן.

תמנות: יוסי שקל- עוזב בגלל שלא הגיע לאימונים

גילי לנדאו- צריך לשנות את שיטת המשחק ולתת הזדמנויות לשחקנים מהספסל.