ashdod10 logo

קריקט בששון

אלופת המדינה בקריקט בפעם הרביעית ברציפות היא יאנג אשדוד. על ההישג המרשים הזה חתומה הקבוצה שמנוהלת על ידי בנימין ששון: "המועדון הזה הוא מודל לחיקוי. ההתנהלות היא מקצועית, מסודרת וברמה גבוהה מאוד״
רותם אברמוביץ׳ | רביעי, 03 אוקטובר 2018 23:11

העיר אשדוד משמשת כאחד ממרכזי ענף ספורט הקריקט בארץ וקיימות בה שלוש קבוצות. עמותת 'איי' מפעילה שתי קבוצות, נווה שמשון המשחקת בליגת העל וקבוצת אשדוד 'איי' המשחקת בליגת המשנה. הקבוצה השלישית היא יאנג אשדוד אשר נתמכת על ידי חברת 'סיימן סחר בע"מ', אותה מנהל בנימין ששון. ששון, בן ה-62 מנהל גם את קבוצת יאנג אשדוד, אלופת המדינה בליגת העל לקריקט, משקיע רבות מזמנו הפרטי, ובאמצעות תמיכה ושיתוף פעולה פורה מעיריית אשדוד ומרשות הספורט העירונית, מצליח ליצור תלכיד אנושי וחיובי, אשר מניב הישגים יפים והופך את הקבוצה למעצמת קריקט בקנה מידה ישראלי.

'יאנג' ניצחה העונה ב-11 מתוך 14 משחקים וזכתה באליפות בפעם הרביעית ברציפות, כאשר היא מותירה מאחור שבע קבוצות שמשוועות לקחת ממנה את התואר. עדות מובהקת לשליטה של יאנג אשדוד בליגת העל לקריקט, היא האליפות בעונה הקודמת, בו ניצחה את כל 14 משחקיה. בקבוצה משחקים שחקנים צעירים, לצד ותיקים ושחקני נבחרת ישראל בעבר ובהווה כמו: יניב ראספוקר שהוא גם מאמן הקבוצה, שמוליק מוזס, ריימונד אגאוקר, ריימונד אשטון, קפטן הקבוצה וקפטן נבחרת ישראל לשעבר ועוד.

ליגת העל לקריקט משוחקת בין החודשים מרץ לאוקטובר כאשר כבר מחודש ינואר עורכים הכנות ראשונות לעונה ובדיקות רפואיות קפדניות לשחקנים. שחקני קריקט בארץ מתאמנים בימי שישי ומשחקים בשבת (קבוצות שומרות מסורת משחקות בשישי), כאשר מדובר במשחק ארוך שנפתח ב-10 בבוקר ומסתיים בדרך כלל לקראת השעה 17:00 לפנות ערב, ובמחציתו השחקנים והצוות אוכלים ארוחת צהריים.

WhatsApp Image 2018 10 01 at 12.00.37

נשיא קבוצת יאנג אשדוד המשמש גם כנשיא מועדון הקריקט בעיר, בנימין ששון, סיפר על סוד הקסם של הקבוצה: "למעשה, הקבוצה שודרגה בשנת 2015 כשזכינו באליפות הראשונה מתוך הארבע רצופות. המועדון בנוי בצורה מאוזנת והכי חשוב, מאנשים טובים מרקע חיובי. זה הכי חשוב אצלנו, ולכן אני בודק כל שחקן לפני שמגיע אלינו. קודם כל להיות בני אדם, אחר כך ספורטאים. ברוך ה' אין אצלנו שחקנים בעיתיים וזה כיף לתת להם ולראות אותם מתקדמים ומגיעים להישגים."

את האליפות הראשונה לפני ארבע שנים, הקבוצה חגגה בנשף מפואר ויוקרתי, כמוהו לא נראה מעולם בארץ בהקשר של ענף הקריקט. למעלה מ-250 חוגגים לקחו חלק בערב קסום שהתקיים באולמי 'אחוזת טל', בו בין היתר חולקו גביעים למצטיינים והוצג לראווה גביע האליפות. את שתי האליפויות הבאות, הקבוצה חגגה בסוף שבוע מפנק באילת, ומעניין איך ששון ואנשי הקבוצה יחגגו השנה.

WhatsApp Image 2018 10 01 at 12.00.351

ששון חי בעיר אשדוד במשך 48 שנה ולפני כמה שנים עבר להתגורר בגן יבנה הסמוכה. הוא נשוי, אב לארבעה וסבא לשתי נכדות. בשנת 2011 החליט לקחת את ניהול קבוצת יאנג אשדוד, לבקשת אביו, כיום בן תשעים ובעבר אימן את הקבוצה ושיבדל לחיים ארוכים.

נדמה כי המשפחה השנייה של בנימין ששון היא הקבוצה, וכשם שהוא מתגאה בילדיו המשכילים ובנכדותיו, כך הוא מתגאה בקבוצה.

יחד עם זאת, הוא אינו שוכח להוקיר תודה לשותפים במלאכה: "חשוב לי להדגיש את שיתוף הפעולה המלא בין ההנהלה שלנו למחלקת הספורט בעירייה, לרשות העירונית, לראש העיר ד"ר יחיאל לסרי ולמנכ"ל הרשות יורם אסרף. ראוי לציין גם את הבעלים של חברת 'סיימן', הגברת נאני סיימן ואת בעלה, ארנסט, שנתנו לי אור ירוק לתמוך בקבוצה וסומכים עליי, מכבדים את מה שאני עושה ומעריכים את הקבוצה."

המבט אל עתיד הענף מבעד לעיניו של בנימין ששון אופטימי מאוד ולדבריו, ניתן למנף את הענף ולהפוך אותו לפופולרי ונגיש: "הגיע הזמן לשים את הקריקט על המפה. אני מקווה שבעקבות הזכייה, העירייה תצעד צעד אחד קדימה ותבנה מגרש גדול בעיר. מגיע לעיר כמו אשדוד מגרש קריקט חדש. יש ביקוש רחב והרבה מאוד צופים יכולים להנות. לא רק ישראלים. אני מוכן לתרום מזמני. יש לי כוונות רציניות בנוגע לענף ואנשים טובים ורציניים שיתמכו ויעזרו כל אחד בתחומו. אני חושב שיש מקום לפתח את הענף. אולי בפרסום, אולי בהכנסת אנשים שיבינו ויאמינו בכל מאודם שאפשר לפתח את הענף. הקריקט הוא עסק לכל דבר והוא יכול להתרחב בארץ. כרגע אני מתמקד בקבוצתי ואני נהנה ברוך ה'. זה כבוד גדול לעיר שגדלתי וחונכתי בה."