ashdod10 logo

אין על החינוך באשדוד: מנהלת מחרימה תלמידת כיתה ז'

תלמידה בבית הספר החרדי אור יהל נעדרה במשך שבוע לאחר שהושעתה על ידי המנהלת. באתר החדשות ynet דווח כי תלמידות העידו שהמנהלת מתנכלת לנערה: "הסבירה שבפרקי אבות נאמר לא להתחבר לרשע". המנהלת: "התלמידה השעתה את עצמה". משרד החינוך: "היא אינה מושעית"
מערכת האתר | שני, 25 יוני 2018 18:21
אין על החינוך באשדוד: מנהלת מחרימה תלמידת כיתה ז' צילום: בראל אפרים, ynet

תלמידת כיתה ז' לא הופיעה ללימודים בשבוע האחרון לאחר שהושעתה מבית הספר "אור יהל" בעיר. לטענת הוריה המנהלת הנהיגה עליה "חרם" בבית הספר. בהקלטות שפורסמו הבוקר (ב') ב-ynet עולה כי תלמידות נוספות במוסד העידו כי המנהלת מתסיסה נגד ע'. "היא אמרה לנו לא להתקרב אליה, לא לדבר איתה או להתחבר אליה", סיפרה אחת התלמידות. "היא הסבירה לנו שכתוב בפרקי אבות לא להתחבר לרשע, כאילו שהיא הרשע", סיפרה תלמידה אחרת.

מנהלת בית הספר אמרה להגנתה כי התלמידה השעתה את עצמה וכי לא כניסתה לבית הספר תיאסר עד שתציג מכתב התנצלות. על אף שבמשרד החינוך מאשרים במקרים מסוימים להרחיק תלמידים לשבוע, חוזר מנכ"ל קובע כי לא ניתן להשעות ללא מסגרת זמן מוגדרת מראש.

ההורים טוענים כי השינוי ביחסה של מנהלת בית הספר לתלמידה חל לאחר שהתלוננו בפיקוח. "מאז שהתלוננו אצל המפקחת, המצב התדרדר", אמר אביה. "עד אז היחסים היו טובים, והיא הייתה הילדה הכי מקובלת בכיתה". לדברי האם, ההשעיה הראשונה מבית הספר הייתה לפני כמה חודשים, משום שהתחצפה למנהלת. "היא הייתה מדברת על עניינים פרטיים שהיו לה בפני כולם, וזה גרם ממש לקצר".

"המנהלת אמרה שעד שהיא לא מבקשת סליחה – היא לא חוזרת לבית הספר, והשעתה אותה.", אמרה האמא. "הכרחנו את הילדה להתנצל רק כדי שתחזור ללימודים. מאז זה נראה שהיא מחפשת את הילדה שלנו. היא לא אמרה עד מתי היא תושעה, רק שכשתתנצל תוכל לחזור לבית הספר".

במקביל, מספרת האם כי תלמידות אחרות העידו שהמנהלת מתסיסה נגד התלמידה ודורשת מהן לא ליצור עמה קשר. "הבנו משאר התלמידות שהמנהלת אמרה להן שלא להתקרב לילדה ואמרה שלא מתקרבים לרשע, פסוק מפרקי אבות. מיום חמישי שעבר היא בבית ולא יודעת מתי תחזור. אני גם חוששת לשלוח אותה עכשיו לשם, אבל ילד צריך מסגרת. זו התנהגות של בן אדם בוגר? זו לא דרך ארץ ולא דוגמא ככה לדבר עם ילדות ולהתסיס נגד תלמידה. אין לה לב?"

"פניתי לכל מי שאני יכול ומסתבר שאף אחד לא יכול לעזור לי", אומר אביה של התלמידה. "המנהלת לא עונה לנו והילדה מחכה לתשובה. מנהלת שעושה ברוגז על תלמידה לא צריכה להיות מנהלת כי הן לא באותה רמה בכלל. בסוף, זו התעללות בילדה. היום בערב הילדה תלך לפסיכולוגית כדי לשחרר את הכאב. היא הייתה מלכת הכיתה ועכשיו המנהלת מחרימה אותה. היא מרגישה מושפלת, שכבודה נרמס והיא מרגישה שהמנהלת שלה היא אויבת. איך אפשר להתעלל בילדה בגלל אגו?".

המנהלת, כאמור, לא מכחישה את הדברים ואמרה כי "הילדה השעתה את עצמה". "היא התחצפה בצורה מזעזעת. הפיקוח של משרד החינוך ביקש ממנה לחתום על כך שהיא תתנהג יפה ותכתוב מכתב יפה, אבל היא לא מוכנה. אם תבוא עם מכתב חתום שבו תתנצל - היא תיכנס. אם לא - הפיקוח יטפל בזה".

ממשרד החינוך נמסר בתגובה כי "מבדיקה שנערכה בעניינה של התלמידה עולה כי היא אינה מושעית מבית הספר ועל כן עליה לפקוד את בית הספר ככלל התלמידים באופן סדיר. עם זאת, בשל התנהגות בלתי ראויה שיש בה כדי לפגוע באופן חוזר ונשנה בסמכות מנהלת בית הספר, התבקשה התלמידה להתנצל על התנהגותה בכתובים ולהימנע מהישנותם בעתיד".

הוסף תגובה

תגובות לא ראויות תוך שימוש בביטויים העולים כדי לשון הרע יימחקו מהאתר.