ashdod10 logo

השמיים נפלו על משפחת יחזקאל

קים לבנגרונד-יחזקאל, שנרצחה בפיגוע במפעל ׳אלון׳ באיזור התעשייה ברקן, הייתה נשואה לגיא יליד אשדוד ובן למשפחת יחזקאל משפחה ידועה באשדוד. אביו של גיא, גיורא יחזקאל מספר כי קיא, בנם הפעוט של קים וגיא, מחפש כל הזמן את אמו: "לכל אישה בלונדינית הוא קורא אמא". סבו של גיא, ניסים יחזקאל: "כשפיגוע כזה מתקרב אליך אתה מרגיש את הבום הגדול ואומר איך זה ייתכן? אני מרוסק"
ענת ביגר | חמישי, 11 אוקטובר 2018 15:36

כל המדינה התאבלה על קים לבנגרונד-יחזקאל בת ה-28 ועל זיו חג'בי בן 35 שנרצחו בפיגוע הקשה ביום ראשון השבוע בברקן. קים, הותירה בן קאי פעוט בן שנה ו- 4 חודשים. בעלה של קים, גיא, יליד אשדוד ובן למשפחת יחזקאל, משפחה שורשית ומוכרת באשדוד. האחים יחזקאל בעלי בית כ.נ.ר. באזור התעשייה. סבו של גיא, ניסים, העיתונאי הראשון באשדוד. משפחתה של קים משפחת לבנגרונד שעלתה ארצה לפני 60 שנה משפחה מלח הארץ. שתי המשפחות חמות ותומכות. ברגע אחד נגדעו החיים של קים והשמיים נפלו על המשפחה המורכבת.

גיא, יליד אשדוד למד בבאר טוביה. את קים הכיר בפייסבוק. עד מהרה הם התאהבו. לפני 4 שנים לאחר החתונה הם עברו לברקן. לאחר שנולד קיא הם עברו לגור בראש העין ליד הוריה של קים. ״קים הייתה הכי קרובה לשלמות" סיפר גיא בתקשורת "האחרונה שהגיע לה להיפגע" לדבריו, באותו היום הוא היה חולה בבית ולכן קים לקחה את קיא לגן. "קים הייתה החברה הכי טובה של קיא. באותו יום הוא לא בכה ונפנף לה ביד ואמר לה ׳ביי ביי אמא'. זה עשה לה את היום" שחזר גיא. אבל כעבור חצי שעה נרצחה קים באכזריות על ידי מחבל. קים שלמדה משפטים ועמדה לעבור מבחן מטעם לשכת עורכי הדין עבדה בשנה האחרונה כמזכירה במפעל ׳אלון׳ באזור התעשייה ברקן. בשבע בבוקר הגיע המחבל אשרף אבו שחה למפעל אלון בו עבד 4 חודשים. הוא ביקש מהמחסנאי אזיקונים וטען שזה לצורך עבודתו כחשמלאי עלה לקומה השנייה עם רובה שם באיומים דרש מעובד פלסטינאי אחר לאזוק את קים ואז כשהיא כפותה ירה בה בדם קר, הוא ירה גם בזיו ופצע עובדת נוספת ונמלט. עד עתה עורך צה"ל מצוד נרחב אחיו אך טרם נתפס.

גיא, סיפר בתקשורת כי אמא ואחות של קים באו וסיפרו לו שהיה פיגוע בברקן וקים לא עונה להם. הוא התכוון לנסוע לברקן אך אמה ואחותה של קים ביקשו שיישאר איתן. אביה של קים יצא ממקום עבודתו ונסע. “הוא התקשר עלי וביקש שאכוון אותו למפעל." כעבור 5 דקות התקשר אביה של קים ובישר לו על מותה של קים.

בהלוויה שנערכה באותו יום, ספד לה אביה רפי: "מצטער שלא הייתי לידך, לצערי לא הספקתי להגיע בזמן, למרות שראיתי מה שעשו לך, מבטיח לך שגיא וקאי יקבלו את מה שהבטחתי לך, כמו שדאגתי לך, נוחי על משכבך בשלום". גם גיא ספד לקים" רוצה להבטיח לך שלא נשכח אותך לעולם. נגדל את קאי שלנו בדיוק כמו שרצית. אני אוהב אותך, תמיד תישארי החברה הכי טובה שלי".

ראשית

גם ניסים יחזקאל, סבו של גיא ספד לקים "קים יקרה הבוקר נחת על ראשי פטיש במשקל של 20 קילו וריסק אותי. גיורא בני, אביו של גיא בעלך שאל אותי אם שמעתי את החדשות ברדיו המודיע על פיגוע על פיגוע בברקן, אמרתי שמעתי ונחרדתי מיד הלב והראש ממאנים להשלים עם היעדרה של קים. אישה יפה וענוגה ביישנית עם חוצפה ותעוזה ישראלית”.

ניסים המשיך וסיפר על ההתאהבות בין קים ונכדו ועל הולדת קאי שגרם להרבה שמחה בקרב המשפחה."אני כותב שורות אלו ואיני מאמין שהם נכתבו בלשון עבר. זה לא יכול להיות אישה שכל חייה לפניה בעל מסור ומאמן וכל זה נמחק בירי של מטורף מהגדה".

ניסים אמר עוד על המחבל "שפל ואכזר" בהמשך הוא מוסיף ופונה למחבל "ואני שואל אותך רוצח נתעב מדוע אזקת אותה ואחרי כן ירית? האם כך נוהגים המוסלמים? והרי הם שומרים על כבוד המשפחה ועל נשותיהן כאילו הם בבת עיניהם. אין לי מילים לתאר את השפלות בהתנהגותך מה השגת בזאת שרצחת שתי משפחו, השארת יתומים ויתומות, אלמנים ואלמנות ואתה נס על נפשך. קים היקרה ננקום את דמך והוא לא נשפך לחינם. עם ישראל ידע להעריך את מותך ואת נוחי על משכבך בשלום בתי היקרה, בתו של כל ישראלי שמכבד את עצמו".

ניסים, העיתונאי הראשון באשדוד סיקר לא מעט טרגדיות אבל הפעם הוא אומר זה שונה."כשאתה שומע ברדיו על פיגוע אתה מניד ראש בהשתתפות וחוזר לשגרה אבל כשזה מתקרב אליך את מרגישה את הבום הגדול ואומר איך זה יתכן? אני מרוסק!"

קיא הקטן, לא יזכה להכיר את אמו. יישארו לו רק הסיפורים עליהם. הוא היה האחרון מבני המשפחה שראה אותה לפני מותה והיה קשור אליה מאוד. סייעת בפעוטון של קים סיפרה לוואלה כי קיא רק למד לדבר. "המילים הראשונות שלו היו קים ואמא". הוא לא מבין לאן נעלמה אמו. בני המשפחה עוטפים אותו בהרבה אהבה.

אבא של גיא, גיורא יחזקאל מספר כי קים הייתה בחורה שחבל על הזמן אמא למופת אשה וכלה נהדרת. על קיא הוא אומר "אנחנו מנסים להראות לו אופטימיות כאילו לא קרה כלום. כל אישה בלונדינית שהוא רואה הוא קורא לה אמא. יהיה לו קשה. הוא ילד קטן אבל הוא יתגבר, נעזור לו".