ashdod10 logo

פני העיר: סיפור אשדודי בתערוכת תמונות

מה הקשר בין המעצבת ענבל דרור, מעיין תשובה ומאמן הכדורגל סילבן? במסגרת מיזם צילום ייחודי כמחווה ל-70 שנה למדינת ישראל תוצג תערוכה חדשה בהפקתו של הצלם אבי רוקח, אשר תציג דמויות מקומיות אשדודיות המשקפות פסיפס ישראלי
ענת ביגר | חמישי, 07 יוני 2018 04:32

מדובר במיזם אמנות קהילתי של החברה העירונית לתרבות הפנאי באשדוד ובית 'אריה קלנג', המשמש כבית אמני אשדוד בשיתוף הצלם אבי רוקח במסגרתו הוזמנו כאמור כשבעים צלמים מקצועיים וחובבים מהעיר אשדוד לקחת חלק בפרויקט צילום הגדול ביותר שנעשה בעיר שמטרתו הרכבת 'פסיפס ישראלי' מדמויות העיר הישראלית-גיבורי התמונות הדמויות שבחרו הצלמים יצרו פסיפס עשיר של דמויות מהעיר שכל מתבונן יוכל להתחבר לסיפור המסופר אם מדובר ברבני העיר, אנשי ההתנדבות בקהילה, יזמים מקומיים, פרנסי העיר, גיבורים מקומיים ואושיות תרבות.

אבי רוקח

אבי רוקח, צלם עיתונות ותיק יליד העיר אשדוד, מצלם עבור העיתון ״ידיעות אחרונות״, האתר ynet וידיעות אשדוד, בעל סטודיו לצילום מסחרי ומורה בסדנאות בנושאים שונים בעולם הצילום מספר לנו: "כאשר נעמי אדר הופמן, המשנה למנכ"ל החברה העירונית לתרבות הפנאי ומנהלת התרבות והאמנות הציעה לי להפיק את הפרויקט העיניים שלי ברקו כשל ילד. פרויקט צילום המורכב מפורטרטים סביבתיים, סגנון צילום של אנשים שאני מבצע כבר קרוב לעשרים שנה, היה לי ברור שאני שם, גם העבודה עם קהילה של צלמים מקומיים העלתה את ההתרגשות אצלי בעוד שתי מעלות. כמובן שהסכמתי ואני מאוד מעריך את החופש האמנותי המלא שניתן לי - משאלת לב של כל אמן ואת היכולת להפיק תערוכה ברמת הפקה גבוהה".

6808

התערוכה מגוונת ועשירה ומורכבת מדמויות מהעיר אשדוד חלקם מוכרים וחלקם יותר אישיים בעיני הצלם. הסיפורים שאחרי התמונות פרוסים על פני כשבעה עשורים ומציגים גיבורי מלחמה יוצאי שואה ועד הדור הצעיר של העיר אשדוד. יוני סולטן (40) צלם חובב ,שבחיי היום יום עובד בענף השילוח בחר לצלם דמות מיתולוגית בעולם הכדורגל באשדוד , את מאמן הילדים והנוער סילבן בן סימון, שבן השאר העניק את יסודות הענף לברוך דגו, חיים רביבו ולעוד מאות אם לא אלפי ילדים ובני נוער.

על הנסיבות לבחירת צילום הדמות מספר לנו יוני: "עם סילבן, מאמן בעל אישיות כובשת בשל צניעותו ונועם הליכותיו שומרים על קשר רבים מחניכיו עד עצם היום הזה לאחר שנאלץ לפרוש מעבודתו כמאמן עקב דלקת חמורה ברגלו, שנבעה מעבודתו והוא כיום עסוק בעיקר בטיפול באביו הקשיש. מדובר בדמות של אדם אהוב על הבריות ובעיניי הוא גיבור מקומי של ממש שהטביע את חותמו על הענף הכה פופולרי בעיר."

צילום סמיון שוסטר Medium

מפיק ואוצר התערוכה אבי רוקח היה מרוכז במשך חודשיים בתהליך הפקה אינטנסיבי שבמהלכו יצא עם חלק מהצלמים לפגישות הצילום ואף תיעד את התהליך, לדבריו היה שותף להתרגשותם של הצלמים ומהרצון האישי העז שלהם לביטוי אמנותי אישי .

את ענבל דרור (42) נראה כי אין צורך להציג, מי שבסיפורה האישי מגלמת את סיפור הסינדרלה של מעצבת שמלות הכלה מאשדוד שללא יחסי ציבור וללא חשיפה, הפכה עסק מקומי לאימפריה בינלאומית של שמלות פאר. "בחרתי לצלם את אבא שלי משה דרור – כמי שמסמל עבורי אושיה מקומית בעיסוקו במהלך יותר מארבעה עשורים בפרסום, יחסי ציבור ושיווק של העיר"-היא אומרת ומוסיפה-" אבא החדיר תמיד בכל משפחתנו את אהבתו האדירה לאשדוד ולתושביה ולימד אותי לפרגן לה, מכל מקום בו אהיה בעולם. לכן זהו הבסיס למשולש הזהב האישי שלי: בית-אבא-אשדוד." ענבל צילמה את אביה מחזיק בידיו את 'מקינטוש קלאסיק' , המחשב פורץ הדרך משנת 1984, שהפך את עולם העיצוב והפרסום על פניו.

"פני העיר", תערוכת צילומים של דמויות המשקפות פסיפס ישראלי , יום חמישי, 14.6.18 בשעה 18:30 בתכנית: קבלת פנים וסיור בתערוכה, ברכות ובחלק האמנותי מופע של להקת מוצ"ש ברוק ישראלי משובח. בית אריה קלנג, רח' יאיר 2 , אשדוד. לפרטים:08-9221883.הכניסה חופשית.

הוסף תגובה

תגובות לא ראויות תוך שימוש בביטויים העולים כדי לשון הרע יימחקו מהאתר.