ashdod10 logo

האשדודים יודעים בדיוק מה טוב ונכון להם: 4 עקרונות חשובים בדרך לקלפי

מערכת הבחירות האשדודית הינה אחת ממערכות הבחירות הסוערות ביותר שידעה העיר. נושאים של דת מול חופש, מגדר מול מגזר, הועלו לאור הזרקורים והפכו את הזירה הפוליטית למרחב האבקות בו נדמה שהכול מותר.
מערכת אשדוד10 | רביעי, 17 אוקטובר 2018 18:08
האשדודים יודעים בדיוק מה טוב ונכון להם:  4 עקרונות חשובים בדרך לקלפי הרשימה שכניראה תפתיע. רשימת אשדודים בראשות יניב קקון צילום: פייסבוק

תכלס למה לא ? במציאות הפרסום הדיגיטלית בה אנו חיים אפשר לייצר מלחמה דרך היו טיוב, להמציא ולהפיל אימפריות דרך האינסטגרם ולבנות מנהיגים דרך סרטוני פייס-בוק. אנשי השיווק והאסטרטגיה יוצאים מנקודת הנחה כי אבני היסוד לקמפיין פרסום יעיל הינן: שיראה טוב ,שיהיה קליט , ושילווה בכנסים מנקרי עיניים. כך למעשה, מרבית עבודתם של קמפיינרים בבחירות היא להציף את הבוחרים בכמויות של רעש ולהסיט את תשומת לבם משאלות כמו: מי זו התנועה הזו, מה המניעים שלה, ומהי מטרתה.

באופן אירוני, מה שלא הצליח לבלבל אותנו כל השנה, איכשהו במערכת הבחירות, מערער אותנו עד דק. להיות אשדודים זה, להתגייס ולהראות עוצמה של קהילה כשאחד מאתנו זקוק או להילחם על אי צדק ולעמוד על שלנו כשצריך, זה גם ליהנות מרביצה בים וגם להשקיע במסעדה או קפה מקומי, ובעיקר להיות אשדודים זה להיות בעלי אף חד ומחודד שיודע לזהות חירטוט מול מותג איכותי ממרחק של מקילומטרים.

איפשהו בין השלטים, הסמסים, השיימינג והשיווק האגרסיבי שכחנו את עצמינו, שכחנו שאנחנו יודעים, אשדודים יודעים לבחור.

הציבור מטומטם ולכן הציבור משלם – אפשר אחרת

שבועיים לפני בחירות, רגע לפני שאנחנו עושים מעשה ויוצאים להשפיע, זו בדיוק הנקודה המתאימה להתחבר מחדש אל החושים האשדודים ולהצביע נכון, לטובת כך אספנו את ארבעת העקרונות לבחירה אשדודית אמתית, גזרו ושמרו:

1. תעשו את זה מהלב:

מרבית המועמדים המתמודדים בבחירות לוקים במה שנקרא – הבטחות יתר, משמע, כל מה שתרצו, כל מה שאתם צריכים, כל מה שעולה על דעתכם – החל מקערת שתיה מעוטרת לכלב ותאורה בגוונים כחלחלים בפארק ועד לכנסים מושקעים ומנקרים. משרות לכל המשפחה, והטבות באיזה מס שתרצו – אנחנו נעשה, בתנאי ש...

אשדודי אמתי ישאל את עצמו- מה הם עשו עבורי עד עכשיו? האם יש להם את היכולת והידע לחולל שינוי אמתי לפני שהקול שלי היה שווה כל כך הרבה, איפה הם היו שם עבורי, בלי תנאים? ברגע האמת כשהייתי זקוק?

2. תעשו את זה עם תעודות:

הכי קל לומר, אעשה, אבנה, אשנה, הכי קל להבטיח יוזמות חדשות ומגדלים באוויר – מרבית התכניות היפות נופלות או בשלב התכנון או בשלב הביצוע.

אשדודי אמתי ישאל את עצמו – האם יש להם ניסיון בהובלה של שינוי? איך נראים המאבקים שכבר לקחו בהם חלק ולאיזה תוצאות הגיעו? האם יש להם אנשי מקצוע שיודעים איך להוציא את זה לפועל? כמה זה דיבורים וכמה זה מהשטח?

3. תעשו את זה עם תשוקה:

כולנו רוצים להיות חלק מהקבוצה המנצחת, זו שמובילה, אנחנו בוחרים במועמדים שנוגעים בנו, מרגשים אותנו, גורמים לנו להנהן בראש ולהניף אגרוף בהתלהבות, כאלו שמדביקים בלהט שלהם ומחזקים אצלנו את האמונה, שכשיגיע הרגע את כל האש הזו הם יתעלו עבורנו.

אשדודי אמתי ישאל את עצמו – איפה הייתה האש הזו בחמש השנים האחרונות? האם היא הייתה זמינה גם כשזה לא היה מאבק 'גדול' או 'מעניין' כמו שיפוץ ספסלים בגינה ליד הבית? האם האש הזו העמידה עבורי תנאים, להיות ממגדר או מגזר או רובע מסוים על מנת שתסייע לי?

4. תעשו את זה אמתי:

חמש שנים זה הרבה זמן, הרבה דברים יכולים לקרות, אבל, מולנו הבוחרים, יש דבר אחד שאסור שישתנה והוא – ההבטחה הערכית והמהותית שהמועמדים מבטיחים לנו. בניגוד לגמישות, בה מחפשים את הפתרון המשותף, ובדרך כל צד צריך לבוא לקראת האחר, זגזגנות היא סוג התנהלות מסוג אחר לחלוטין, ואת זה אתם לא רוצים.

אשדודי אמתי ישאל את עצמו – בבחירות הקודמות הבטיחו לי משהו, האם קיימו זאת? האם עמדו במילותיהם? האם המועמדים שלי לקחו חלק מהצבעות והיו חלק מתוכניות שעמדו בניגוד לערכים שקדמו? האם הם נאה דורש נאה מקיים? או בקיצור, האם הקול שלי בטוח בידיים שלהם?

לסיכום, פשוט תעשו את זה!

בשורה התחתונה הבחירות הללו הן ההזדמנות החד פעמית שלנו להיות הבנאים והמעצבים של העתיד שלנו. חיוני שנצא להצביע, חיוני שנשמיע את הקול שלנו, ויותר מהכול חיוני שנכיר לעומק את מי שאנחנו נותנים בידיו את הכוח. בין המועמדים ישנם לא מעט ראויים אשר עונים על הקטגוריות הללו, ביניהם תנועת אשדודים אשר באופן מופלא, הצליחו, לענות על כל ארבעת הסעיפים ויותר, וזה עוד לפני שנכנסו למועצה, מה שאומר שאם יש את הדרייב, את האהבה לעיר ואת המותג האשדודי בדם – זה אפשרי.

בחירות טובות!