ashdod10 logo

נס כפול: קיבל את חייו מחדש ביום ההולדת שלו

שובל שעאר יליד אשדוד נפצע קשה מטיל שנורה על ידי מחבלי החמאס בעזה לעבר אוטובוס החיילים. ביום ראשון השבוע, נר ראשון של חנוכה, הוא פגש בבית החולים את צוות מד״א שהציל את חייו בשטח והדליק איתם נר. אימו של שובל, מיכל מספרת ברגשות מעורבים: ״יש מחיר כשהילד שלך מתגייס לצבא״, על הנס הכפול: ״שובלי חוגג יום הולדת בחודש כסלו וכעת הוא נולד מחדש״, ועל השיקום: ״יש לו עוד דרך ארוכה״
דינה שרביט | חמישי, 06 דצמבר 2018 12:51

זה היה האירוע שהוביל לסבב ההסלמה האחרון בעזה, במהלכו נורו על ישראל 500 טילים מעזה וחיל האוויר הרס עשרות מבנים ברצועה. האירוע עצמו היה בבחינת נס גדול. טיל קורנט נגד טילים נורה לעבר אוטובוס שעמד בגבול הרצועה, דקות לאחר שעשרות חיילי צה"ל ירדו ממנו. לצד האוטובוס עמד החייל שובל שאער שעסק במשימה כלשהי. הוא נפגע קשה מאוד , הובהל לסורוקה ובשבוע שעבר עבר לשיקום בבית החולים ׳תל השומר׳.

ביום ראשון השבוע, נר ראשון של חנוכה, פגש שובל עם צוות מד״א שהציל את חייו בשטח, וביחד חגגו את הנס הגלוי של החייל שובל מיכאל שובל בן ה-19 מאשדוד, הוא החייל שעמד מחוץ לאוטובוס ונפצע קשה.

אימו, מיכל שער, איתה שוחחנו סיפרה השבוע בהתרגשות וברגשות מעורבים "שיש מחיר לכך כשהילד שלך מתגייס לצבא. שובלי חוגג יום הולדת בחודש כסלו, וכעת הוא נולד מחדש"

מיכל, זה היה ממש נס גלוי

״זה נס משמיים, ממש נס גלוי. כולם צפו בסרטון. החיילים ירדו מהאוטובוס, שניות בודדות לפני הפגיעה, נס גלוי לעיניי כולם״.

צפית בסרטון?

״בוודאי. אחוזת התרגשות והודיה לבורא עולם. זה היה מפחיד ביותר. נמנע אסון כבד ביותר״.

7489579057

איך הוא הגיע לבית החולים ׳סורוקה׳? מחוסר הכרה?

״לא. הוא לא איבד הכרה. הוא עוד הספיק לדבר עם החובש״.

מה שלום שובל כעת?

״ברוך השם, לאט לאט משתקם. הוא הועבר מסורוקה לתל השומר. שם הצוות הרפואי, המקסים והתומך, לומד להכיר את סוגי הפציעות של שובלי, שיהיה בריא״.

הצוות הרפואי משתף אתכם בתכנית השיקום שלו?

״בוודאי, הרופאים המסורים בונים לו תכנית משקמת שתתאים לו, ובעזרת השם, יקום על הרגליים ויחזור אלינו בריא וחזק, כמו שהתגייס״.

אתם אנשים מאמינים. זה עוזר להתמודדות עם המצב הקשה שנקלעתם אליו?

״אנחנו בהחלט מאמינים בבורא עולם, ובטוחים שקרה לנו נס משמיים. איך את מסבירה את זה, ששובלי נולד בחנוכה, ל׳ בכסלו, ועכשיו הוא נולד מחדש בחודש הניסים? על זה אנחנו מודים לאל״.

חגיגה כפולה ממש

״כן. יום הולדת כפול. בע״ה, נחגוג כל שנה שני ימי הולדת. הנס שהוא נולד, והנס השני שהוא ניצל מפגיעת הטיל הנורא. בהחלט נחגוג את הניסים הגלויים והסמויים״.

"אל תדאג , באנו להציל אותך"

בין אנשי הצוות של מד״א מרחב לכיש, שהגיעו למקום האירוע, היתה גם הנערה בת ה-17 זוהר אביב משדרות. מתנדבת במד״א. תוך כדי טיפול רפואי בחייל, החזיקה בידו ולחשה לו ״אל תדאג, אנחנו כאן, באנו להציל אותך״.

מיכאל שובל זכר את קולה המרגיע של זוהר, וכששמע על המפגש הצפוי, התעקש לפגוש אותה ולהודות לה באופן אישי. ״אותך אני זוכר, ולא אשכח לעולם״, אמר לה החייל, כשזו נכנסה לחדר ופגשה בו לראשונה, לאחר האירוע.

מיכל, מה שובל מספר? איך הוא מרגיש עם כל המצב הזה?

״שובלי, מעריך, מכבד ומחבק, ומודה לכולם, בעיקר על התפילות שנענו ויש לו גם מסר לעם ישראל: 'שעם ישראל ימשיך כל הזמן עם אהבת החינם הזו. זה ורק זה, מה שחיזק אותו וגרם למצב רוח שלו להתרומם, ולהשתפר מיום ליום. ברגע שעם ישראל מאוחד, קורים דברים על טבעיים, וזה הכוח המיוחד שיש לעם ישראל, רק לעם ישראל״.

חינוך מעולה הוא קיבל

״כן. תודה לאל. תפילות, תפילות ותפילות. את יודעת, התפילות והתמיכה של עם ישראל, זו התמיכה הכי מושלמת, הכי תומכת והכי מאמינה. אין לך מושג כמה כוחות זה נותן לנו. כל הכוחות שיש על פני האדמה, אני מודה לעם ישראל. לכל אחד ואחת על התפילות. אגב, הסיפור של שובל הגיע מחוץ לגבולות ארץ ישראל, וגם שם בחוץ לארץ, התגייסו לתפילות. תראי, כשהילד שלך מתגייס לצבא, ברגעים כאלו, למרות המחיר, את מבינה עד כמה הוא הילד של כל המדינה״.

מה צפוי לו בהמשך?

״יש לשובלי דרך ארוכה עוד לעבור עד ההחלמה. החלמה מלאה, בשם השם נעשה ונצליח. לשובלי יש מסר גם לצה״ל: בזמן האירוע הצוות של החובשים עבד בצורה יעילה ומועילה ביותר. ובזכותם קיבלתי את חיי במתנה ומבחינת ההוראות מגבוה, נתפלל שההוראות יהיו ברורות וחד משמעיות. יכל להיות אסון הרבה הרבה יותר גדול. וגם האסון הזה, שאני קוראת לו ׳נס גלוי׳ יכל להימנע״.