ashdod10 logo

שברה את השגרה: החלום לכתוב ספר מתח התגשם

כשנטלי כהן, הייתה ילדה היא נהגה ללכת עם אמא שלה לספרייה העירונית ברובע ב’, לקחת ספרים ולקרוא בעיקר ספרי מתח. בגיל 23 היא הגשימה את החלום שלה והוציאה לאור ספר מתח "שובר שגרה" בהוצאת "קוראים"
ענת ביגר | חמישי, 24 מאי 2018 06:47

נטלי כהן (23) גדלה וחיה באשדוד. למדה בבית הספר "היובל" ובמקיף ז' בכיתת 'מופ"ת' במגמת פיזיקה וערבית. למרות שבחרה במגמה ריאלית, היא אהבה לכתוב ולצייר וחלמה להוציא ספר. האהבה לכתיבה התחזקה בכיתה ט' כשהשתתפה בקורס כתבים צעירים, שם רכשה כלים כיצד לכתוב.

בגיל 15 היא כתבה ספר ראשון, רומן אהבה בין צעירים שלא יצא לאור ונותר במגירה. "שלחתי את הספר להוצאת ספרים וחיכיתי. הם אהבו אבל ביקשו ממני לעבוד עליו ולשפר ואני הייתי עסוקה בלימודים ולא היה לי זמן והספר לא יצא לאור". במקביל לאהבתה לכתוב היא אוהבת לצייר ואף עברה סדנה של ציור.

בצבא שירתה כלוחמת מעברים, בגזרת ירושלים, ולאחר כמה חודשים בתפקיד המאתגר הזה מונתה למפקדת. נטלי מספרת שלמרות שלא יכלה לעסוק בכתיבה בתקופת הלימודים והשירות הצבאי, האהבה לכתיבה נותרה בה והיא פרצה בעקבות חלום שחלמה לפני כשנתיים. "חלמתי על עיירה מושלגת. כשהתעוררתי זכרתי את החלום וזה הצית בי את הרעיון לספר. כתבתי וזה פשוט זרם ממני. כתבתי במשך 8 שבתות כשבמשך השבוע העליתי את הכתוב למחשב. היו לי 200 עמודים ובמהלך הכתיבה נתתי לאמא ולחברות לקרוא ומהתגובות שלהן הבנתי שיש לי סיפור טוב”.

IMG 20180522 WA0006

נטלי שלחה את הספר להוצאות ספרים והמתינה. "חזרה אליי מיכל פייקין ברנס מהוצאת הספרים והמליצה לי ללכת לסדנת כתיבה כדי לשדרג את כתיבתי. הלכתי לסדנת כתיבה של הסופר אשכול נבו. זה היה אחד הדברים הטובים שעשיתי. 10 מפגשים של 3 שעות כל אחד בכיתה קטנה, נתן לי הרבה כלים והעשיר אותי מאוד. בסיום הסדנא חזרתי לספר שיניתי ושיפרתי ולאחר שהייתי שלמה עם התוצאה שלחתי להוצאות ספרים" .

בהוצאת 'קוראים' אהבו את הספר. "שמחתי על כך שהשיבו לי בחיוב. מבחינתי זה סגירת מעגל שכזו, כי את ספר המתח הראשון שקראתי "אורח קטלני" של ליי ציילר הוא היה בהוצאת "קוראים" ועבורי זה סגירת מעגל".

נטלי כיום מסיימת שנה ראשונה כסטודנטית לתקשורת ב'מכללה למינהל' בראשון לציון. ולמרות שהיא נהנית לצייר ולכתוב היא אומרת שקשה להתפרנס כסופרת ולכן היא לומדת תקשורת, ותתמקצע באחד התחומים בתחום.

הספר שכבר יצא ונמצא בחנויות הספרים ׳סטימצקי׳ ו׳צומת ספרים׳, יוצג גם בדוכני הוצאת הספרים בשבוע הספר העברי שיתקיים בקרוב. והיא אמורה אף להגיע לדוכן, כנראה בתל אביב ולחתום לקונים. כשהיא מדברת על הספר היא מתרגשת מאוד ומקווה שהוא יהיה סיפור הצלחה והקוראים יאהבו אותו. היא מתעתדת לכתוב עוד ספר מתח עם גיבור הספר ב"שובר שגרה", וכבר יש לה רעיון לספר שלישי שיהיה ככל הנראה מדע בדיוני.

"שובר שגרה" ספר מתח

ילד קטן שנעלם ולאחר מכן מתגלית גופה באגם בעיירה מנומנמת. שוטר חדש מנסה לפתור את התעלומה

בעיירה המנומנמת בריקאנד אף פעם לא קורה משהו מעניין. התושבים לכודים בשגרה היומיומית של עבודה במפעל. השוטרים בתחנת המשטרה המקומית מחוסרי עבודה. יום אחד מאיימת על העיירה סופת שלגים עזה, ובד ובד מתערער הסדר הציבורי: ילד קטן נעלם, חולצה מסתורית מתגלית ביער ובעקבותיה גופה באגם. כריסטיאן ג'ילנהול, אחיינו של מפקד תחנת המשטרה, הוא שוטר חדש ונלהב המתגייס לפתור את התעלומה. ככל שהוא מתקדם בחקירה, הוא מרגיש שמישהו מנסה להכשילו. רמזים מבלבלים, עדויות סותרות ומידע מפתיע מאיימים כל העת להסיט אותו ממסלול החקירה, ועליו להצליח להבחין בין האמת לשקר, גם במחיר אישי כבד. במקביל, כריסטיאן חושד בתעלומה נוספת הקשורה בבנה הנעלם של אישה קשישה. האם יצליח לגלות מה קרה ובמקביל לחשוף את הרוצח מהאגם?