ashdod10 logo

"כזאת אני, הולכת תמיד עם האמת שלי, חשופה, חצופה, תלוי את מי תשאלו"

כנגדי וכנגד בני משפחתי שיתפו פוסטים רעילים והקהל הריע בהמוניו. זירת הקרב כמו ברומי העתיקה עוררה את היצרים הכי אכזריים של בני האדם. התאווה לדם הייתה בלתי נשלטת. אותו קהל לא עצר לבדוק אם יש אמת בשקרים שהופצו כנגדי. ראו מטרה והחלו במטחי יריות לעברי בלי אבחנה. ליטל גז, תומכת נלהבת של ד"ר יחיאל לסרי מסכמת  מערכת בחירות  סוערת בטור מיוחד
ליטל גז | חמישי, 08 נובמבר 2018 08:58

זה התחיל מפוסט ציני המביע את תמיכתי בראש העיר. מי שמכיר אותי יודע שאני נוהגת לשתף פוסטים על החיים שלי, הדעות שלי ולא אחת היו מי שהרימו גבה מחשיפת היתר על חיי. אבל כזאת אני, הולכת תמיד רק עם האמת שלי, חשופה, חצופה, תלוי את מי תשאלו.

לא חשבתי "להתחנף" למי מהנהגת העיר כדי לקבל ג'וב כזה או אחר. "בצנעה" אעיד על עצמי כי אני מודעת לכישורים וליכולות ולקשרים שלי. עם חלק מההנהגה היו לי עוד קודם לכן קשרים ולא לשם כך שיתפתי את הפוסט שלי, שגרר תגובות: תומכים כמתנגדים. כשהשבתי למתנגדים, אני מודה שנשאבתי לתוך הסערה ומודה עוד יותר שמתגובה לתגובה התאהבתי בזה יותר ויותר.

משחר ילדותי אני חווה פוליטיקה. גדלתי בבית פוליטי ומאז דבק בי החיידק. בגיל 17 כבר הייתי עוזרת מנהל מטה מרכזי של מועמד לראשות העיר בעיר ילדותי, ובגיל 20 כבר הייתי עוזרת אישית של חבר כנסת. לאחר מכן נישאתי לאישי ואהובי ועברתי להתגורר באשדוד ובחרתי לעשות את מה שאני הכי אוהבת וזה להיות: אמא במשרה מלאה.

החיים בזמנם לא איפשרו לי "להגשים את עצמי". הפוליטיקה נשארה בתוכי כנגיף מורדם שרק המתין להתפרצות. במהלך "החיים בזמנם" נקלעתי למצב כלכלי לא קל בלשון המעטה ולשניים מהמועמדים שהתמודדו לראשות העיר הפעם, הייתה אפשרות לסייע לי, לא מעבר למה שמאפשר החוק כמובן, אבל סיוע בזכויות שהגיעו לי ולא ידעתי עליהן. האחת בחרה להשפיל אותי ולהתעלם מעצם קיום ילדיי (לא את עצמי ראיתי) והשני היה שם, לגמרי היה שם.

השנים חלפו ואני כבר במקום הרבה יותר חזק נפשית וכלכלית, ואף שיתפתי פוסט על כך. המתנתי לתגובה אישית מחברת המועצה, שתגיד לי שזו הייתה אי הבנה, שהיא מתנצלת, שאפילו תשקר לי. אבל היא העבירה לי מסר שאני לא מעניינת אותה ושאני בטח לא אצליח להשפיע על בחירתה לראשות העיר אשדוד.

ידוע שרוב ההשפעה בבחירה לראשות העיר היא על רקע אישי. היה לי ברור במי אני תומכת, אך לא היה לי ברור שאשאב לכך בעוצמות שכאלה. ושוב, אכן נסחפתי למערבולת הפוליטית במלוא העוצמה ומצאתי את עצמי כחלק מרבים שהביאו לידיעת הציבור מידע רב שלא ידעו. חשפנו את האמת על הפייק נייוז הרב שהופץ. גם דאגתי להביא לידיעת הציבור מידע (ואת דעותיי כמובן) אודות אותה חברת מועצה, שביקשה תמיכת התושבים לראשות העיר וכן דאגתי להזכיר לה את אשר עשתה לי ולעוד רבים שנזקקו לעזרתה. והיו תגובות קשות שספגתי מאותם תומכים נלהבים שלה ולעתים הם גררו אותי (ואני אותם) למקומות שלא אהבתי, אך השנאה שלהם כלפיי רק בגלל שאמרתי מה שחשבתי, עיוורה אותם והם ראו בי מטרה בלבד.

היו ששיתפו פוסטים כנגדי וכנגד בני משפחתי והקהל הריע בהמוניו. זירת הקרב כמו ברומי העתיקה עוררה את היצרים הכי אכזריים של בני האדם. התאווה לדם הייתה בלתי נשלטת. אותו קהל לא עצר לבדוק אם יש אמת בשקרים שהופצו כנגדי או מה קדם לחילופי מילים קשות ביני ובין מי ממשתתפי הפוסטים, פשוט ראו מטרה והחלו במטחי יריות לעברי בלי אבחנה. אלו היו הרגעים שקיבלתי יותר כוחות להמשיך במה שאני עושה ולא לעצור. כי הבנתי שאני בדרך הנכונה וככל שהתקרבתי יותר להנהגה, נחשפתי ליותר ויותר עשייה ועל המון שלא הובא לידיעת הציבור והתחזקתי באמונה שאני בוחרת נכון ונמצאת במקום האמיתי.

כשבוע לאחר הבחירות, אני מביטה לאחור, על החודשים האחרונים בחיי וגאה בתוצאות (על חלקן פחות), אני גאה שניצחתי בכמה מישורים: המועמד שתמכתי בו נבחר לקדנציה נוספת כראש העיר. ניצחתי את מי שחשבה שלא אצליח להשפיע על בחירתה ואולי הלקח שלה ושל רבים הוא כי גם הבורג הקטן ביותר במטוס חשוב לא פחות מהמדחף. ניצחתי את אותם אנשים שרדפו אותי באופן אישי על תמיכתי בראש העיר.

אבל הניצחון הגדול שלי יהיה כשהתושבים בעיר יתלכדו ושאהבת חינם תשרור בלבם. רק שהשנאה והרוע יתאחדו נוכל לחזור כולנו להיות האחד למען השנייה, להקשיב ולא לשמוע, להתבונן ולא לראות, לחזק ולא לרמוס, לסלוח ולא לשפוט, להיות באמת אנשים טובים ולא כדי לקבל חיבוק מהסביבה, לקיים את הפסוק "ואהבת לרעך כמוך...", גם אם לא כמוך וגם אם לא חושב כמוך.

אני מאחלת ומייחלת שהעיר אשדוד תמשיך עם התנופה שהיא נמצאת בה ושאנשים מכל האוכלוסיות ידעו לחיות זה לצד זו בכבוד, בהבנה, בהכלה ובשיתוף תוך התחשבות בצורכיהם של כלל התושבים.

זה יקרה, אם נבחרי הציבור ידעו להתחבר ולשתף פעולה עם ההנהגה הנבחרת ולמען העיר אשדוד כולה.

ותזכרו, רק אהבה תביא אהבה ;)