ashdod10 logo

שרת המשפטים, איילת שקד: "מסלה מתאים להיות סגן ראש עיריית אשדוד"

רק לפני 5 חודשים החליטו פנטהון אספה דויט ועו"ד אייצ'לותם מסלה לרוץ ברשימה משותפת למועצת העיר ולייצג את בני הקהילה האתיופית באשדוד. כשהוצגו הרשימות עולה כי עו"ד מסלה מתמודד ברשימת " אופק חדש" ואילו אספה בחר "בדרך חדשה" והצטרף כמספר 2 ברשימה של משה בוטרשווילי. אם שואלים את שרת המשפטים איילת שקד היא אומרת: "מסלה הוא הכי מתאים"
ענת ביגר | ראשון, 21 אוקטובר 2018 15:51

אחרי שהיו מחוץ למשחק הפוליטי באשדוד זמן רב, החליטו במהלך חודש מאי קהילת יוצאי אתיופיה כי הגיע הזמן להקים רשימה שתייצג את בני הקהילה במועצת העיר. הנציגים היו פנטהון אספה דויט ועו"ד אייצ'לותם מסלה. בראיון משותף הם אמרו אז:"הורדנו את האגו ובחרנו להתאחד כדי למקסם את הקולות". אבל, כשהוצגו הרשימות עולה כי עו"ד מסלה מתמודד ברשימת "אופק חדש" ואילו אספה בחר "בדרך חדשה" והצטרף כמספר 2 ברשימה של משה בוטרשווילי.

עו"ד אייצ'לותם מסלה בן 32, נשוי ואב ל-2 נולד במחוז גונדר באתיופיה עלה בגיל 12. למד בישיבת "נווה הרצוג", שירת כלוחם, עו"ד ופעיל רבות למען הקהילה.

למה נפרדתם?

"אני לא יודע מה השיקולים האמיתיים של דויט. הוא חשב שאנחנו לא נצליח להגיע לבד למנדט ואני חושב אחרת, הקהילה תומכת בנו , יש לנו את הכוח מבינה שצריך את האחדות גם היום הם מאוד כועסים על הפיצול".

מי כועס על הפיצול?

"הקהילה מאוד כועסת על הפיצול שדויט הלך למפלגה השנייה אני לא חושב, נכון אני מצטער שזה כל מערכת בחירות שזה קורה, בסופו של דבר הקהילה רוצה לרוץ לבד אבל יש כנראה אנשים מסוימים שבכוונה שהקהילה לא תתקדם תגנוב להם קולות מנסים גם להקטין את האחוז הצבעה מאוד מנסים לפצל ולגרום לכוח לרדת".

 

אייצו השרה יושבים

עו"ד מסלה: "אהיה השופר של כל מי שהקול שלו לא נשמע". מסלה עם ידידה, שרת המשפטים שקד

פנטון אספה- דויט אמר שהתנאי לתמיכת "הבית היהודי" שהקהילה תתפקד לבית היהודי ותצביע עבורו זה נכון?

"קודם כל לא חתמנו איתם על שום תנאים, הבית היהודי תומך כי הוא מאמין ברשימה בלי שום תנאים מוקדמים אני חבר סניף פה באשדוד בבית היהודי אני חושב זו מפלגה שאני מאמין בה היא מאמינה בי היא חושבת שאנחנו כן הגיע הזמן אין מפלגה שפנתה אלינו היום שבאמת רוצה שהקהילה הזאת תתקדם, תהיה בכוחות עצמה, שלא תזדקק לאף מפלגה אחרת שתקשט את המפלגה שלה אני מאמין אני תומך בגישה הזו שאנחנו לא צריכים להיות קישוט של אף מפלגה אנחנו צריכים לבנות את הכוח שלנו אנחנו חברה צעירים למדנו פה השקענו פה שמבינים מה הכוח של פוליטיקה מה אנחנו יכולים להצליח באמת לתת מענה הולם לקהילה וגם לא בכדי שהשרה תומכת בקהילה היא הצליחה למנות גם שתי שופטות לקהילה היא גם הייתה בביקור באתיופיה אני רואה שמאוד חשוב לה הקהילה היא ממש נלחמת לא פשוט הסניף עצמו התנגד למהלך היה ניסיון לא להביא אותה לכנס התקשרו אליה הם לא שווים כלום אבל היא מאמינה בנו והולכת איתנו יד ביד".

אתה מצפה שהקהילה תצביע בבחירות לכנסת עבור "הבית היהודי"?

"אני לא מצפה מאף אחד שיצביע מי שמאמין במפלגה שיצביע לה מי שמאמין באג'נדה שיצביע לה אני לא משכנע אף אחד שיצביע יש פה מכל מיני מפלגות אחרות שתומכים במפלגה שלי אני לא חושב שאני זה שיגרום להם לשנות את הדעה שלהם יש פה אמון ומה שצריך לקרות יקרה".

ולמי מהמועמדים לראשות עיריית אשדוד תמליץ לקהילה לבחור?

"זה אני לא יכול להגיד כרגע, הקהילה היום יודעת מי יכול לייצג אותה לראשות העיר, אני לא יכול להמליץ בה במי לבחור. אני מתרכז עכשיו בנו חברי מועצה אני ישכנע אותם שיצביעו לי פתק צהוב שיצביעו למי שנראה להם ראוי".

כחבר מועצת עיר אתה תתמקד רק למען הקהילה או לכלל תושבי אשדוד?

"המצע שלי לא מיועד רק לקהילה, הקהילה היא עד היום מי שידאג לה, ברור שאני ידאג לה, אני גר ברובע ב', מחנך שם הילדים שלי, אני חושב שמגיע לשכונות הישנות טיפול, אני הולך גם לאזורים החדשים, אני הולך להיות השופר של כל מי שהקול שלו לא נשמע כל מי שיצטרך את העזרה שלי אני אהיה שם".

 

השרה שקד: "עו"ד מסלה יוכל להיות סגן ראש עיר"

אורחת הכבוד של כנס הבחירות של "אופק חדש" הייתה שרת המשפטים איילת שקד שפרגנה לעו"ד אייצ'לותם מסלה

כנס בחירות מרשים לסיעת " אופק חדש" , בראשות עו"ד אייצ'לותם ( אייצ'ו ). אולמי אילבן היו צרים מלהכיל את כל באי הכנס והאולם היה מלא עד אפס מקום בתושבי אשדוד, בעיקר בני הקהילה האתיופית ותושבי השכונות הוותיקות. אורחת הכבוד הייתה שרת המשפטים, איילת שקד ( "הבית היהודי") שבאה לתמוך : "אייצ'ולותם כשמו כן הוא: בלתי מנוצח (באמהרית). אם הקהילה האתיופית והציונות הדתית יישלבו ידיים נוכל להכניס שלושה מנדטים למועצה ואייצ'ו יהיה סגן ראש עיר. עוד קדנציה או שתיים ואייצ'ו יוכל להתמודד להיות ראש העיר. צריך רק להאמין".

"אני מאמין שנעשה היסטוריה ולראשונה יהיה חבר מועצה מהעדה" אומר עו"ד מסלה ומוסיף: "אנחנו נהיה הקול של תושבי אשדוד השקופים, בני העדה ותושבי השכונות שקולם לא נשמע במסדרונות העירייה. סיעת אופק חדש נוסדה עבור יוצאי העדה ותושבי השכונות, כי מגיע לנו להיות שווי זכויות ולקבל יחס הולם. הגיע הזמן לשים סוף לעסקנות, לדרוש את המגיע לנו בזכות. גדלתי בשכונה ברובע ב', שימשתי מדריך בבני עקיבא וב"אחרי", הייתי במכינה קדם צבאית, שירתתי ביחידה מובחרת, הצטיינתי בישיבה התיכונית וסיימתי תואר באקדמיה. חלק מחניכיי ב"אחריי" שירתו בסיירת וחלקם קצינים. אנחנו מוכנים לצאת למשימת חיינו ולייצג אתכם במועצה. לא ייתכן שההזנחה תימשך ולא יהיה לה מענה".