ashdod10 logo

שכחו את המאבטחים בבודקה: "תקועים בימים החמים בלי מזגן ובלי חשמל"

למרות שחלפה שנה וחצי מאז חוקק חוק המאבטחים ולמרות שביוני 2018 הבטיחה העירייה שבמהלך החופש הגדול יחוברו רוב המאבטחים לחשמל, נותרו המאבטחים בעיר בלי חשמל ובלי מזגן בחום הכבד. מעקב לוהט
ענת ביגר | חמישי, 06 ספטמבר 2018 08:14

שנת הלימודים נפתחה כסדרה וללא תקלות מיוחדות, רק המאבטחים במוסדות החינוך נותרו מאחור. למרות שחלפה שנה וחצי מחקיקת חוק המאבטחים ולמרות שהעירייה הבטיחה בתגובה לכתבה בנושא ביוני השנה לחבר במהלך החופשה את מרבית ביתני השומר לחשמל, פנו לעיתון המאבטחים וטענו כי שכחו אותם. "הבטיחו ולא קיימו" התקשר לעיתון אחד המאבטחים שהתראיין לכתבה "ביום חם כזה אני תקוע בלי חשמל ובלי מיזוג" הוא מספר.

לפני שנה וחצי עבר בכנסת חוק המאבטחים, המחייב את מי שמעסיק מאבטחים לספק להם בין היתר עמדה המגנה עליו ממזג האוויר, מגשמים ומימים חמים. אבל כנראה שחוק בנפרד ומציאות בנפרד. באשדוד, שבה מעדיפים להוציא כספי ציבור על פסטיבלים, חגיגות והופעות יקרות כמו אייל גולן, אין עדיין מענה למצוקת המאבטחים. לדבר המינימלי, כמו לחבר חשמל לעמדת השמירה? לזה אין תקציב. למרות החוק המחייב ולמרות שבעירייה מדגישים שהתושב במקום הראשון, המאבטחים חשים שקופים. "אחרי הכתבות שפורסמו וההבטחות לחבר אותנו המאבטחים, לחשמל, עד עכשיו לא בוצע שום דבר" אומר ל"השבוע באשדוד" אחד המאבטחים בבית ספר יסודי באשדוד. "הבודקה מברזל והוא לוהט בקיץ. אני לא מדבר על מיזוג אפילו אין חשמל. עמוד חשמל נמצא קרוב ואני נשארתי בלי חשמל”. הוא מדבר עם הרבה כאב, וייאוש ואומר שנכון שהחוק עבר וישנו על הנייר אבל באשדוד הוא לא מיושם. "זה לא שאנחנו לא פונים לקב"ט ומתלוננים, אבל נאמר לנו שאין תקציבים עכשיו ושיתחילו לחבר לחשמל כ- 30 בתי ספר ושעד תחילת השנה הבאה. מה אנחנו נצטרך לעבור את כל הקיץ החם ככה? כל הקיץ מייבשים אותנו בהבטחות?". בכתבה מיוני הוא סיפר: “אני מכיר את המצב באשקלון, שם לפני שנתיים כבר עמדות השמירה מוזגו. גם קריית מלאכי שנחשבת עיר ענייה, שנה שעברה החליפו את הבודקה של כל השומרים. לכן כשהגעתי לחתום על החוזה באשדוד לא ביררתי כי הייתי בטוח שיש חשמל ומיזוג. הייתי המום שגיליתי שלא. לתחושתו בעירייה לא ממש מתרגשים מהפניות שלהם וממצב תנאי העסקתם. "אנחנו בשבילם אנשים שקופים. מישהו אמר לי משהו נכון 'אנחנו המאבטחים שקופים. כמו בובות ראווה. יש להם כיסוי תחת ולא מענין אותם אם תתייבש או תמות, הרי מחר יביאו מישהו אחר' . זה פשוט בלתי נסבל לעבוד בתנאים כאלה ואם יש גם צהרון בבית הספר אז זה יוצא שאתה עובד 10 שעות. בחום הזה אי אפשר לשבת בבודק'ה, זה חום אימים. בחורף השנה בגשם החזק נכנס גשם לעמדת השמירה ישבתי והגשם ירד עליי. מציעים לנו לשים ניילון, זה לבטח לא מעשי ההצעות הללו״.

עיריית אשדוד הבטיחה כתגובה לכתבה לסדר את הנושא במהלך חופשת הקיץ ואמרה ”מינהל החינוך ואגף הביטחון העירוני רואים עין בעין את נושא האבטחה ופועלים ליצירת התנאים האופטימליים לביצוע עבודתם. מפאת ההנחיה שלא לבצע עבודות בנייה בזמן הלימודים, מתכוונת העירייה לבצע במהלך חופשת הקיץ (יולי אוגוסט) חיבור של מרבית ביתני השמירה. תכנית העבודות כוללות חיבור של ביתני השמירה למקור חשמל והתקנת מזגנים והחלפת ביתני שמירה שאינם עומדים בתקן. לידיעתך, מדי שנה מוחלפים ביתנים בהתאם לתכנית עבודה, תקציב ולוח זמנים שאינו מפריע את מהלך הלימודים. אגב: בשנים האחרונות, שכר המאבטחים ותנאי העסקתם שופרו בהתאם לצווי ההרחבה ובפרט בעיר אשדוד שבה הוענקה תוספת שכר ושמירה על רצף העסקה בחודשי הקיץ״.

נכון לתחילת שנת הלימודים יש עוד מאבטחים שעובדים בלי חשמל.

הוסף תגובה

תגובות לא ראויות תוך שימוש בביטויים העולים כדי לשון הרע יימחקו מהאתר.