ashdod10 logo

פוקסמן דן את דן

מ.ס אשדוד התארחה בשבת האחרונה באיצטדיון 'סמי עופר' והפסידה 2-0 למכבי חיפה לעיני 14 אלף צופים. מילבסקי: "מברך את השחקנים על שנתנו מאה אחוזים"
רותם אברמוביץ׳ | חמישי, 06 ספטמבר 2018 08:45

החניכים של בלגויה מילבסקי, שנראה בטוח בעצמו במסיבת העיתונאים לקראת ההתמודדות, ולא ערך שינויים בהרכב, לעומת משחק הנצחון מול בני יהודה, הציגו משחק נרפה, מאכזב ונראה כי הפגרה מגיעה בזמן טוב. "אחליט על ההרכב לאחר האימון המסכם", אמר 'בובי' ביום שישי בבוקר, יממה לפני המשחק. היה די ברור שהיכולת במחזור הראשון לא תספיק נגד מכבי חיפה, בעלת היומרות. ואכן, האחרונה ניצחה די בקלות.

באופן לא מפתיע, חיפה השבלונית פתחה לא טוב את המשחק וההזדמנות הראשונה הייתה של האורחים מאשדוד בדקה העשרים. דן ביטון המוכשר נכנס לרחבה, היתל באליסון דוס סאנטוס, הבלם הברזילאי הכבד של הירוקים, ושחרר כדור חלש שנהדף על ידי גיא חיימוב. זה היה הכי קרוב שאשדוד התקרבה לשער במשחק. דקה לפני המחצית חיפה נכנסה למשחק ואיפסה כוונות, כשבעיטה מסוכנת של שלומי אזולאי הקשר, הלכה מעל המסגרת.

את המחצית השנייה יעדיף דן ביטון בן ה-23 לשכוח. איבוד כדור מיותר שלו במרכז המגרש, בדקה ה-52 הפך למכריע, כשסינתיאו סולליך המהיר, אמר 'תודה רבה', שעט קדימה כדי למסור לג'ורג' מנדז'ק הקמרוני, שהעביר ימינה למוחמד עוואד, וזה סובב באמנות, ברגל שמאל, לחיבורים של יואב ג'ראפי חסר האונים. 1-0 לחיפה.

אחרי השער, דן ביטון התרגז, טען לעבירה של סולליך והתלונן באוזני השופט הצעיר, דויד פוקסמן, ששלף לעברו כרטיס צהוב. יש לציין כי לשופט, לו זו השנה השלישית בליגת העל, הייתה תקרית לא נעימה לפני כשנתיים עם יובל נעים והפועל אשקלון, שהלינו על ההתנשאות והזלזול ביחסו כלפיהם עת שפט אותם. ניתן לדן ביטון את הספק, והרושם הוא שמדובר בשחקן טוב ומלהיב, וברגע שימצא את מקומו המתאים במערך של הקבוצה, יוכל לסחוף אותה לנצחונות חשובים.

את הכרטיס הצהוב השני, השחקן שהגיע בהשאלה מהפועל ב"ש והוחתם לבסוף באשדוד לארבע שנים, לא יוכל לתרץ. התחזות/צלילה ברורה שלו בתוך הרחבה של חיפה, בנסיון מפוקפק לסחוט פנדל בדקה ה-79, נתנה לפוקסמן סיבה מספקת להניף לו צהוב שני ולהרחיק אותו. חבל מאוד מבחינת הקשר, שיחמיץ את המפגש מול הקבוצה שויתרה על שירותיו, אלופת המדינה, הפועל ב"ש, במחזור השלישי בתאריך ה-15/9, אחרי פגרת הנבחרות.

9759864624

מכאן ואילך, חיפה הגיעה ליותר ויותר הזדמנויות ורק החמצות של החלוצים ניקיטה רוקאביצ'ה ושון וייסמן, מנעו תוצאה גבוהה יותר. אולם, בשניות האחרונות של המשחק השכיל האחרון לעבור את ג'ראפי, לגלגל פנימה ולקבוע 2-0, לאחר מסירה של עמית זנטי, המחליף הצעיר של הירוקים. זה גם היה המהלך האחרון במשחק.

אשדוד סוגרת שני משחקים בליגה עם שלוש נקודות, וזוהי פתיחה סבירה של העונה. הקבוצה תימדד נגד קבוצות אחרות ותחפש נקודות במגרשים אחרים. המאמן המקדוני של מ.ס אשדוד, שניסה לשנות את המשחק ללא הצלחה, באמצעות הכנסתם של בן רייכרט (52) והרכש החדש יוסיפ איוואנצ'יץ' (67) במחצית השנייה, אמר בצורה ישירה בסיום: "הפסדנו מטעויות שלנו אבל זה הכדורגל. חיפה הייתה טובה כי יותר כי עשינו יותר טעויות". לגבי רכש הוסיף: "ניסינו להביא עוד שחקן. כרגע, זה הסגל שיש לי".

אשדוד תשע"ט קדימה

כאמור, במחזור הבא, בעשרת ימי תשובה, בשבת תשובה, השבת האחרונה של לפני יום הכיפורים, תגיע הפועל ב"ש לאצטדיון הי"א למפגש מסקרן. אולי הפגרה תיתן זמן, באופן סימבולי, לראשי הקבוצה והעירייה לערוך חשבון נפש משותף, ולמצוא פתרון לתיקון העוול והקרע שגרם לו האיחוד, בין קבוצות הפועל ועירוני, עת אנחנו נכנסים לשנה העשרים שלו, כדי להפוך את מ.ס אשדוד לאהודה ואהובה על תושבי העיר.

אם לא הפגרה, אזי הבחירות ההולכות ומתקרבות, ודאי יהפכו לגורם מניע עבור 'עיריית אשדוד', כדי לפעול להפשרת היחסים בין הקבוצה לציבור תושבי העיר. ולנו נותר רק לייחל לשנה ספורטיבית הישגית, מעניינת, ללא אלימות וללא גזענות, ושהקהל יפקוד בהמוניו את איצטדיון הי"א ויתמוך. זה ידוע לכל, אין כדורגל בלי אוהדים. שנת תשע"ט טובה: ומי ייתן, וקבוצת מועדון ספורט אשדוד 'תשע"ט' קדימה.

[email protected] לתגובותפוקסמן דן את דן

מ.ס אשדוד התארחה בשבת האחרונה באיצטדיון 'סמי עופר' והפסידה 2-0 למכבי חיפה לעיני 14 אלף צופים. מילבסקי: "מברך את השחקנים על שנתנו מאה אחוזים"

רותם אברמוביץ׳