ashdod10 logo

הרב המקובל מאשדוד מואשם: מעשים מגונים ב 3 ילדות בתוך בית הכנסת

מזה כשבועיים עצור הרב יהודה בן דוד נגדו כתב אישום חמור על עבירות מין חמורות של מעשים מגונים בתוך בית. לפני כ 20 שנה הורשע הרב בן דוד (72) מאשדוד בעבירות של מעשים מגונים בקרובת משפחתו .מקורביו: "זו עלילה". הדס שטייף כתבת הפלילים של גלי צה"ל דיווחה השבוע כי עוד שתי נשים מתכוונות להתלונן נגדו על מעשים מגונים לכאורה שביצע בהן לפני מספר שנים    
ענת ביגר | שני, 17 ספטמבר 2018 15:02

העבריין חזר לזירת הפשע. הרב יהודה בן דוד, עבריין מין מורשע בעבירות של מעשים מגונים בכוח לפני כ20 שנה בקרובת משפחתו, חוזר בשנית לזירת הפשע. הפעם: אישומים חמורים בביצוע מעשים מגונים בשלוש קטינות בנות: 8,12,14 , בנותיהם של זוג הורים מאשדוד, שהיו מעריצים גדולים של הרב, ועשו כמעט כל מה שאמר להם במהלך תקופת ההערצה, כולל מכירת ביתם. מעלליו של הרב בן דוד כפי שיפורטו להלן בכתב האישום, מעלים את השאלות, איך זה שרב המתיימר להיות רב קהילה שהסתבך פעם בעבירות כאלה מצליח להערים על חסידיו ולפגוע ביקר להם, בילדים רכים ותמימים. איך הוא מצליח "לעבוד" על אנשים בעיניים ולפגוע ביקירים שלהם. והשאלה הגדולה האם מלבד מקרים אלו, ישנם עוד מקרים שטרם נודעו ובאו לעולם. כתב האישום החמור נגד הרב בן דוד מתאר סדרה של מקרים, בהן ניצל הרב בן דוד את ההערצה שהייתה לקטינות כלפי הרב, הפחד ממנו והיראה מפניו ולתקוף אותן מינית לכאורה.

כתב האישום, שהוגש לבית המשפט המחוזי בבאר שבע באמצעות עו"ד יריב צרי, עולה כי הרב בן דוד בן ה- 72 נאשם כי ביצע, לכאורה, מעשים מגונים ב- 3 אחיות קטינות במקרים שונים. הרב, העומד בראש בית כנסת בעיר בה הוא מעביר שיעורים ושם ממוקמים משרדיו היה בקשר הדוק עם משפחת הקטינות אשר ראתה ברב בן דוד דמות להערצה. הורי הקטינות נהגו להתייעץ ברב בן דוד ולהיעזר בו בכל נושא ועניין בחייהם ובכל הרמות האינטימיות. בין היתר ייעץ הרב בן דוד לאם הבנות להתגרש מבעלה, ייעץ לה בנושאים של רפואה ופריון ואף אמר להורים למכור בית שהיה ברשותם והם אכן עשו כך. בן דוד אף השכיר להם דירה שהייתה בבעלות בנו. בכתב האישום נטען כי אצל בני המשפחה נוצרה תלות הערצה ויראה ופחד מהרב.

כתב האישום החמור מגולל מספר מקרים בהם תקף הרב בן דוד בתוך בית הכנסת ובשבת את שלוש הקטינות. כך במקרה אחד בשנת 2010 כשאחת הקטינות ר' הייתה כבת 8 היא לקחה את אחיה לבית הכנסת של הרב בן דוד ובזמן שאחיה התפלל, היא ישבה עם הרב בסמוך למשרדו והשניים שוחחו. הרב בן דוד "ליטף את רגלה" של הקטינה ובהמשך "ליטף ומישש את החזה שלה".

במקרה אחר, הפרקליטות בכתב האישום שהוגש נגדו, מייחסת לרב מעשה מגונה בקטינה נוספת מהמשפחה. ביום שבת אחת במהלך שנת 2012 הקטינה נ' הייתה כבת 12 היא הלכה עם שני אחיה הקטנים לבית הכנסת כדי לקבל ברכה מהרב. הרב בן דוד הורה, על פי האישום נגדו, לשני אחיה של הקטינה ללכת לחדר אחר במתחם ואמר לקטינה לבוא איתו לחדר אחר במתחם בית הכנסת. הרב בן דוד שאל את הקטינה אם היא אוהבת אותו ו"נישק אותה על פיה, והחדיר את לשונו לפיה". מיד לאחר מכן נמלטה הקטינה מהמקום מבוהלת ובוכה לביתה.

מעלליו של הרב בן דוד לא הסתיימו ובמקרה נוסף, כך על פי כתב האישום במרץ 2018 הגיעה א', אחות נוספת שלישית לבית הכנסת בשעת בוקר מוקדמת, עם התיק לימודים שלה על גבה לפני תחילת הלימודים. הרב בן דוד הלך עם הקטינה לחדר בו היו נוהגים לספור את המטבעות אותן תרמו מתפללי בית הכנסת לצדקה. הרב בן דוד מואשם כי הצמיד לכאורה את א' לקיר בית הכנסת, ושאל אותה אם היא רוצה שהוא יגע בה וישכב איתה. עקב הפחד שאחז בקטינה מהרב, והסיטואציה שנוצרה, ענתה הקטינה א' לרב בחיוב. או אז ליטף הרב את ישבנה ואת חזה של א' מעל לבגדיה, נצמד אליה, ובמשך מספר דקות התחכך עם איבר מינו באיבר מינה כששניהם לבושים. עוד נטען בכתב האישום כי לאחר מכן אמר הרב בן דוד לקטינה לא לספר על מה שהיה לאף אחד וא' עזבה את המקום.

כעבור מספר ימים הלכה א' עם אמה וחברתה לבית הכנסת. האם וחברתה הלכו להמתין לרב בן דוד במשרדו וא' הלכה עם הרב ל"חדר היין" בכדי לתת לה בקבוק יין לשבת. "הרב הצמיד את א' לקיר, שאל אותה אם היא מוכנה לשכב איתו ואם היא מוכנה להתפשט. א' סירבה ואמרה לרב שאסור כי זה בית כנסת, אך הרב אמר לה כי בית הכנסת נמצא למעלה ו'כאן זה מותר'". הרב מואשם כי ליטף את חזה של א' מעל הבגדים "נצמד אליה, ובמשך מספר דקות התחכך עם איבר מינו באיבר מינה כששניהם לבושים". בנוסף מואשם הרב בן דוד כי במועד אחר הגיעה א' למשרדו של הרב והוא ביקש ממנה לכתוב לו על פתק כמה היא אוהבת אותו, ושאל אותה אם היא רוצה להתנשק איתו וא' שפחדה מהרב ענתה שהיא לא יודעת.

מעלליו של הרב בן דוד נמשכו גם לאחר מעשה . הרב בן דוד נהג לשלוח ל א' הודעות באמצעות מכשיר הטלפון הנייד ובהן כתב לה כמה הוא אוהב אותה, ודברים דומים. הרב גם דרש מא' למחוק את ההודעות ממנו והיא מחקה מרוב פחד. באחד המקרים נטען הגיעה א' לחדר היין שבבית הכנסת בו שהה הרב והוא הצמיד אותה לקיר "וביקש ממנה לגעת באיבר מינו, וא' עקב פחדה מהרב ועקב הסיטואציה בה הייתה, נגעה באיבר מינו של הרב מעל בגדיו". הרב שאל אותה אם היא רוצה לראות את איבר מינו ו א' השיבה בשלילה.

וזה לא הכל. ב- 22.8.18 לפני חזרתה ללימודים הלכה א' עם אחותה ר' לבית הכנסת כדי לקבל מהרב תלבושת לבית ספרה. היא נכנסה למשרדו של הרב ואחותה חיכתה בחוץ. הרב, כך נטען, אמר ל א' כי הוא לא רוצה איתה יותר כל קשר מאחר והגיעה עם אחותה. א' עזבה את המקום ומאוחר יותר באותו היום, שלח הרב ל א' הודעה למכשיר הנייד בה שאל אותה מדוע היא כועסת עליו. במעשים המתוארים בכתב האישום נטען כי הרב בן דוד ביצע לכאורה ב א' קטינה כבת 14.5 " מספר מעשים מגונים שלא בהסכמתה החופשית, וכשהיא במצב בן נמנע ממנה לתת הסכמה חופשית, עקב הפחד, היראה והתלות שהרב יצר ב א' ובמשפחתה".

הפרקליטות לצד הגשת כתב האישום הגישה בקשה למעצרו עד לתום ההליכים נגדו. בשלב זה הוא עדיין נתון במעצר.

ההיסטוריה חוזרת: הרב תוקף מינית שוב והפעם ילדות

הרב יהודה בן דוד, בעברו היה פקיד במס הכנסה באשקלון במשך שנים רבות. מתי שהוא הוא פרש , גידל זקן עטה על עצמו גלימה וכסות של רב מקובל , פתח חצר ולא מעט מאמינים וחסידים הצטרפו לחצרו. אלא שמתחת לתחפושת הזאת של זקן וגלימות הסתתר עבריין מין בעייתי שלא חשש לעשות זאת לכלתו, אשת בנו. הוא בשל כך הורשע בשנת 1999 בעבירת מעשים מגונים בכוח בקרובת משפחתו . מכתב האישום שהוגש נגד הרב בן דוד לבית משפט השלום הוא הואשם והורשע בעבירות אלה.

וזה הסיפור שבגינו הורשע. באחד מימי בחודש מארס 1997 הסיע הרב בן דוד את קרובת משפחתו לביתה. במהלך הנסיעה שאל אותה אם היא אוהבת אותו וכשענתה בחיוב, הוסיף ושאל אם היא אוהבת אותו עד כדי חיבוק. כשהגיעה לבית, כך עולה מעובדות כתב האישום, ליווה הרב בן דוד את קרובת משפחתו לביתה, נכנס פנימה, ונעל את דלת הכניסה מבפנים, הניח את ידו על כתפיה, ומשך אותה לפרוזדור תוך שהוא מחבקה ומנשקה על צווארה. היא ניסתה להדוף אותו מעליה, אך ללא הצלחה. הרב בן דוד הצמיד אותה לגופו, נגע בחזה מספר פעמים, הרים את חצאיתה ונגע בידו באיבר מינה, מעל תחתוניה וליטף את אחוריה. הוא אחז בחצאיתה ומשכה אותה כלפי מטה. כל ניסיונות ההתנגדות שלה לא הועילו והרב תפס את ידה בחוזקה והצמידה לאיבר מינו ולאחר שהיא משכה את ידה בשנית הוא שאל אותה אם היא רוצה להוציא את איבר מינו ממכנסיו.

המשפט גרר אחריו הרבה מאוד מחסידיו שהאמינו בחפותו. לאחר שלב ההוכחות ועדותה של הכלה לשעבר הרשיע שופט בית המשפט באשדוד דאז שמואל חמדני את הרב במיוחס לו. "אין לי כל ספק שהמתלוננת כאישה חרדית, לא נתנה את הסכמתה למעשים מגונים אלו. אין ספק גם שמעשים כאלה- נגיעה בחזה, ליטף איבר מינה של המתלוננת ואחוריה מתחת לחצאיתה, והרצון להוציא את איבר מינו של הרב – נעשו לשם סיפוק וגירוי מיניים. לא מדובר בנגיעה סתם או בחיבוק או נישוק אבהיים, אלא במעשים מגונים".

השופט חמדני גזר על הרב בן דוד 5 חודשי מאסר, מאסר על תנאי וקנס.

מקורביו של הרב טוענים כי מדובר בעלילה .