ashdod10 logo

צלילה חושבת מחוץ לקופסה

צלילה ברודצקי ראש בת 53 גדלה באשדוד כילדה עם הפרעות קשב וריכוז. היא סיימה את מקיף ג' בלי בגרות, עבדה כמלצרית ורק בגיל 35 עשתה שינוי והחלה ללמוד והמקצעה בתחום מנחה ומאמנת אישית, ואף סיימה בהצטיינות תואר ראשון. השבוע נפתחה סדנה ״חשיבה מחוץ לקופסה תהליכים ובחירה" שבאמצעותה היא מעצימה ומחזקת ונותנת כלים לאנשים בצמתים חשובים בחייהם
ענת ביגר | חמישי, 11 אוקטובר 2018 15:38

דרך ארוכה עשתה צלילה ברודצקי ראש, כתלמידה עם בעיות קשב וריכוז שהגיעה לבית הספר באשדוד אבל לא למדה. היא סיימה את מקיף ג' בלי בגרות. וכשחבריה לכיתה הלכו לאוניברסיטה היא עבדה כמלצרית. רק בגיל 35 היא עשתה מהפך בחייה. היום התלמידה שלא למדה היא מרצה ומאמנת אישית שמעצימה בני נוער ומבוגרים.

צלילה, בת 53 נשואה ואם ל- 4 ילדים הגיעה לאשדוד בגיל 3. בת בכורה למשה שעבד במפעל אלת"א ולזיווה מורה בבית הספר "אחדות". יש לה עוד אחות ואח. גרה ברובע ו' ולמדה בבית הספר הראל ומקיף ג'. לדבריה "בבית הספר ביקרתי אך לא למדתי... אין לי תעודת בגרות, למדתי בבית הספר היסודי הראל. ולאחר מכן עברנו לחטיבת הביניים ומשם למקיף ג', לא היה פשוט להיות ילדה עם הפרעת קשב וריכוז ואז לא אבחנו את לקות הלמידה שלי. וכשאין לך ' פתק מהרופא' אתה לא יודע מה יש לך. אתה נורא מבולבל כי אתה לא יודע כלום. ישבתי בשיעורי מתמטיקה המורה היה הונגרי. הוא דיבר מתמטיקה ואני לא הצלחתי להבין מה הוא אומר. ככה זה היה גם במקצועות נוספים. אמא הייתה מגיעה לאספת הורים ושומעת רק טענות עליי. וזה היה קשה יותר כי כבת של מורה ציפו ממני ליותר. השוו אותי לאחיי תמיד שמעתי הערות כמו ' תסתכלי על אחותך למה את לא כמוה?' , 'למה את לא כמו אחיך הרי את כל כך נבונה?' וזה משתק”.

צלילה ראש ברודסקי

היא הייתה בתנועת הצופים, אבל עזבה לפני הגיוס. את מקיף ג' סיימה בלי בגרות. בצבא שירתה כפקידת מבצעים בטייסת קרב. ״כשכולם השתחררו מהצבא והלכו ללמוד באוניברסיטה, אני הלכתי לעבוד כמלצרית. כשכולם סיימו ללמוד והתחילו לעבוד במקצוע שבחרו, אני הייתי מלצרית. התחתנתי יחסית מוקדם עם האיש שאהב אותי ושחשב שאני מיוחדת מאד. אני חשבתי שאני בלונדינית סתומה. מישהי אמרה לי פעם שאני מזכירה לה את הבלונדינית מהסדרה 'שלושה בדירה אחת', היא הייתה רק עוד אחת מאלו שהצליחו לערער את הביטחון העצמי שלי שהיה כמו עלה נידף. הייתי עצבנית וחסרת סבלנות כמעט כל הזמן."

המהפך חל בגיל 35 כשהיא אזרה אומץ ונרשמה לחוג רייקי ומשם אי אפשר היה לעצור את המרוץ שלה "הבנתי שיש עולם שלם שאני לא מכירה ואני רוצה מאד להכיר. משם המשכתי ולמדתי קנסיולוגיה ולאחר מכן התגלגלתי לעולם האימון. זה הניצחון הכי גדול שלי על עצמי, על האמונות שעיכבו אותי, ניצחון על הרוח. אם אני הצלחתי, זה אפשרי. לכו תשברו את תקרת הזכוכית שלכם."

כיום צלילה, בעלת הסמכה כמאמנת בכירה ומדריכה מטעם לשכת המאמנים בישראל ,מאמנת בכירה מזה 17 שנים לקבוצות וליחידים וסופרווייזר למאמנים מתחילים, בשנתיים האחרונות שימשה רכזת ומנחה ראשית של תכניות נתיב במכללת גל לוינשטיין. כמאמנת אישית צברה צלילה ניסיון רב בהנחיה וליווי של נוער בעל קשיי קשב וריכוז ADHD, ADD חרדות חברתיות, תקשורת לקויה עם עולם המבוגרים. צלילה סיימה בהצטיינות תאר ראשון במדעי הרוח והחברה של אוניברסיטת בן גוריון והיא בוגרת בית הספר לאימון "SANVISION", ללימודי אימון אישי וקבוצתי. צלילה אם ל- 4 ילדים. "כל מה שאני לא קיבלתי הם קיבלו ועוד" היא מספרת.

כילדה עם בעיות למידה יש לך מסר לתלמידים שסובלים מאותה בעיה?

"המסר שלי הוא למבוגרים לא לילדים. אומרים ' כל ילד קטן צריך מבוגר אחד שיאמין בו'. היום אני יודעת שאני לא מושלמת ואני כמו כולם עושה טעויות אבל אני שלמה. זה המסר לילדים שהמבוגרים צריכים לתת"

השבוע נפתחה סדנה בהנחייתה. בסדנה "חשיבה מחוץ לקופסה תהליכים ובחירה" במרכז הקהילתי רובע ט', היא מעצימה ומחזקת ונותנת כלים לאנשים בצמתים חשובים בחייהם.

על סדנת "חשיבה מחוץ לקופסה – תהליכים ובחירה”: כל אחד מאתנו מעצב במהלך החיים דפוסי חשיבה והתנהלות הנובעים מתוך חוויות, פחדים ואירועים אישיים. ברוב המקרים איננו מודעים לסיבות המניעות אותנו לפעול באופן מסוים אלא פועלים מתוך תחושה פנימית המניעה אותנו לקבל החלטות״.

הוסף תגובה

תגובות לא ראויות תוך שימוש בביטויים העולים כדי לשון הרע יימחקו מהאתר.