ashdod10 logo

מלחמה מכוערת על קולות הרוסים: הכפשות, קללות ופוטו שופ עם חמור

עו"ד אלי נכט, שמתמודד לעיריית אשדוד טוען כי גורמים פוליטיים מנהלים נגדו מסע הכפשות באתרים הרוסיים. משתמשים בגרפיקת הבחירות שלו ומעוותים את תמונתו לגוף של חמור, השחירו את תמונתו והכינו סרטונים שנועדו להגחיך אותו. "במקום להתרכז בהגדלת כוחו של הציבור החילוני במועצה משקיעים משאבים בניסיון לפגוע בי" אומר עו"ד נכט
ענת ביגר | ראשון, 12 אוגוסט 2018 13:13

מערכת הבחירות על מקום במועצת העיר אשדוד עולה מדרגה, או במקרה הבא ניתן לומר, יורדת לפסים אישיים. הקרב על הקול של הציבור החילוני רוסי באשדוד מתרכז באתרים ברוסית ושם יש מלחמה של ממש, קרב על כל מצביע פוטנציאלי. אלא שלטענת עו"ד אלי נכט המתמודד למועצת העיר בראש רשימה שהקים "עתיד אשדוד" יש גורמים פוליטיים המנסים לפגוע בו ולחבל בסיכוייו להיכנס למועצה באמצעים של הכפשות. כך למשל באתר "Ashdod Porusski" אתר פופולרי המיועד לציבור דוברי הרוסים מעלים כנגדו לכאורה דברי לעג הטכניקה היא מבלי להזכיר את שמו במפורש אבל משתמשים בגרפיקה שלו לבחירות ושם מעוותים ומשנים, כך למשל עלה הגרפיקה שלו בבחירות עם הלוגו שלו "הנציג שלך בקואליציה אבל עיוותו את תמונתו כשפניו של נכט הורכבו על גוף של חמור. במקרה אחר העלו את הגרפיקה אבל השחירו את תמונתו או מעלים סרטונים שמנסים להגחיך את עו"ד נכט ולפגוע בו כביכול. בנוסף מספר עו"ד שכותבים עליו דברים פוגעניים. הוא מתרגם לנו חלק מהכתוב בין היתר מכנים אותו: מניפולטור, אומן אשליות, פייק, טוענים שאינו מבין בפוליטיקה או שהוא פועל באופן זדוני לצורך יצירת מניפולציות ועוד.

965754846

מה שעו"ד נכט הספיק ב-35 שנותיו לעשות מבחינה אישית ובעיקר ציבורית, אנשים לא עשו. הוא איש רב עשייה שתרם רבות למדינה בכלל ולאשדוד בפרט. האם העשייה הרבה שלו מלחיצים מישהו? לדעתו של עו"ד נכט כל המאמץ שמשקיעים בזמן, משאבים על מנת לפגוע בו אישית , "לא ביקורת לגיטימית אלא תוכן פוגעני ומכפיש אישית" מצביע לכאורה על הרצון לגרום לציבור יוצאי חבר העמים לא להצביע עבורו .

"יורים בתוך הנגמ"ש"

"עצוב לי נורא שבמקום שהנהגת הציבור החילוני בכלל ובפרט ציבור דוברי רוסית יתרכז במטרה העיקרית והיא הגדלת כוחו של הציבור החילוני במועצה עוסקים בירי בתוך הנגמש ובהשמצות אישיות. עצם ההתנהלות המכפישה והמאבקים המלוכלכים פוגעים באמינות של הנציגים המועמדים כולם" אומר עו"ד נכט וטוען כי התנהלות כזו גם תפגע ברצון של אנשים להיות מעורבים בעשייה ציבורית אבל, גם תבריח מצביעים " ההתנהלות הפגומה משיגה את המטרה ההפוכה ותגרום לציבור דוברי הרוסית לא להצביע" לדבריו , הוא אינו מהווה איום עבור אף מועמד " אני לא מתמודד על ראשות העיר אלא למועצה בלבד. במקום להתאחד נגד הכפייה הדתית ולהשיג את המטרות לשמן אנו רצים לעירייה מועמד מוביל ותומכיו מעדיפים להשתמש בפרקטיקות פסולות, להשקיע אנרגיה, כספים וזמן כדי ליצור תוכן פוגעני ברמה האישית שאין לו שום רלוונטיות לבחירות".

עו"ד נכט לא נוקב בשם זה או אחר אך טוען כי תומכיו מקבלים שיחות ממטה מתחרה בו מנסים לשכנע אותם להפסיק ולתמוך בו הוא פונה במסר למי שמנסה לפגוע בו " תפסיקו לפגוע בי אני לא האויב שלכם. עדיף להשקיע בלהביא מצביעים לקלפי בבחירות הקודמות היה אחוז הצבעה נמוך, ככה לא מביאים מצביעים." לדבריו השמצות פוגעניות כאלה יגרמו למצביעים יוצאי רוסיה לחשוב שאין אף מועמד ראוי וחלקם אף יחליט לא להגיע לקלפי.

כצנלסון: "אנחנו הולכים על קמפיין נקי"

75547363463463637

שמעון כצנלסון, מועמד לראשות ראש העיר מטעם סיעת "אשדוד ביחד" הגיב : " אנחנו לא מתעסקים בזה. אין לנו עניין עם אלי נכט בכלל. אין לנו עניין להשחיר מישהו. אנחנו הולכים על קמפיין נקי. שעו"ד נכט יחפש תשומת לב במקום אחר"