ashdod10 logo

שרים לזכרו של החבר שנהרג בתאונת אופנוע

בבית הספר התיכון הם היו חבורה מגובשת שעשו הכל ביחד: אמנון וישראל כהן, נתי אטיאס והתאומים שחר וטל ביטון. לפני כשנתיים נהרג טל ביטון ז"ל בתאונת דרכים באירופה והחברים מצלמים כעת קליפ לזכרו של טל שייצא במהלך אוקטובר
ענת ביגר | רביעי, 03 אוקטובר 2018 21:07

בימים אלה מצולם קליפ מרגש לשירו של הזמר והיוצר האשדודי אמנון כהן "במרחק נגיעה" . הקליפ שיהיה מוכן באמצע חודש אוקטובר ויועלה לערוץ יו טיוב מוקדש לזכרו של חבר ילדות של כהן, טל ביטון, שנהרג לפני שנתיים בתאונת אופנוע בברלין. הקליפ מושקע מאוד ומצולם במספר לוקיישנים שונים. בין היתר בחדר החזרות של ארט הפקות- יוסי עטר, בים המלח, בפאב ברמת השרון וביציאה מאשדוד. אחיו התאום של טל, שחר בר- ביטון הוא הצלם והעורך של הקליפ, הבמאי והתסריטאי נתי אטיאס. הם כולם היו חלק מחבורת חברים שהכרו בילדותם באשדוד והיו בלתי נפרדים " היינו חבורה מוכרת בנוף האשדודי, אם זה ממקיף ד' בו למדנו, בקבוצת הכדוריד של הפועל אשדוד, בחוג לדרמה בספריה העירונית ואפילו כלהקה. היינו בלתי נפרדים" מספר אמנון. החבורה כללה את אמנון כהן ואחיו ישראל, נתי אטיאס והתאומים טל ושחר ביטון.

9086696

גם כשסיימו את התיכון ופנו כל אחד לדרכו האהבה והחברות העמוקה נותרה.ושרדה את הזמן והמרחק. השיר "במרחק של נגיעה" אותו כתב והלחין אמנון כהן זכה בעבר להצלחה. הוא עבר כמה גלגולים במקור, כשאמנון כתב אותו בהיותו בן 19 הוא נקרא " נוסע אליך" . שיר אהבה מרגש ונוגע ללב שזכה לגרסאות חדשות והושמע לא מעט. בשנת 2012 הוא נכנס למצעד של רשת ג' במקום ה- 30. כיום לאחר שאמנון חידש את השיר הוא כאמור מצולם לקליפ, שלשם הפקתו התאחדו החבורה מחדש" שחר מצלם את השיר ועוזרים לו אשתי קריב כהן ואחי ישראל שעוזר גם בציוד, ונתי אטיאס. השיר מוקדש באהבה לחברנו טל שמאוד אהב את השיר. וישולב בקליפ קטע ישן מלפני שנים בו טל ניגן. עמית עמרני עשה עריכה לקטע הנגינה של טל ושיבץ אותו בקליפ" .

אמנון נשוי ואב ל- 2 , איש מחשבים שממשיך להופיע ולשיר. לאחרונה הוא הופיע וריגש מאוד ביחד עם בתו ענבל בת ה-8 במסגרת פרויקט מוסיקלי " באים בטוב". "אני זמר ויש לי להקה " הוא מספר על השיר המצליח שלו במרחק של נגיעה הוא מספר " הרבה שנים ניסיתי למצוא את עצמי מחדש דרך השיר, עברתי הרבה שינויים בחיי, הרגשתי שהשיר לא ממצא או מספר את סיפור חיי. תמיד היה משהו חסר" לפני כחצי שנה הוא עזר לחברו אופיר יוחאי שכתב שיר, להקליט את השיר שלו ושם, באולפן " גיליתי את עצמי מחדש. שמתי לב שחלקי הפאזל החסרים מתחברים מחדש ותקופה של 20 שנה חזרה להיות כמו לפני הצבא, כל חברי, שהיו חלק מהשיר בעברו אט אט חזרו והשלימו את החלק החסר של הפאזל"

טל אמנון נתי גידי

אמנון מספר כי בשנים האחרונות לחייו טל ביטון חי בורשה והיה נשוי לפולניה אבל למרות המרחק האהבה והחברות הייתה חזקה " אחי ישראל ואני היינו היחידים מהחבורה שנותרנו באשדוד. ובשנים האחרונות הקשר שלי איתם היה דרך אחי" הוא אומר. עכשיו החבורה התלכדה לצורך הקליפ וכאילו לא חלפו שנים רבות הם שוב יחד, שרים ומקדישים את השיר לטל ז"ל " פשוט קשה לקבל ולהשלים שהוא נהרג".

הטרגדיה: נהרג על אופנוע בדרך לורשה

לפני שנתיים, בספטמבר 2016 נהרג טל ביטון בתאונת אופנוע בדרכו מברלין אל ורשה, שם התגורר בשנים האחרונות. טל בן למשפחה ותיקה באשדוד, הוריו יצחק עובד נמל וחנה נפטרו ממחלה. אחיו הגדולים אבי ויאיר ואח תאום שחר. טל עבד בתחום התאורה וההגברה בתיאטרון ובהפקות גדולות בארץ ובחו"ל,

הוא נהרג בתאונת הדרכים כשהיה רכוב על האופנוע שכה אהב לדרכו לביתו. כ- 11 שנה לפני התאונה באירופה בה נהרג, הוא נפצע קשה בתאונה בצפון הארץ, כאשר נהג צעיר התפרץ לכביש, ופגע באופנוע, באותה התאונה נהרגה חברתו לעבודה גילי ברקאי ז"ל, טל עבר שיקום ארוך וקשה הצליח להתאושש ולחזור לשגרה. הפעם, המזל לא שיחק לו והוא נהרג והוא בן 42 בלבד.