ashdod10 logo

המאמן החדש של מ.ס אשדוד בובי מילבסקי: “לא אחליף אף שחקן עד שלא אראה אותו על המגרש"

מ.ס אשדוד קיימה ביום ראשון את האימון הראשון שלה לעונה הבאה. לפני האימון התקיימה מסיבת עיתונאים עם המאמן החדש בובי מילסקי לגבי המטרות והשינויים שהקבוצה הולכת לעבור עונה הבאה. הקפטן משה אוחיון החליט לפרוש ממשחק פעיל וישמש עוזר המאמן
יניב פרדימן | חמישי, 05 יולי 2018 02:07
המאמן החדש של מ.ס אשדוד בובי מילבסקי: “לא אחליף אף שחקן עד שלא אראה אותו על המגרש" צילום: דוד בוזגלו

מ.ס. אשדוד פתחה ביום ראשון האחרון באופן רישמי את האימונים לקראת עונת המשחקים 2018/19 תחת המאמן החדש בובי מילבסקי ועוזרו רוברט סטוינובסקי.

משה אוחיון, מי שגדל במועדון, היה קפטן הקבוצה במשך שנים רבות ותרם לה מקצועית וחברתית, עבר לפני כשבועיים ניתוח בברכו הפצועה ולאחר לבטים רבים החליט לפרוש ממשחק פעיל. אוחיון שזוכה להערכה רבה מהנהלת המועדון ומאנשי הצוות המקצועי, סיים במהלך העונה החולפת קורס מאמנים והחל מהעונה הקרובה יצטרף לבובי מילבסקי וישמש כעוזרו לצד רוברט סטוינובסקי.

במקביל, הקבוצה צירפה את הקשר הגנאי לאונרד אווסו בן ה-21 ומימשה את האופציות להאריך את החוזים של חן עזריאל, יובל יעקובוביץ' ובן אל אדרי כשלפתיחת האימונים הצטרף גם החלוץ דודו ביטון, שיגיע להתרשמות הדדית ועשוי לחתום. גם הקשר יובל חליבה השייך לראשון לציון יצטרף לאימונים וינסה להרשים את הצוות המקצועי. הקשר הוותיק משה אוחיון שנפצע בשלהי העונה ונותח בברך פרש מכדורגל וישמש בתפקיד מקצועי במועדון.

לפני האימון נערכה מסיבת העיתונאים עם בובי מילבסקי המאמן, תום בן זקן ,הקפטן של הקבוצה, ואוהד צוויק דובר הקבוצה. לפני השאלות של העיתונאים אמר בובי מילבסקי: "לפני 14 שנה שיחקתי באשדוד כ-4 עונות שהיו חוויה מבחינתי. באותה תקופה הכרתי אנשים טובים. מבחנתי אשדוד היא כמו בית שני שלי ולכן כייף לחזור לפה".

בוב, מה גרם לך לחזור לישראל לאחר ההצלחה שלך כמאמן במקדוניה?

״כמאמנה של ורדה סקופיה, המעודון הכי גדול במקדוניה, הצלחתי לזכות באליפות וגם בגביע המדינה, כמו כן הצלחתי גם לעלות ליורו הצעירות עם נבחרת מקדוניה. לכן חיפשתי כיוון חדש שיתן לי מוטיבציה ולכן אני שמח שניתנה לי ההזדמנות לעשות זאת פה״.

מה בעצם המטרה שלך כמאמן?

״המטרות שלי היא לקחת את הקבוצה קדימה על פי ההשקפה שלי. אני רואה במ.ס אשדוד קבוצה עם פוטניצאל. יש הרבה כישרון בשחקנים הוותיקים והצעירים. היה לי הרבה זמן בשבועות האחרונים לבחון משחקים של הקבוצה בעונה הקודמת. לכן המשימה היא למצוא את החיבור הנכון שלהם על המגרש מה שייקח זמן לעשות זאת״.

מה לגבי שינויים בהרכב השחקנים?

״יש לקבוצה 5 זרים שמתוכם 4 מהם יש חוזים לעונה הבא. אינני מתכוון להחליף אף שחקן עד שלא אראה אותו על המגרש. מקווה גם ששחקנים לא יעזבו אותנו כמו גדי קינדה. דיברתי איתו על מנת שישאר כי אני חושב שהוא אחד השחקנים המוכשרים והטובים במועדון״.

יש לך מסר לאוהדי הקבוצה?

״אני מקווה שנצליח לתת 100% העונה, ובכך נצליח להחזיר את האוהדים ליציעים ולמלא את האיצטדיון״.

WhatsApp Image 2018 07 04 at 08.35.02

לאחר מתן התשובות של בוב מילוקבסקי, התפנה תום בן זקן הקפטן של הקבוצה לענות על כמה שאלות.

איך משנים את האווירה בקבוצה לאחר עונה שעברה לא פשוטה?

״עונה שעברה הייתה חד פעמית, עצם זה שנשארנו בליגה זה הישג. עברנו עונה קשה מאד בסוף בגלל שכמה שחקני מפתח נפצעו לקראת הסוף. אני בטוח שעונה שעברה לא תחזור, מקווים שעונה הבאה תהיה יותר טובה״.

האם השחרור מהכלא של גקי בן זקן, גורם לשחקנים ואנשים בקבוצה להרגיש שיש יותר כוח לקבוצה?

״לחלק מהשחקנים ואנשים זה חשוב שיש דמות דומיננטית שיכולו להפנות אליה שאלות או להתייעץ איתה. כנראה שהשחרור עשה טוב כי בסוף השנה שעברה זה הצליח לנו״.

אתה מרגיש שיש כלפייך יותר ציפיות כמי שנחשב שחקן מוביל?

״כמובן שיש ציפיות ואני צריך לעבוד קשה על מנת לקחת את הקבוצה קדימה. מוקדם מדי לדבר על מטרות אבל העונה הבאה תהיה יותר טובה מהעונה שעברה״.

לסיכום נראה שבוב מילבסקי הולך כנראה לעשות שינוי רציני במועדון כמי שמכיר את הליגה והקבוצה טוב. בוב ,מגיע עם הרבה הישגים ואופטימיות לקבוצה, מה שכנראה יביא מוטיבציה חדשה לשחקנים שעברו עונה לא פשוטה ויביא את מ.ס אשדוד לעונה טובה יותר.