ashdod10 logo

הרצל שטרית מגיב ליהונתן גפן: "למחבלים הנתעבים מגיע כדור בראש"

המשורר יהונתן גפן עורר השבוע זעם רב, לאחר שהעלה לאינסטגרם תמונה שלו בה הוא לבוש חולצה עליה מודפס המשפט: "כל מה שמחבל צריך זה חיבוק". משפחות שכולות זעמו וכעסו על דפן שמיהר להסיר את התמונה אחרי זמן קצר. הרצל שטרית מאשדוד, ששכל את אשתו אירית ז"ל במבצע "עופרת יצוקה" העלה תמונה שלו בפייסבוק עם חולצה בה כתוב: "למחבלים מגיע כדור בראש"
ענת ביגר | חמישי, 11 אוקטובר 2018 15:43

הרצל שטרית, ששכל במבצע עופרת יצוקה את אשתו אירית ז"ל, שנהרגה מגראד ששוגר על ידי מחבלי החמאס לעבר אשדוד, הגיב למשורר יהונתן גפן שהביע תמיכה במחבלים בכך שהעלה תמונה לאינסטגרם בו הוא לבוש בחולצה עליה נכתב: "כל מה שמחבל צריך זה חיוך”.

שטרית, שבדרך כלל שומר על שתיקה בחר להגיב לגפן וכתב פוסט עצבני ומרגש בפייסבוק בה הביע דעתו על מעשהו של גפן: "כדי להישאר בתודעה הציבורית, יונתן גפן יוצר כל מספר חודשים פרובוקציה. הכל בשם ה׳צחוקים׳ והסתלבט. בישראל יש אלפי משפחות שאיבדו את יקיריהם בפיגוע ע״י מחבלים נתעבים. אני ומשפחתי - אחת מהן. אשתי אירית ז״ל נרצחה לפי 10 שנים. להכניס אותך קצת לפרופורציות לגבי מה שמשפחה שאיבדה את יקירה (קמצוץ קטן) עוברת: אין יום שעובר ללא כאב, כאב שמפלח את החזה. נשאר חלל ענק בלב, אין יותר שינה רציפה בלילה. הכאב נמצא בכל רגע במהלך היום. להוריה של אשתי נגמרו החיים, ביתם השמח הפך להיות בית עצוב. אין יום ללא בכי ואין רגע ללא כאב. יש לי ארבעה ילדים מדהימים. שתי הבנות הגדולות התחתנו והייתי צריך ללוות אותן לבד לחופה, כשדקה לפני ניגבתי מעינהן את הדמעות. הייתי צריך לשמוע אותן אומרות שביום השמח שלהן אמא שלהן- אהבתן הגדולה- לא נמצאת כאן. יש לי גם שלושה נכדים מדהימים שלא יזכו להכיר את סבתא שלהם לעולם. שבתות וחגים ובכלל בכל מפגש משפחתי- זה כבר לא אותו דבר.
יונתן, הכל מותר בשם הסטאלבט והצחוקים, צחוקים בדם ליבם של אחרים. העיקר שיזכרו שאתה קיים. תלך קיבינימט אתה והחיבוקים שלך - אדם בזוי שימכור את נשמתו לשטן בשביל 5 דקות של תודעה". שטרית אף צירך לפוסט שלו את תמונתו בה הוא לבוש בחולצה שחורה דומה לחולצה שגפן לבש ובו נכתב המסר "למחבלים מגיע כדור בראש”.

34634432437

6436423ט7

בעבר השווה גפן את עאהד תמימי לאנה פראנק

הפרובוקציה של גפן קוממה רבים שהגיבו בזעם על תמיכתו במחבלים וגפן מיהר והסיר את התמונה אך הזעם כלפיו לא שכך. משפחות שכולות ועמך ישראל הגיבו בכעס על התמונה ששותפה ברשתות החברתיות. זה לא המקרה הראשון שגפן מעורר זעם. כזכור, בעבר השווה את עאהד תמימי לאנה פראנק ואת המשטר הנאצי לישראל. רון קרמן שבתו טל נרצחה בפיגוע אוטובוס קו 37 בחיפה ויוסי צור שבנו אסף נרצח באותו פיגוע, הגישו תלונה במשטרה כנגד יונתן גפן על דברי שבח, אהדה הזדהות ועידוד טרור.

נהרגה מרסיסי גראד שנורה על אשדוד

אירית שטרית ז"ל, בת 39 נהרגה ב-29 בדצמבר לאחר שרסיסי רקטת גראד פגעו בה. אירית, הייתה בדרכה מחדר הכושר לביתה כשנשמעה האזעקה. היא ואחותה שהייתה עמה עצרו את הרכב ותפסו מחסה בתחנת אוטובוס סמוכה. הרקטה פגעה ישירות בתחנה וגרמה לפציעתה של אירית, של אחותה ושל שלושה אנשים נוספים. אירית פונתה לבית החולים "קפלן" ברחובות במצב אנוש, שם מתה מפצעיה על שולחן הניתוחים. אירית הייתה אהודה ומוכרת באשדוד ומותה הכה בהלם רבים בעיר.

ספוט
שטרית: "יש לי גם שלושה נכדים מדהימים שלא יזכו להכיר את סבתא שלהם לעולם. שבתות וחגים ובכלל בכל מפגש משפחתי- זה כבר לא אותו דבר. יונתן, הכל מותר בשם הסטאלבט והצחוקים, צחוקים בדם ליבם של אחרים.. העיקר שיזכרו שאתה קיים. תלך קיבינימט- אתה והחיבוקים שלך - אדם בזוי שימכור את נשמתו לשטן בשביל 5 דקות של תודעה".