ashdod10 logo

יעקב מביא כבוד מבודפשט לאשדוד

יעקב טומרקין, תושב העיר אשדוד ואחד השחיינים הטובים בתולדותינו, התחרה וייצג בגאווה את מדינת ישראל בסוף השבוע האחרון בבודפשט, בירת הונגריה, במסגרת התחנה הרביעית מתוך שבע, בסבב גביע העולם של האיגוד העולמי בשחייה. השחיין בן ה-26 העפיל לשלושה גמרים והישג השיא שלו בתחרות היה מקום חמישי, במקצה מעורב אישי במאה מטרים, כאשר תוצאתו: 53.6 שניות
רותם אברמוביץ׳ | חמישי, 11 אוקטובר 2018 16:47

יעקב טומרקין, שנולד בעיר צ'ליאבינסק שברוסיה ועלה ארצה בגיל שנתיים, ממשיך לעשות כבוד הן לעיר אשדוד והן לישראל. טומרקין כזכור, הינו ספורטאי השנה לשנת 2012 וזאת בעקבות הישגו חסר התקדים בענף השחייה הישראלית: מקום שביעי בגמר אולימפי במאתיים מטרים חתירה. זה גם הישג השיא בקריירה העשירה של טומרקין, שהפך לאבא לילדה ראשונה לפני כשלושה חודשים.

התחרות שהתקיימה בהונגריה, נמשכה כשלושה ימים בין כה' ו-כז' בתשרי. טומרקין המתנשא לגובה של 1.93 מטרים, הציג יכולת טובה, מקצועית ומשכנעת, כאשר הצליח להעפיל לשלושה גמרים ופספס עוד שני גמרים בכמה עשיריות השנייה. ביום שבת שחתם את התחרות, עלה לגמר במאה מטרים חתירה וסיים במקום השישי המכובד בתוצאה 51.76 שניות. ביום חמישי הגיע לפסגה מבחינתו כאשר עלה לגמר במאתיים מטרים גב וסיים במקום השמיני בתוצאה של 1:57.6 וגם עלה לגמר מעורב אישי וסיים כאמור במקום החמישי. יש לציין כי אורך הבריכה בתחרויות האלה הוא 25 מטרים.

מאמן נבחרת ישראל בשחייה, לוקה גברילו מרוצה מהתוצאות ואמר לאחר התחרות: "אנחנו מתאמנים פחות מחודש ולמרות זאת התוצאות והאנרגיות חיוביות". אין זה מפתיע שהאנרגיות של טומרקין חיוביות בשל היותו ממוקד מטרה, בוגר ובעל יציבות ומקצועיות.

תכונות אלה ועוד הופכות את יעקב לשחיין מיוחד בענף ספורט יחידני ותובעני, שמצליח להישאר בצמרת בארץ ובעולם שנים לא מעטות. באמתחתו הישגים רבים כשהבולטים שבהם הם הופעות בשתי אולימפיאדות (לונדון 2012 וריו 2016), מדליית כסף מדהימה במשחה מאתיים מטרים גב במסגרת אליפות אירופה 'לונדון 2016' ושתי מדליות ארד באליפות אירופה בדברצרן (הונגריה) בשנת 2012 במשחים מאה ומאתיים מטרים גב.

טומרקין: "תחרות מאוד מוצלחת"

הנה ראיון קצר שהעניק טומרקין הצנוע והסבלני למערכת אשדוד10 שעות אחדות לאחר התחרות:

תאר את תחושותיך לאחר סוף השבוע, מרוצה שהעפלת לשלושה גמרים או מאוכזב שלא זכית במקומות הראשונים?

"התחרות הייתה מאוד מוצלחת מבחינתי בהתחשב בעובדה שחזרתי להתאמן רק בספטמבר וכידוע היו המון חגים והיו לי רק שלושה שבועות להתכונן. לכן לא ציפיתי ליותר מדי מהתחרות הזאת. עצם העובדה שהעפלתי לשלושה גמרים והתברגתי בדירוגים גבוהים בגביע העולם שזו תחרות מאוד קשה. אז ככה שאני יוצא מהתחרות מאוד מרוצה וזו פתיחת עונה חזקה עבורי. לא מאוכזב כי אני עוד לא בכושר ועצם העובדה ששחיתי מהר זה פידבק טוב לדברים הבאים״.

איך זה עבורך לייצג את מדינת ישראל ואת העיר אשדוד?

"תמיד מיוחד לייצג את ישראל ואת אגודת 'מכבי אשדוד' שאני שוחה בה מגיל שש. אף פעם לא עברתי אז זה תמיד משהו מיוחד וערך מוסף לייצג את המדינה וגם את אשדוד. זאת תמיד גאווה ולא משנה איפה אני נמצא”.

מה החלום שלך מבחינה ספורטיבית?

"חלום בתור ספורטאי הוא כמובן לשבור את השיא הגופני. כל פעם לשפר את היכולת שלך כשאתה מגיע לבריכה, וכל מאית ועשירית שנייה, וזה משהו שעובדים עליו המון שנים והמון שעות במים. כל שיפור קטן כזה זה הישג. החלום הנוסף הוא כמובן אולימפיאדה או אליפות עולם."

ספר על עצמך בבקשה מבחינה אישית

"למדתי בבית ספר היסודי 'היובל', בכיתה ז' הייתי במקיף ז' ובשנה שלאחר מכן כמובן עברתי לפנימיית המחוננים במכון 'וינגייט', אז למדתי שם והתאמנתי שם במסגרת של השחייה. במסגרת שירותי הצבאי הייתי ספורטאי מצטיין וכיום אני סטודנט למנהל עסקים במכללה האקדמית המרכז הבין תחומי בהרצליה".