ashdod10 logo

הטיול האחרון של אדווה: "נהרגה במקום שהכי אהבה"

לפני כשלושה שבועות יצאה אדווה בן דהאן, בת 36 מאשדוד למסע בהודו.  ביום שני השבוע, היא מצאה את מותה בתאונת דרכים מחרידה לאחר שהמכונית בה נסעה נפלה לתהום. "אדווה הייתה האור והחיוך שלנו, לב זהב וחיוך כובש" אומרים בני משפחתה. היא תובא למנוחות מחר (שישי) בשעה 10:00
ענת ביגר | חמישי, 07 יוני 2018 04:43

החלום נקטע באיבו. אדווה בן דהאן, בת 36 אשדודית, שהתגוררה בשנים האחרונות בגבעתיים, טסה לפני 3 שבועות להודו. היא רצתה להגשים חלום. לבד, עם תרמיל על הגב היא טסה להודו ב- 15.5.18. בפייסבוק שלה היא כתבה: "טסה להגשים עוד חלום".

בהודו פגשה עוד ישראלים והצטרפה אליהם. ביום שני השבוע היא נהרגה בתאונת דרכים בצפון הודו אחרי שהרכב בו נסעה עם ישראלים נוספים, החליק ונפל לתהום. אדווה נהרגה במקום 4 צעירות ישראליות נפצעו.

הקונסול של ישראל בדלהי אלי סנה יצא למקום האסון ופיקח על חילוץ הפצועים, ביחד עם חב"ד.ובהסדרת הטסת גופתה של אדווה הביתה. בבית משפחת בן דהאן ברחוב קידרון ברובע י"א מתקשים לעכל את הבשורה המרה. אל בית המשפחה הגיעו בני משפחה וחברים שביקשו לנחם ואין נחמה.

ראשית אדווה

אדווה, 36, היא הבת השנייה, אחרי אחותה הגר, שרק לפני מספר ימים חזרה ממסע במרוקו, ושני אחיה אבי ויקיר. היא גדלה באשדוד והייתה מחוברת אליה בנשמה, גם כשעברה לפני מספר שנים להתגורר בגבעתיים. היא בוגרת מקיף ו', הדריכה בפארק אתגרים באשדוד ואף יזמה לאחרונה טיול של העובדים.

היא אהבה מאוד לטייל ואת הים, ונהגה לגלוש על סאפ. לא מזמן כתבה שהיא מתגעגעת לחופי אשדוד. בספטמבר 2016 היא רצה במרוץ הלילה בתל אביב למען ילדים חולי סרטן כשהכוונה הייתה לגייס כסף למימון קייטנות.

אדווה עבדה במחלקת משאבי אנוש ובמחלקת הרווחה של חברת 'טבע' ואף ארגנה לעובדים טיול בארץ.לאחר שהייתה בין העובדים המפוטרים מ'טבע' החליטה שזו ההזדמנות להגשים את החלום ולנסוע להודו. "היא נהרגה במקום שהכי אהבה" אומרים בני המשפחה.

"אדווה הייתה האור והחיוך שלנו"

אחיה אבי ספד לאחותו: "זה בלתי נתפס. אני מתרסק לרסיסים. אדווה הייתה האור שלנו והחיוך שלנו, תמיד שמחה, הובילה אנשים כולם אהבו אותה. היא אהבה את החיים, אהבה טיולים גם בארץ ובחו"ל. להודו היא יצאה לנקות את הראש. הייתה אמורה לצאת לטיול נוסף אבל זה כבר לא יקרה. היא הייתה מאוד משפחתית ואוהבת ודודה נפלאה לאחייניה אותם אהבה מאוד. אדווה זה לב זהב וחיוך כובש. עם שמחת חיים שביקשה לכבוש את העולם בדרכה".

עם היוודע מותה הטראגי של אדווה התקשו גם חבריה הרבים לקבל את בשורת האיוב. חלקם מיהרו לבית המשפחה, חלקם כתבו לה בדף הפייסבוק שלה. אחת מהם שני ישראלוביץ, חברתה מבית הספר היסודי כתבה: "ה' מהממת', ככה נהגתי לקרוא לך בשנים האחרונות. לעולם אוקיר לך תודה על איך שקיבלת אותי, ילדה חדשה בבית הספר בכיתה ה'. מאז עברו שנים למדנו יחד עד סיום התיכון והחברות ביננו גדלה איתנו, היה לי כיף איתך, תמיד שמרנו על קשר, וכן למרות שכתבת לי במהלך הטיול: שאחרי הטיול הזה אנחנו חייבות להיפגש כי כבר הגזמנו, לא הייתי בטוחה שזה ישר יקרה אבל ככה היינו, חברות אמיתיות. כשגילי שלי ראתה כמה אני עצובה היום היא ביקשה ממני להפסיק לחשוב עליך, שאפסיק לבכות, אבל זו הייתה בקשה גדולה מידי שלא יכולתי לעמוד בה. כמה אהבתי אותך ואני עדיין אוהבת ואוהב אותך תמיד ואזכור אותך. אדווה המהממת, יקירתי נוחי על משכבך בשלום. מקווה שגם שם תמשיכי ליהנות" .

הלווייתה של אדווה תיערך מחר (שישי) בשעה 10:00 בבית העלמין באשדוד. המשפחה תשב שבעה בנחל קדרון 10. יהי זכרה ברוך