ashdod10 logo

מספר 2 של לסרי, עו"ד גבי כנפו: "אין לי יומרות להיות ראש עיר"

עו"ד גבי כנפו ממלא מקום ראש העיר הוא האיש הכי קרוב פוליטית לראש העיר ד"ר יחיאל לסרי איתו הוא צועד כבר למעלה מעשור. כמנהל המטה של לסרי הוא איש שטח שלא חושש להתעמת עם פוליטיקאים, פעילי מחאה ואומר את מה שיש לו בצורה הכי ישירה ומפלס ללסרי את הדרך ללשכת ראש העיר. בבחירות האלה הוא שודרג במקום השני ברשימה ובטוח שלסרי זוכה בפעם השלישית בראשות העיר והוא מתכנן לקחת תחת חסותו את תיק המתנ"סים "כדי להגיע לכל התושבים". באופן אישי הוא לא חושב ולא רוצה להיות ראש עירייה "אין לי יומרות כאלה. לא עכשיו ולא בעתיד״ ומצהיר כי הלן גלבר לא תוזמן לשבת בקואליציה, אם הם יזכו להרכיב אותה. ומודה כי הם נכשלו בהסברה למרות הפרויקטים הגדולים שהם עשו ובנו בעיר. ואיך הוא מעריך שלסרי יתנהל כראש עיר אם ייבחר: "יחיאל ימשיך להיות יחיאל"
יוסי אסולין | חמישי, 11 אוקטובר 2018 16:47

ממלא מקום ראש העיר אשדוד, עו"ד גבי כנפו , המנוע ואיש השטח שעומד מאחורי הצלחתו בשתי מערכות בחירות של ראש העיר, ד"ר יחיאל לסרי, הוא האיש שעושה את העבודה השחורה, חורש את השטח, מניע את הפעילים וכובש את הרשתות החברתיות, מגיב תוקף את המעמדים נגד לסרי ומבקש לעשות זאת בפעם השלישית ולהביא את לסרי לכס השלטון בפעם השלישית.

עו"ד גבי כנפו, בשתי הקדנציות האחרונות כיהנת כממ״ק ראש עיר. אין לך רצון להיות ראש עיר? להתקדם?

״אתקן אותך: אני לא משמש כממ״ק ב-2 הקדנציות: בקדנציה הראשונה הייתי יו״ר מועצת העיר. בקדנציה האחרונה אני משמש כממ״ק ראש העיר ואין לי יומרות להיות ראש עיר״.

אתה לא רוצה להיות ראש עיר גם בעתיד?

״אני בכלל לא רוצה להיות ראש עיר, לא עכשיו ולא בעתיד״.

אז לסרי יכול להיות רגוע?

״לסרי יכול להיות רגוע איתי, וגם אם אחליט להתמודד הוא צריך להיות רגוע כי אני בחיים לא אתמודד נגדו בשום צורה״.

אתה איש שטח ובעשר השנים האחרונות ראו אותך יותר מכל אחד אחר. במיוחד בשבועות האחרונים אתה יורד לשטח, מדוע לסרי לא מצטרף אלייך?

״אני חושב שאמרתי את זה במקומות אחרים ואני אומר את זה גם לך: יש פער עצום בין מה שאתם רואים לבין המציאות. לסרי הוא המועמד היחיד מכל המועמדים שיש לו מספר 2 אמיתי. לאף אחד, תסתכל על כולם, אין מספר 2 אמיתי. לאף אחד. אנחנו הולכים כברת דרך מאוד ארוכה, הרבה מאוד שנים, אנחנו מכירים אחד את השני ויש בינינו חלוקת עבודה אפילו בעצימת עיניים. חלוקה מאוד ברורה. אני עושה את המשימות שלי והוא עושה את המשימות שלו. אבל מה לעשות גבי כנפו הוא לא איש אנונימי הוא איש בולט מאוד שמכיר את העבודה ומצוי בפרטי פרטיה. בשנים האחרונות, בכל יום שישי אני יוצא עם מסרים לציבור ומן הסתם הבולטות שלי, שאותה אתם מדגישים, היא בולטות שאולי אתם מכוונים לאנשהו, אבל זה ממש לא נכון. לסרי זכה במספר 2 שאין לאף אחד״.

957956536754

זה בדיוק מה שאני אומר. אם אתה לא היית - לסרי היה צריך להמציא אותך...

״הוא לא היה צריך להמציא אותי. אני חושב שהשותפות הזו היא שותפות אמת ארוכת שנים והיום אפשר לומר שיחיאל קוטף את פירות השותפות״.

וכשאתה מסתובב בשטח בחודש האחרון, מה אתה שומע מהציבור כלפי לסרי?

״תראה אני מלווה את לסרי הרבה מאוד שנים ואני גם מלווה את כל הכנת הבחירות הללו. מחודש ינואר השנה נרתמנו לפעילות הזו ואני חושב שההתמודדות שלנו עם מה שנעשה מצד אלו שנמצאים בצד השנים ומנסים לטעון לכתר הזה ומשחירים את אשדוד בוקר ולילה, בפוסטים ובהאדרת הפעילות שלהם ובאמצעות הסתה של תושבים נגד חרדים, בכל מיני שיטות שאני לא יודע מי נתן להם אותם. אלו שיטות שלא נועדו לזכות בשלטון. אנחנו מדברים על ראש עיר שבעשור האחרון עסוק במגה פרוייקטים״.

בעניין הזה אני רוצה לשאול. במשמרת של לסרי נבנה בית חולים, אמפי פארק ומוסדות תרבות ופרויקט ענק של תחבורה, אבל איך אתה מסביר שברחוב, בשטח, כועסים וזועמים על לסרי..

״האופוזיציה שהיא לא אופוזיציה רחבה, לא של אף אחד או שניים פשוט בצורה שיטתית פעלה כל השנים, כל פרויקט, כל ביצוע, כל משימה שלא היה להם להגיד משהו אחד חיובי ולכן באמצעות הרשתות החברתיות הצליחו בדרך שלהם, להיות עסוקים בהשחרה ויחיאל היה עסוק בעשייה וזה היה ההבדל ביניהם״.

אופוזיציה זה תפקידה.. מה אתכם? אולי טעיתם בהסברה, טעיתם אולי בגישה ובנגישות לתושבים ?

״אני שיש פער גדול בין עוצמת ההסברה שלנו לבין עוצמת העשייה בפועל יש פער עצום. כך הייתי מגדיר את זה. אם אני שם על המשקל כמה עוצמה השקיעו בהסברה, יש פער עצום ושם נכשלנו. אני חושב שהציבור רואה את זה ומבין שהיינו לא טובים בהסברה ויש מה להשתפר. תמיד מי שעסוק בעשייה יש לו מה לשפר. אני בטוח שהפרויקטים העתידיים הצפויים בעיר בחמש ובעשר השנים הבאות הם גרנדיוזיים ומטורפים לדוגמא: השלמת קריית ההי טק, השלמת הקמפוס האקדמי ופיתוח חוף הים ועוד. וברור שנצטרך לתת את עוצמת ההסברה הראויה, שהציבור עד האחרון שבהם יכיר אותם, יהיה חשוף אליהם בזמן אמת, ויידע להעריך את העשייה המטורפת הזו. אין ספק שבסופו של דבר יחיאל לסרי ייחשב בספרי ההיסטוריה של העיר הזו כמי שעשה, פרץ והוביל את אשדוד להיות מובילה בישראל״.

איזה מן ראש עיר הוא אמור להיות אחרי הבחירות הללו, בעיניך למשל?

״אני חושב שיחיאל ימשיך להיות יחיאל, כי יחיאל זה יחיאל. הוא איש נעים הליכות, משכיל, רגיש מאוד לאנשים ובעיקר לחלשים. הוא יצטרך לדעת לקחת את כל הקבוצות ללא יוצא מן הכלל, לאחד ולגבש את כולם כדי לייצר עיר שתשרת את כל תושביה. יחיאל אף אמר זאת בהשקת הקמפיין שלו, והוא אומר בכל מקום שהמטרה היא לאחד את התושבים ולהוציא את כל הפייק ניוז והרוע שבשנה האחרונה אנשים מייצרים ולאחד את כולם״.

ולדעתך זה יקרה, הוא ינצח בבחירות?

״אין ספק בכלל שיחיאל הולך לנצח את הבחירות וזה רק בגלל העשייה שלו״.

כמה מנדטים אתה מעריך תקבלו?

"בין 4 ל-5"

 98 098 098

מדברים על השבוע הזה שהוא קריטי בעיקר לאלו שחושבים על איחוד. אם יהיה איחוד מה יקרה? זה ישנה את התמונה?

״אני רוצה רק לתקן אותך: שלב האיחוד הסתיים. השלב הבא הוא הסרת המועמדויות. אם מי מהמתמודדים יחליט שהוא מסיר את מועמדתו אז שיבושם לו. אנחנו ערוכים לנצח את הבחירות בכל סיטואציה וכל מי שרואה את הסקרים יכול לראות שבכל סקר אם מסירים את המועמדות ואם לא - יחיאל לוקח את ראשות העיר״.

מי מבין כל השלושה: גלבר, לחמני וכצנלסון הכי מסכן או בולט מול לסרי?

"אין אף אחד מהמועמדים שמסכן את לסרי, כי אי אפשר להצביע על מועמד כזה או אחר. אני לא חושב שיש מועמד שמסכן את לסרי. אף אחד מהם בשום סיטואציה לא מנצח את לסרי״.

וזה כולל גם אם מישהו יסיר מועמדות?

״כן ברור״.

הבעת את רצונך לקחת לעצמך את תפקיד ראשות המתנ״סים בקדנציה הבאה. ראשית, מדוע אתה לא משאיר לחברים בקואליציה את התפקיד ושנית מדוע דווקא מתנ"סים?

"ראשית, הטענות הקשות של המתחרים שלנו הן בעצם שלא היינו עם הציבור ולא היינו נגישים אליו. אני חושב שהדרך שלנו דרך החברה למתנ״סים היא כן לגעת בציבור וכן נגענו בו. ראש עיר אסור לו להפקיר את החברה הזו שיש לה זרועות שמגיעות עד אחרון התושבים. אני אמרתי לראש העיר , שנכון שבקדנציה הבאה אני אעמוד בראש החברה הזו כדי להגיע עד אחרון התושבים, נגיע לבתים נשלב אותם ונמשיך לפתח את תחום התרבות כפי שהיה בשנים האחרונות. יש המון דברים שהחברה למתנ״סים זקוקה ובעיקר למישהו שייקח אחריות ברמה של ראש עיר ולא ברמה של לקדם את האג׳נדה הפרטית שלו. בעשר שנים האחרונות בוריס גיטרמן (שעמד בראש החברה י.א) ניסה לקדם את האג׳נדה האישית שלו ואני לא חושב שצלחה לו״.

תסביר

״אני חושב שעובדתית אנחנו לא מקבלים בשום רובע ציבור שבא ואומר ׳אנחנו קיבלנו את מה שהיינו צריכים לקבל מרשת המתנ״סים העירונית, למרות שעשו שם עבודה מדהימה. ואנחנו רוצים לגעת יותר בציבור דרך החברה הזו״.

דיברת על הסתה ושנאה. השבוע הוצאת פוסט נגד גלבר וטענת שהיא זורעת הסתה ושנאה והודעת שאתה מתחייב שלא לצרף אותה לקואליציה. עד כמה שזכור לי בשנים האחרונות היא לא בדיוק הייתה בקואליציה...

״הלן גלבר מעולם לא עמדה בראשות סיעה. גם שניהלנו מו״מ לא ניהלנו מולה אלא מול ראש הסיעה צבי צילקר. הכנסנו אותם לקואליציה ומסיבות של תפקוד לקוי דרך עבודה אופוזיציונרית בתוך הקואליציה זה הסתיים אחרי מספר חודשים ספורים, עכשיו שאנחנו בעיצומן של בחירות, אנחנו מבינים שאנחנו צריכים לשלב ידיים מכל הכוחות העירוניים הקיימים היום. לאור זאת המלצתי לראש העיר שלא לצרף את הלן גלבר לקואליציה כי אני חושב שהיא והפעילים שלה חצו כל גבול אפשרי. אני חושב שמי שעקב אחרי הפרסומים מבין שהיא לא נבחר ציבור, שראוי כי ישרת ציבור ולכן זו המלצה שלי לראש העיר ואני מאמין שהוא יכבד את המלצתי, וכשאני אשב להרכיב את הקואליציה, אני אפילו לא אזמין אותה לשולחן הקואליציה״.

את סניה כן, לחמני כן וגלבר לא?

״אכן כל השאר יוזמנו לשולחן הקואליציה״.

אם כך, הפסילה היא אישית ולא סיעתית.

״הפסילה היא סיעתית ולא אישית. אם היא תפרוש מהסיעה או תתפטר - אנחנו כן נשב עם החברים בסיעה״.

נעבור לסוגיית החרדים: ש״ס תומכת בכם, 'קול הלב' גם ואגודה?

״בחלוקת העבודה ביני ובין יחיאל אני לא מתעסק בזה ואין לי מושג. אני יודע שעל פי הפרסומים אגודה עדיין לא החליטו״.

לסיון, שאלה בסוגיית השבת: בזמנו אמרת כי זו הייתה טעות מצדכם לחלק דו"חות. איך תיראה השבת מבחינתכם אם שוב תהיו בשלטון?

״גם הנושא הזה הוא באחריות יחיאל וברגע שיחיאל יזכה בבחירות יש לי הרבה מה להגיד בנושא. אני יכול לומר מה אומר לסרי כבר זמן רב שהסטטוס קוו יישאר כמה שהיה. חנויות שהיו פתוחות בשבת יישארו פתוחות ומי שהיו סגורות - יישארו סגורות. לא ישתנה שום דבר״.