ashdod10 logo

חלמאות ברישום לבתי הספר: שלושה אחים בשלוש מסגרות חינוך שונות

משפחה שעברה מרובע י"ז להתגורר ברובע ט"ו ביקשה לרשום את בנה העולה לכיתה ג' לבית הספר "רבין". האם שנענתה בשלילה זועמת: "איך עם הפקקים בבוקר ניתן לפזר שלושה ילדים, בשלוש מסגרות שונות ועוד אני צריכה להגיע ב-8 בבוקר לעבודה מחוץ לעיר". עיריית אשדוד: ״כל הצעותינו נדחו על הסף״
ענת ביגר | חמישי, 09 אוגוסט 2018 17:29

לפני מספר חודשים עברה המשפחה דירה מרובע י"ז לרובע ט"ו מול בית הספר 'רבין'. אם המשפחה רשמה בזמן את ילדיה. את הבן העולה לכיתה א' רשמה לבית הספר 'רבין' וביקשה להעביר את הבן הגדול מבית ספר 'שירת הים' שם למד לבית הספר 'רבין'. אולם בקשתה נדחתה. במשך השבועות האחרונים היא פנתה והגישה ערעור ופנתה לכל גורם אפשרי אך נדחתה. מספרת אכדיה: "לפני כחצי שנה עברנו דירה מאזור י"ז לאזור ט"ו. היום אנחנו גרים ממול ביה"ס רבין. בעקבות המעבר רשמתי את הבן שלי לכיתה א' ב'רבין' וביקשתי העברה לבן הבכור מביה"ס 'שירת הים', על מנת ששניהם ילמדו יחד. למרות הקושי של העברת ילד מביה"ס אחד לשני, לאחר שכבר גיבש את עצמו מבחינה חברתית, הילד הסכים לעבור וללמוד עם אחיו הקטן. השיקולים שעמדו מאחורי ההחלטה היו ששניהם ילמדו יחד באותו ביה"ס ויהיה להם דמות שהם מכירים, לפחות בתחילת השנה, עד שישתלבו חברתית." לדבריה כל חבריו של בנה שלמדו איתו בגן ילמדו בבית הספר שירת הים והוא עובר לבית ספר חדש ולא מוכר דבר שיקשה עליו את ההתאקלמות בבית הספר הקשה גם ככה לילדים בכיתה א' וזאת על רקע מעבר הדירה ואח חדש שנולד לו קשה לילד שלי וחשוב לי שלפחות יהיה לצידו אחיו" היא אומרת.

שלושה ילדים בשלוש מסגרות חינוך שונות

מעבר לקושי הרגשי של בנה גם לפזר 3 ילדים במסגרות חינוך שונות זו משימה בלתי אפשרית. "כמו שרובכם יודע ומכיר, במצב של הפקקים בבוקר לא פשוט לפזר שלושה ילדים, בשלוש מסגרות שונות, כאשר את עובדת מחוץ לעיר וצריכה להיות בעבודה בשעה 8:00 . יתרה מכך הקושי המשמעותי הוא לאסוף שני ילדים, משני בתי ספר שונים, בשעה 13:40 ולצאת מהפקקים שברחוב של ביה"ס ׳שירת הים׳ כדי להגיע בזמן לביה"ס אחר ולאסוף את הילד השני שממתין בתנאי החום, הקור והגשם".
כאמור כל הניסיונות שלה להעביר את בנה הבכור לבית הספר 'רבין' לא צלחו "לאחר אין ספור בקשות ושיחות עם גורמים בכירים במחלקת החינוך , בעירייה, שללו לנו את האפשרות של איחוד האחים, למרות שאנחנו גרים ממול ביה"ס , בטענה שאין מקום ואפילו ציינו בפניי שאם אגיש ערעור למשרד החינוך ויתפנה מקום, לא יאפשרו לי להתקבל, בגלל שהתלוננתי." היא אומרת.
מה שמקומם אותה עוד יותר היא העובדה ששבית ספר ׳רבין׳ לומדים לטענתה ילדים מחוץ לרובע, אבל את בנה שגר ממול בית הספר לא מקבלים. "האם זה הגיוני שיקבלו ילדים לביה"ס שלא שייכים לאזור הרישום וילדים שכן שייכים לא יתקבלו? רק בגלל שהם לא מקורבים לצלחת?" היא שואלת.

עיריית אשדוד: ״לא תמיד ניתן להיענות לפניות ההורים״
ממינהל החינוך נמסר כי המקרה מוכר וטופל על ידי כל גורמי מינהל החינוך, כולל ראש המינהל, ולאמא הובהר שאין מקום לילד העולה לכיתה ג' בבית ספר יצחק רבין. על פי הרפורמה החדשה אין אפשרות לחריגה שכן, כל ילד נוסף מעל ל-102 ילדים פותח כתה רביעית. כמו כן, אין אפשרות לפתוח כתה רביעית במבנה בית ספר יצחק רבין. הוצע לאמא פתרון לאיחוד אחים בבית ספר אופק ברובע ט"ו, שהרי עיקר טענותיה הן על הקושי בפיזור הילדים, אלא שהיא לא מוכנה לכך ומתעקשת על בית ספר יצחק רבין. כמו כן, למרות מעבר הדירה היא מוזמנת לרשום את הילד הצעיר לבית ספר שירת הים. כך בנה יהיה עם חבריו לגן ועם אחיו והמשפחה לא תצטרך לפזרם בשני בתי ספר שונים ברובעים הסמוכים זה לזה. כל הצעותינו נדחו על הסף. לא תמיד ניתן להיענות לפניות ההורים וגם תשובה שלילית מנומקת ומבוססת נתונים הכוללת חלופות, הינה תשובה הגם שלא לרצון ההורים.

הוסף תגובה

תגובות לא ראויות תוך שימוש בביטויים העולים כדי לשון הרע יימחקו מהאתר.