ashdod10 logo

ממלא מקום ראש העיר אבי אמסלם: "יכולנו לגרוף 10 מנדטים לרשימת ש"ס"

אבי אמסלם הוא המנצח הגדול של הבחירות באשדוד לאחר שגרף קרוב ל -20 אלף קולות, שתורגמו להישג אדיר של שישה מנדטים, והגדיל את הסיעה שלו בעוד שני מנדטים. רק לפני 8 חודשים הוא נכנס לתפקידו כממלא מקום ראש העיר ויו"ר ש”ס, לאחר שהחליף בתפקיד את הרב עמרם כנפו, והסתער על הבחירות. "הכוח שלנו באשדוד הוא 10 מנדטים" הוא אומר בראיון ראשון לאחר הבחירות ומסמן את התיקים שהוא מבקש: רווחה, אגף תברואה ופיקוח ולא פוסל את הכספים והתכנון ובנייה
יוסי אסולין | רביעי, 07 נובמבר 2018 23:57

שלום לך יו"ר ש"ס באשדוד, מה שלומך אבי אמסלם?

"ברוך השם הכל בסדר, נפלא ביותר".

רק 8 חודשים בתפקיד והצלחת להשיג עוד שני מנדטים לרשימה שלך. סה״כ שישה מנדטים. איך עשית את זה? ממי ׳שתית׳ את 2 המנדטים הנוספים?

"קיבלנו בבחירות הקודמות 11,830 אלף בערך קולות. בבחירות האלה קיבלנו 19,126 קולות. אני לא מסתכל על 4 או על 6 מנדטים. אני מסתכל על הכוח הענק שהבאנו. כוח חדש הרבה יותר מכל המפלגות. קיבלנו כמעט 20 אלף כשבפעם שעברה קיבלנו כמעט 11 וחצי אלף קולות. אנחנו מדברים על 8 אלף ומשהו קולות חדשים. זו אמירה חשובה: שהציבור אומרכם לערכים ולא להסתה ולא לקרע כפי שקרה כאן בעיר הזאת".

אומרים ששני המנדטים "נלקחו" מלסרי ו מ'קול הלב'

"תמיד אמרתי ש'קול הלב' לא יעברו את אחוז החסימה. זו רשימה שנתמכה על ידי אלי ישי, שנועדה להרוס. ראינו שהיא הרסה. 2500 קולות וכן קולות של ההודים שהלכו למפלגת 'שילוב'' והרסו עוד 1800 ואלמושנינו שישבתי איתו גם הרס 900 קולות”.

זה אומר שהיית צריך לקחת 8 מנדטים

"ש"ס, המבנה שלה, המרקם שלה הוא עשרה מנדטים באשדוד. אני אומר לך שעבדנו מהר ובמעט זמן. לא היה לנו מספיק זמן לעבוד...”.

לפי החשבון שלך בקצב הזה עוד 5 שנים תעמיד את עצמך לראשות העיר

"גם עכשיו יכולתי להעמיד את עצמי לראשות העיר".

אז למה לא העמדת את עצמך לראשות העיר?

"כי זה לא נכון. ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי הוא ראש עיר מצוין. הוא ראש עיר טוב".

ובעוד 5 שנים אתה מתכוון להתמודד לראשות העיר?

"אני מסתכל על היום. ראשות העיר לא קורצת לי. קורץ לי כעת לעזור, לסייע לתת מענה לכל אחד ואחד. לסרי ראש עיר מצוין".

הרשימה החרדית האשכנזית ׳אגודת ישראל׳ עשתה הרבה רעש ונשארה באותו כוח 4 מנדטים. איך אתה מסביר שאתם יותר חזקים מהם?

"להם יש את הגידול הטבעי שלהם אולי הם גדלו בטבעי שלהם”.

הם גדלו ונשארו עדיין ב-4 מנדטים

"בסדר, המשקל הוא לא המנדט לפעמים מפלגה יכולה להיות עם 2 קולות ולהביא מנדט נוסף. אין ספק שש"ס היא מפלגה גדולה באשדוד והכי חזקה בעיר. היא מפלגה שציבור ענק הצביע עבורה”.

מחשבים מסלול מחדש

עכשיו עם כוח כזה ענק מה תדרוש ? בטח דורש תיקים מכובדים..

"עוד לא נתנו את הדעת על זה. עוד לא התעסקתי עם זה. אני ברוך השם אחרי עבודה מאוד קשה ואחרי מאות חוגי בית, שעשינו אחרי מפגשים עם מאות ואלפי אנשים שנפגשנו איתם, אנחנו בשלב של לחשב מסלול. ברגע שיישבו איתנו במסגרת המו"מ הקואליציוני אנחנו נשב, נלמד את התיקים מה כדאי ומה נכון איזה תיקים יתנו לנו כדי לתת מענה לציבור...".

איזה אתה רוצה?

"רווחה זה בטוח".

ממלא מקום גם?

"זה ברור, ממלא מקום ראשון. אנחנו נקבל מה שהיה בעבר ויש כל מיני דברים שאנחנו אמורים לקבל בנוסף. בנושא השבת גם נוודא שהסטטוס קוו יישאר".

במשך שנים תיק התכנון והבנייה היה אצל ש"ס תדרוש אותו?

"התיק הזה בקדנציה האחרונה היה אצל ש"ס ובקדנציה הקודמת היה גם תיק הכספים ועוד תיקים של תשתיות ועוד”.

הגיע הזמן שתחזירו את זה בחזרה אליכם?

"אמרתי לך ברגע שנשב אנחנו נחשוב מה שטוב לנו, מה שנוכל לעזור ולסייע לציבור ששלח אותנו, זה יכול להיות גם באגף תפ"וח (תברואה, פיקוח וחניה) העיקר שניתן מענה לציבור שבחר בנו".

לפני 8 חודשים 10 חודשים עמרם כנפו נאלץ לעזוב את התפקיד בשל כתב אישום חמור נגדו. הוא התבטא כלפיך שאתה בכלל לא ראוי להחליפו. כעת אתה חש נקמה מתוקה כלפיו?

"לא, אני לא נוקם, אני לא נוטר. אני מתעסק בעשייה. האמירות שאמר אז אמר, אף פעם לא התעסקתי עם זה. מה שקרה זה כבר מאחורי זה, אני מסתכל קדימה".

975957845624

אתה כועס עליו עדיין?

"לא, אף פעם לא כעסתי עליו. אני מבין אותו ואף פעם לא כעסתי עליו”.

אתה כועס בכלל לפעמים. אני רואה שאתה רגוע מאוד?

"מידת הכעס היא מידה רעה אני משתדל לא לכעוס, כך כתוב בפרקי אבות. אדם ניכר בכוסו כיסו וכעסו. אני משתדל להיות מאוד מאוד להיות רגוע וקשוב ולהאיר פנים. כשאתה שליח ציבור או שאתה עולה לתיבה, אתה צריך להיטות מסביר פנים".

בכל זאת זה פוגע, ראש מפלגה שאתה מחליף אותו ואומר עליך שאתה 'לא ראוי'

"קראתי את זה בעיתון אצלכם. תראה, אנחנו מפלגה תורנית שהיא מסורתית עם ערכים ועם מועצת חכמי התורה שהם בסוף מחליטים מי ראוי ומי מתאים. אני מבטיח לך דבר אחד, ברגע שיגידו לי לעזוב ולעשות משהו אחר באותו רגע אני יעשה ולא אשאל שאלות ולא אדבק לכיסא, כי אני נאמן למערכת, ככה צריך להיות ואותו דבר גם בעירייה. אנחנו באנו לעבוד”.

תהיה לכם בעיה לשבת בקואליציה עם כצנלסון ו\או עם עו"ד אלי נכט שטינפו עליכם החרדים?

"אני חושב שראש העיר צריך שתהיה לו קואליציה רחבה כמה שיותר, רחבה שתוכל לתת מענה לתושבים...״.

עזוב מה הוא צריך...אני שואל אותך מה מתאים לך או לא?

"אני לא אפריע לראש העיר להרכיב כל קואליציה שתהיה טובה על מנת שנוכל לעבוד ולפעול בעיר ולקדם את האינטרסים בעיר שלנו".

איפה הקווים האדומים שלכן?

"אנחנו במסגרת המו"מ לא הולך לכפות את דעתי על אחרים, ואני מאוד מקווה שאחרים לא יכפו את דעתם עלינו. נגיע , כך אני מאמין, לעמק השווה. אני מאמין ונוטה להאמין שהיופי של העיר שלנו ימשיך להישמר כמו שהיה עד היום".

לסיום אתה רוצה להוסיף עוד משהו?

"אני שמח שסיימנו את המערכה הזו שהייתה בה הסתה לא קלה. אין ספק שאשדוד נהייתה פיילוט ארצי לקמפיינים מטורפים למסע בחירות מאוד מאוד קשה. אני שמח על הגידול שלנו ב 13-14 אחוז. אם לא היה את הגידול הזה היינו גומרים עם מנדט או מנדט וחצי, ואני שמח שהמערכה הסתיימה. החוכמה עכשיו היא לשבת כולם ביחד- ואני אשמח ואין לי שום בעיה להיות המנוף ולהשכין את השלום הזה ולאחד את כל הסיעות, ואני קורא לכולם 'בואו נשב ביחד נגיע להסכמות ולהבנות ככה נוכל להוביל את העיר קדימה לעוד 5 שנים'".