ashdod10 logo

תגובה ראשונה על השמועות לרכישת חצר המלכה ע"י רמי לוי

בראיון אחד על אחד עם בעלי אולמי ״חצר המלכה״ המפוארים הסמוכים לאשדוד, בבעלות מאיר מלכה ואבי טברי, הם מכחישים כל קשר לידיעה שהופצה השבוע כי איש העסקים רמי לוי רכש את אולמי ״חצר המלכה״.
מערכת האתר | רביעי, 05 דצמבר 2018 23:46

מאיר, איש העסקים והיזם ואבי יד ימינו, מובילים את מתחם האירועים חצר המלכה מזה 19 שנה ביחד עם צוות של 300 עובדים נאמנים.

19 שנה זה די נדיר בארצנו הקטנה, להוביל בהצלחה תדמיתית וכלכלית אולם אירועים, שלא נדבר על שלושה ובמיוחד בשנים האחרונות שבהם אולמות אירועים צצים כמו פטריות אחרי הגשם ובעיקר פה בצומת כנות בו ממוקם מתחם חצר המלכה, איך אפשר להסביר הצלחה שכזו הן ברמת השרות והן ברמה הקולינרית?

מאיר: ״די בקלות למעשה, כשלאדם יש חזון והוא רואה את החזון הזה בראשו ופועל בכל כוחו על פי החזון הזה, וחי אותו ומרגיש אותו זה, וזה בלבד, יוביל אותו להצלחה.

בזמנו, כשהכל התחיל צומת כנות היה אזור שממה והיו הרבה אנשים מסביב שלא האמינו או שהקשו, אבל אני האמנתי בחזון שלי ולראיה חצר המלכה כפי שהיא היום חיה ובועטת, עדיין שומרת על רמת שירות גבוהה ורמה קולינרית מהטובות בארץ״.

כאמור, לאחורנה נפוצו שמועות על חצר המלכה מפי אלו וכאלו שהייתי רוצה לברר את האמת וזו הזדמנות נהדרת לעשות את זה.

מאיר ואבי, אני רוצה לעבור לחלק המסקרן, לאחרונה נפוצה שמועה בעניין רכישת חצר המלכה או חלק ממנה ע"י המותג רמי לוי.
הקוראים שלנו ובינם לקוחות של חצר המלכה, ישמחו לדעת אם כן, מה המשמעויות של מהלך כזה או שמא, עסקים כרגיל ותפריחו את השמועה בזה הרגע?

מאיר: ״לא היה ולא נברא, למרות שהייתי שמח להכיר אדם רציני כמו רמי לוי ואף לעשות איתו עסקים, אך השמועה על מכירת חצר המלכה או חלק ממנו לרמי לוי – אינה נכונה בעליל. ציינתי בתחילת השיחה שהצלחה מגיעה עם הרבה מתנגדים, מתחילת הדרך ועד היום הם קיימים וכפי שהפיצו בעבר וממשיכים להפיץ עד עצם היום הזה שמועות זדוניות על חצר המלכה ולצערי גם עלי באופן אישי, שאני, בכל אופן, לא יכול להבין. אתה יכול לראות שאנחנו אנשים מאמינים, אף ששמועות יכולות להיות לא נעימות, זה לא מה שיפיל את רוחנו, אבל בהחלט צריך לשים את הקלפים על השולחן במקרים כאלו ולצאת בהבהרה ברורה כי שמועות שקריות עלולות להשפיע.
כולם צריכים לשמוע את האמת מהמקור, שהוא מן הסתם, אנחנו.

Screen Shot 2018 12 03 at 8.38.14 AM

אני לא מבין למה שיעשו כזה דבר, למה להפיץ כל חצר המלכה שמועה שהיא לא נכונה

אבי: ״במשנה באבות (ד,כא) מובא – 'הַקִּנְאָה וְהַתַּאֲוָה וְהַכָּבוֹד מוֹצִיאִין אֶת הָאָדָם מִן הָעוֹלָם' וזו כנראה הסיבה העיקרית להפצת השמועה ע"י אחד הגנים באזורנו. זה איפשהו מצחיק כבר, ואני אסביר למה אני מתכוון, אני זוכר באמת לכל אורך 19 השנים המכובדות שחצר המלכה קיימת, במרווחי שנים מסוימים, פתאום נפוצה שמועה.
למשל ב-2001 נפוצה שמועה שהסתבכנו עם השוק האפור, ב-2005 נפוצה שמועה שהיינו על סף פשיטת רגל, ב-2010 נפוצה שמועה שמאיר היקר הסתבך בהימורים... אוקיי... ב-2012 נפוצה שמועה שכבר מכרו אותנו, לא לרמי לוי.. האדם המכובד הזה הגיע עם השמועה של 2018. למרות שגם אני ברמה האישית הייתי שמח לעשות שיתוף פעולה עם רמי לוי או עם גוף גדול כמותו, יש לי אינסוף רעיונות לשיתופי פעולה בתחום הקולינרי, אך כרגע זה לא המקרה. אז באמת נהיה רציניים לרגע, אני רוצה לעשות סדר בדברים באופן חלק שלא משתמע לשתי פנים.

חצר המלכה הייתה מאז 1999 ועד היום 2018 בבעלות מלאה של מר מאיר מלכה ושותפיו המוכרים לרוב, מר שלמה מלכה ומר נחום בן יצחק. לא נוצר כל קשר עם או ע"י חב' רמי לוי בעניין רכישת חצר המלכה או חלק ממנה או משהו ממנה.

למעשה, בעקבות השמועה שכרנו את שירותיו של אחד ממשרדי החקירות המובילים בארץ,
לצערנו מסתבר שגן אירועים ידוע ומוכר פיתח שיטה במשרדיו, כנראה בהנחיית הבעלים לאנשי המכירות שלו, להפיץ את השמועה על מכירת ׳חצר המלכה׳ לרמי לוי ועל פשיטת רגל וכל זאת בכדי לקחת אליו במרמה אירועים ובכדי שלא יגיעו ל׳חצר המלכה׳.
היועץ המשפטי של ׳חצר המלכה׳ עומל כרגע על תביעת לשון הרע והוצאת דיבה בסך מיליוני שקלים כנגד אותו גן אירועים, כמובן שיש בידנו חומר מוסרט ומתועד ע"י משרד החקירות.

ובנימה אישית אני מבקש מכל הקוראים, אל תולכו שולל, שמועות שלא מאומתות ולא עוברות באופן פורמלי ע"י המקור בלבד – הן לא אמינות בעליל ואין ללכת אחריהם שולל.

רמי לוי מגיב לטענות

אז זהו חברים, עכשיו אתם יודעים את האמת ודאגנו אף לאמת את זה מול המקור הנוסף- התקשרנו לרמי לוי בכבודו ובעצמו ושאלנו אותו על אמיתות הדברים:

שמענו שמועה שאתה מתכוון לקנות את מתחם האירועים חצר המלכה בצומת כנות, זה נכון?

רמי לוי: ״זה הגיע גם לאוזני... לא דובים ולא יער, זו שמועה שקרית ולא נכונה. מה שכן אני נמצא מס' פעמים בחודש בחצר המלכה בתור אורח ויש להם אוכל ושירות מצוין״.

אבי: ״עכשיו, אחרי שזה הובהר והאמת יצאה לאור, נשמח לחשוף בפניכם חלק קטן מהמיזמים החדשים של חצר המלכה״.

תמיד טוב לשמוע חידושים, מה מתוכנן לנו?

אבי: ״יש לנו הרבה דברים על הפרק שקורים בו זמנית, ראשית אנו מתחילים בתכנון של חידוש אולם הנשף עם אחד האדריכלים המוכרים בארץ, זו הולכת להיות הפתעה גדולה.
בנוסף, יש רצון שמלווה אותי כבר הרבה שנים, ובתקופה האחרונה ראיתי צורך גדול מאוד של אנשים שמבקשים לקנות אוכל מוכן לא סטנדרטי עם רמה קולינרית גבוהה יותר ממה שקיים בשוק כיום בתחום האוכל המוכן, אנשים רוצים לטעום רמה של מזון כמו שמכירים מ׳חצר המלכה׳. זה שימח אותי לראות שאנשים רוצים לחוות את הקולינריה הייחודית של חצר המלכה גם בסופי שבוע ובשבתות אצלם בבית החמים. אז החזון גדל והתפתח ואנחנו נמצאים בשלבים מתקדמים של מימושו.

פתיחת רשת מתחמים קולינריים של אוכל מוכן לשבת מבית חצר המלכה בשילוב מעדניות בוטיק שמאפשרת לנו להגיש דליקטסים לא שגרתיים.  הרשת תקבע סטנדרט חדש בארץ שיגדיר מחדש את המושגים "אוכל מוכן ומעדניה" המטבח הראשי ממנו יצאו כל המטעמים והתבשילים המוכנים, נמצא בשלבי בניה מתקדמים באזור צומת כנות.

אגב, את שם הרשת לא נחשוף כרגע, נשאיר את זה כהפתעה. מדור האוכל המוכן לשבת יציע אזור שלם גדוש בכ-100 סוגי סלטים מגוונים, מבחר ענק של דגים ברטבים שונים, מאכלי עמים ותבשילי קדרה ביתיים. בנוסף, בימי חמישי ושישי נפעיל מעשנת שתעמוד בחוץ ונערוך הפנינג עם בשר מעושן לפי משקל בעישון חם.

לצד מדור האוכל המוכן לשבת, תוכלו ליהנות ממעדניה ענקית בה יוצעו מגוון מוצרי איכות החל מגבינות, נקניקים ודגים מלוחים ומעושנים, רטבים וממרחים, מוצרי מזווה, שמני זית ויינות באריזות יוקרתיות ועד, איך לא, לחמים וחלות טריות, עוגות ומוצרי אפיה ואפילו דאגנו לכם לפרח לשבת. ובשורה טובה לאשדוד במיוחד היא, שלמעשה הסניף הראשון בארץ עתיד להיפתח באשדוד היקרה שרבים מאוד מתושביה מוקירים ומשבחים את חצר המלכה תמיד לטובה. כמובן שייצאו בקרוב פרסומים שיודיעו על פתיחת חנות הדגל שלנו באשדוד בעזרת השם. בשורה נוספת בפי שלא תכננתי לומר אבל אם כבר האמת אז שיהיה עד הסוף, אנחנו לא נחים לרגע ונמצאים בשיאו של תהליך חתימות הסכם להקמת אולם רביעי נוסף שיפעל באזורנו ויפתח ב-2020.

מאיפה הכח אני שואל?

אבי: ״תראה, יין רק משתבח עם השנים וכשמדובר בשמחות של אנשים זה מה שבעיקר נותן לנו כח, לשמח חתן וכלה, לשמח הורים שמכניסים ילדיהם למצוות, אתה יודע שבחצר המלכה עברו לא מעט אנשים שחגגו ברית לילד ואותו ילד חגג אצלנו בר מצווה ובסופו של דבר גם עמד מתחת לחופה בחצר המלכה, אנחנו ליווינו משפחות חיים שלמים ממש וככה החזון הראשוני של מאיר הולך להגשים את עצמו בכל עוצמתו. האולם יבנה עפ"י קונספט מועצם של עולם החתונות והאירועים.
אחד ממרכיבי הקונספט הוא צורת ישיבה ייחודית - חתונה ללא הישיבה המסורתית שמוכרת לנו כיום – כסא שולחן, אלא ישיבה בפינות ישיבה אלטרנטיביות וביסטרו בר וכמובן שיבנה תפריט מיוחד שמותאם למסיבה מסוג זה״.

מה זה אומר?

״זה אומר מטורף, פשוט מטורף ! אנחנו מזהים בצרכי הלקוחות שהם רוצים קונספט שונה שלא קיים בארץ, יותר זוהר, מה שנקרא "שיגעונות" "פנטזיות אישיות" "חלומות גדולים" אז האולם החדש יהיה כל זה ועוד. ה’שוס' יהיה מטבח פרונטלי מעוצב בלב האולם, מתופעל ע"י צוות מקצועי ומדוגם שיוציא מנות בלייב. וכדי ליהנות מהמחזה המרהיב של כל תהליך הוצאת מנה. המטבח יוצב בתוך קוביית אקווריום זכוכית עצומת מימדים שתכפיל את חוויית האורח בכמה פעימות זו פשוט הצגה שתרצו לראות. מעבר לתפריטים העשירים שנציע או נבנה בהתאמה אישית לזוג ולסוג האירוע, האולם יהווה פלטפורמת מסיבה אולטמטיבית. אם זה ע"י שימוש במערכות מולטימדיה וסאונד הכי מתקדמות בעולם ואם זה ע"י שיפור חווית האורח – אם זה הרוקד סידרנו לו רחבת ריקודים שממש תזוז לו מתחת לרגליים ואם זה היושב סידרנו לו ליהנות דווקא מארוחה שקטה ומוסיקה נעימה לאוזניים״.

איך זה מסתדר ?

מאיר: ״כמובן שלא נגלה את כל הקלפים של חצר המלכה ... אבל אני רק אגיד שלמי שיש חזון יש פתרון. אנחנו מבטיחים לעשות רק את הטוב ביותר בשביל הלקוחות והאורחים שלנו תמיד״.

אבי: ״בשורה התחתונה, עם כל ההתפתחויות, חצר המלכה בצומת כנות תמשיך לשמור תמיד על שמה הטוב ולשמור על לקוחותיה היקרים ובימים אלו יצא לדפוס התפריט החדש ל-2019 עם המנות החדשות והפעם הוספנו גם מתכונים סודיים שלנו, התפריט יחולק לכל זוג חדש שיגיע לפתחנו. ולסיכום אומר, לכל שרוצים לדעת, ׳חצר המלכה׳ ממשיכה בפעילות מלאה ולובשת עוד ועוד צורות חדשות ובשורות טובות לכולם״.

הוסף תגובה

תגובות לא ראויות תוך שימוש בביטויים העולים כדי לשון הרע יימחקו מהאתר.