ashdod10 logo

מלאכי הצלה בצומת: פרצו לצומת והצילו פעוט שנפל מרכב

צביקה סטמבולסקי (47) וצוריאל מולאי (18) לא חשבו פעמיים כשהבחינו בפעוט שנפל ממכוניתה של אמו במהלך נסיעה. הם זינקו באומץ רב לצומת והצילו את חייו רגע לפני שנדרס ממכוניות. "לא פחדתי, ראיתי רק את הילד מולי. רציתי להציל אותו”, תיאר צוריאל מולאי בן 18.רישיון הנהיגה של אמו של הילד נשלל ל- 60 יום
דינה שרביט וענת ביגר | חמישי, 09 אוגוסט 2018 21:40

זה היה ממש נס. חייו של פעוט בן 4 שנפל ממכונית אמו בזמן נהיגה ניצל תודות לשני אנשים שזינקו לעברו וחילצו אותו, תוך שהם מסכנים את עצמם. המקרה, שתועד במצלמת אבטחה, אירע בסמוך למרכז כלניות ליד בית חולים 'אסותא', ביום ראשון בשעות אחר הצהריים.

האם, תושבת אשדוד בת 29, נהגה ברכבה כשבנה פעוט כבן שנתיים וחצי עימה. היא פנתה את צומת אלטלנה שמאלה ובזמן הסיבוב הילד "נזרק" מהאוטו לכביש הסואן למרבה המזל, שני אזרחים: צביקה סטמבולסקי וצוריאל מולאי הבחינו בנפילתו ובלי לחשוב פעמיים, זינקו לצומת על מנת להציל את הילד לפני שיידרס. הם הצליחו לגונן על הילד ולאסוף אותו ולהרחיקו ממקום הסכנה. האם, שהגיעה למקום אספה אותו ונסעה.

על רגעי הדרמה מספר אחד מ"המלאכים" שהצילו את הילד. "נסעתי עם חברים לביג פאשן" תיאר צוריאל מולאי בן 18 ממושב מנוחה הסמוך לקרית גת .”ברמזור בזמן העצירה, הבחנתי ברכב שחולף, וילד על הכביש, פשוט נפל על הכביש. ראיתי שהדלת נפתחה וילד קטן נזרק החוצה. קראתי לעצור את הרכב ורצתי לכביש לתפוס את הילד".

60789P8 0U9

לא פחדת?
"לא פחדתי. לא הייתי עסוק בפחד. עשיתי מה שהרגשתי. מה שראיתי מול העיניים זה להציל את הילד. ראיתי רק את הילד מולי" לדברי צוריאל הוא הרים את הילד יחד עם עוד אדם נוסף ( צביקה ). "הילד בכה, הסתכל ימינה ושמאלה. חיפש מישהו, היה חסר אונים"

איך האימא של הפעוט הגיבה?
"היא רצה לכיוון הילד, כשהיא בהלם מוחלט. הייתה בחרדה."

מישהו הודה לך? המשטרה האמא?

"אני לא עשיתי את המעשה על מנת לקבל פרס. עשיתי מה שהרגשתי באותו רגע"

המלאך השני , צביקה סטמבולסקי בן 47, אב לשתי בנות מאשקלון, מהנדס באינטל נהג ברכבו כשהבחין בילד כשנפל. "עמדתי בצומת ראיתי ילד באמצע הצומת הבחנתי שרכבים התחילו לנסוע, ברגע האחרון ראיתי מהצד ניגש עוד רכב ואז הורדתי את המבט מהילד אל הרכב ואיבדתי שיווי משקל ברגע האחרון ואז ככה ניסיתי ליפול בין הרכב לבין הילד. איך שקמתי ראיתי שעוד בחור הגיע אליו".

770768790708 77

צביקה לא מרגיש גיבור אלא מי שעשה את מה שצריך לעשות. "אנחנו מרוכזים יותר בעצמנו והיחסים בין האנשים הם אלה שגורמים לכל הבעיות. אחד הדוגמאות שבצומת הרכבים התחילו לנסוע אני מניח שאם האנשים הו באחוזה הפרטית שלהם הם היו מסתכלים לצדדים בקפדנות יתרה אבל ככה אנשים מרוכזים בעצמם וככה עם ישראל הוא לא. עם ישראל הוא עם ייחודי יש לנו את היכולות לעזור ליחסים בינינו ואנחנו צריכים לעשות את זה כי אני חושב שבארצות אחרות היו פחות מתנדבים לרוץ לצומת משהו שייחודי לעם שלנו. זה לא רק סיסמא ו'אהבת לרעך כמוך' וזה מה שייחודי לעם ישראל ".

יצא לך לדבר עם האמא?

"לא, לא מכיר אותה ואני מאחל בריאות לאמא ולילד ומאוד משתתף בטרגדיה הזאת".

עיריית אשדוד: "להקפיד על בטיחות ילדים ברכב"

עיריית אשדוד שלחה הודעה לעיתונות על המקרה, עם סרטון שצולם על ידי מוקד 106 "מוקד רואה" בין היתר נכתב בהודעה " סוף טוב לאירוע שיכול היה להיגמר אחרת, אך מעורר בהחלט מחשבה באשר למודעות שלנו לבטיחות ילדים ברכב" גבי עייש ממלא מקום מנהל אגף הביטחון העירוני. צוטט בהודעה " לשמחתנו האירוע הסתיים בפציעה קלה של הילד ושל המציל. אך הוא יכול היה להיגמר אחרת, ולא בטוב" עייש הוסיף כי " אסור לנו לעבור על כך כאילו לא קרה דבר, אלא יש להפיק מהאירוע כל מה שרק אפשר כדי שדברים כאלה לא יקרו שנית". בעירייה מדגישים כי "הוראות החוק מבהירות היטב את השימוש בחגורת בטיחות גם לאלה היושבים מאחור ובמיוחד ילדים החייבים לשבת בכיסא מיוחד ( בוסטר) ולהיות חגורים היטב. כמו כן, חובה לדאוג לכך שהדלתות מאחור תהיינה נעולות ובמיוחד כאשר ילדים יושבים מאחור. כי אז יש לנעול את הדלת באופן שגם הילדים מבפנים לא יוכלו לפתוח אותן" ומוסיפים כי " המקרה הזה הוא בהחלט מקרה קיצוני ולא שגרתי אך יש בו כדי לעורר מחשבה בלב כולנו על היעדר תשומת הלב שלנו לנושאים הקשורים בבטיחות. בהבאת הנושא לידיעת הציבור באמצעות התקשורת והגברת המודעות בקרב הנהגים, אנו יכולים להציל את הילד הבא".

רישיונה של האם נשלל ל- 60 יום

יומיים לאחר האירוע שכאמור תועד ופורסם בתקשורת הגיעה אמו של הפעוט לתחנת המשטרה ונחקרה בפני בוחני תאונות דרכים לכיש ומסרה את גרסתה לאירוע. קצין משטרה הורה על פסילת רישיון הנהיגה של האם למשך 60 יום. חקירת בוחני תאונות הדרכים של המשטרה נמשכת.