ashdod10 logo

ריקוד הניצחון של רומן וסטפן

רומן קורמלוב בן ה- 9 מאשדוד נולד עם מחלה גנטית נדירה ונאלץ לעבור השתלת כליה לב וריאה. לפני שנה, הוא נפגש לראשונה עם הכוכב הנערץ עליו סטפן לשיעור ברייקדאנס, הפכו חברים ובשבוע שעבר נתנו שואו ורקדו ביחד על במה. רומן: "אני לא רוצה שיכתבו עלי שאני מושתל, אני רוצה שיכתבו עליי שאני רקדן"
ענת ביגר | חמישי, 06 ספטמבר 2018 08:23

רומן בן ה-9 מאשדוד הספיק לעבור שני ניתוח השתלה. בגיל 5 עבר השתלת כליה ובגיל 7 עבר השתלת לב ריאות. בשבוע שעבר הוא רקד את ריקוד הניצחון שלו כשעלה לבמה ביחד עם סטפן וריגש את כולם בריקוד הברייקדאנס. ההופעה הייתה בבית החולים "שערי צדק״ בירושלים במהלך הפנינג ענק לילדים בשיתוף של עמותת " תקווה ומרפא", שמאמצת את ילדי הדיאליזה והנאפרולוגיה. שיאו של ההפיננג היה ההופעה של סטפן.

רומן, בן אמצעי יש לו אח בן 12 ואחות תינוקת. בהיותו כבן שנה אובחן כסובל ממחלה גנטית נדירה ומצבו הרפואי הלך והידרדר. מספרת קטיה אמו של רומן בכתבה לאשדוד10 לאחר שעבר את ההשתלה "בהתחלה הוא היה בסדר. אבל אז החלו הבעיות הבריאותיות. בהתחלה חשבו שיש לו אסתמה ונתנו לו תרופות ומשאף. ואז גילו את המחלה שלו. אין תרופה למחלה רק השתלה שמצילה חיים" היא מספרת. רומן, סובל משילוב נדיר של שתי מחלות ומצבו הלך והחמיר." חייו נחלקו בין הבית באשדוד לבית החולים שם אושפז הרבה ונזקק לטיפולים רבים.

5989584569

ליום הולדתו ה- 5 הוא קיבל מאמו קטיה "מתנה", כליה. רומן עבר השתלת כליה אולם למרות שהניתוח שהצליח מצבו הרפואי היה קשה בשל מצב הריאות " מאז שגילו את המחלה שלו הוא אף פעם לא התלונן. ילד נבון ושקט שמעולם לא שאל שאלות הוא נתן לנו כוח להתמודד עם המצב. אחרי השתלת הכליה הוא לא נזקק עוד לטיפולי הדיאליזה אבל המצב שלו לא היה טוב. ידענו שנצטרך להגיע גם להשתלת לב ריאות אבל לא ידענו כמה מהר הוא יצטרך. הוא היה על כיסא צמוד לבלון חמצן. חלש ובלי איכות חיים. הכניסו אותו לרשימת ההמתנה להשתלה"

ואכן הנס הגיעו כשהמשפחה קיבלה את הבשורה שנמצא תורם. הילד אלכסיי יליסייב בן ה-7 תושב ראשון לציון שסבל מגידול בגזע המוח. לאחר מותו החליטו הוריו לתרום את אבריו ורומן זכה בריאות ובלבו. כאשר קטיה מספרת בראיון על ההשתלות, רומן שנכח לידה אמר לה "אני לא רוצה שיכתבו עלי שאני מושתל אני רוצה שיכתבו עליי שאני רקדן". מאז היה קטן אהב לרקוד מספרת קטיה. "במשך שנים רבות זה לא היה אפשרי הוא היה בכיסא ונזקק לחמצן ובילה מרבית ימיו בבתי חולים. אבל בזכות העמותה הנפלאה הוא הגשים את החלום לרקוד. לפני שנה ביום הולדת שלו הם ארגנו לו שיעור ריקוד עם סטפן. רומן כל כך נהנה שהחליט ללמוד באופן קבוע חוג ריקוד. הוא נהנה מכל רגע. בכלל הוא אוהב חוגים ואם יכולנו היה להירשם לכל החוגים. הוא אוהב כדורגל וכדורסל סקטבורד לרכוב על אופניים וקורקינט. עכשיו הוא יכול כמו כל הילדים".

קטיה מדגישה כי כל הקשיים הקשים שעברו במהלך השנים בהם רומן היה חולה, קשיים שהתבטאו בין היתר בצורה כלכלית, הכל מתגמד כשהבן שלה מחייך ומאושר , " הכי חשוב הבריאות. כשהילד שלך מתעורר בבית ולא בבית חולים זה מתנה יקרה" היא אומרת.

ואחרי שהגשים את החלום לרקוד הוא חולם לטוס לחו"ל " בשנה שעברה קנינו נופש ליוון אבל הוא היה במצב רפואי לא טוב עם חידק והרופאים אסרו עלינו לטוס ונאלצנו לבטל" מספרת קטיה.

"גילנו שמדובר בילד פלא"

בסטודיו בו לומד רומן התרגשו וכתבו. "לא הרבה יודעים אבל לפני שנה וחצי בערך פנתה אלינו עמותה בשם 'תקווה ומרפא' וביקשה מאיתנו להגשים חלום לרומן, ילד מתוק וצעיר שעבר השתלת לב כליה וריאה. החלום של רומן היה לעשות בסטודיו שיעור ריקוד, ברייקדאנס. כמובן שמאוד שמחנו על הזכות הגדולה להגשים לרומן את החלום ( בהתנדבות כמובן) רומן נהנה מאוד ומהר גילנו שמדובר ממש בילד פלא עם חוש קצב מטורף. הצענו לרומן להצטרף לקבוצה שלנו באופן קבוע. זכינו בתלמיד ורקדן למופת, אהוב על כולם וממש כוכב אמיתי. במופע סוף השנה האחרון הטריף את כולם בכישרון האדיר שלו ובקליטה המהירה. נאחל לרומן המתוק שתמיד ימשיך לרקוד, ליהנות ולעשות את מה שהוא אוהב והכי חשוב רק בריאות!. כל הכבוד להורים מקסימים שלו שתומכים ומפתחים את הכישרון ולמורה שלנו רפאל שמלווה אותו מהיום הראשון ומקדם אותו".

98246553852

עמותת תקווה ומרפא: טיפול מסור כל ימות השנה

עמותת "תקווה ומרפא" נוסדה בשנת 2001 ומאז היא מהווה גוף מוביל בשיפור חיי ילדים חולי דיאליזה, מושתלי כליה ונפרולוגיה. תקוה ומרפא' עם צוות הפעלה מיומן ומתנדביה המסורים, מקיפה את הילדים והמשפחות בכל ימות השנה, סביב השעון, תוך התאמה אישית לצרכים הייחודיים, מההסעה לבית החולים שם ממתינים להם מתנדבים / בנות השרות – במחלקה. שהות עם החולה במהלך הטיפול, הזנה, חונכות להשלמת פערים לימודיים, הפעלות ומשחקי חשיבה, הגשמת חלום ואף בתמיכה כלכלית במשפחות בעלי מעמד סוציו-אקונומי ירוד, מחנות טיולים וליווי המשפחות עד ההשתלה ואחרי כן. תקווה ומרפא היא כעין משפחה המסייעת, מעודדת, ומעניקה אוזן קשבת ותמיכה רגשית המקיפה את חולי דיאליזה ומשפחותיהם בקשת של אהבה.

פרטים ותרומה בטלפון 02-5002830