ashdod10 logo

ספר ילדים לאשת התקשורת: "פעם הייתי שמנמן"

השבוע חגגה אשת התקשורת רות מזרחי את הוצאתו לאור של ספר הילדים הראשון שלה "פעם הייתי שמנמן" על בנה במהדורה שלישית מעודכנת לשנת 2018 ובגרסה הכוללת פרק להורים בשיטת NLP
מיכל גלילי-תורג׳מן | חמישי, 24 מאי 2018 06:05

רותי מזרחי לשעבר עיתונאית בתקשורת המקומית במשך עשרות שנים כעורכת ״השבוע באשדוד״, ומנהלת מרפאה גדולה כשלוש שנים ואף זכתה במקום הראשון הארצי הוציאה השבוע לאור במהדורה שלישית מעודכנת את ספר הילדים הראשון שלה. "מיציתי ורציתי להתחבר בחזרה ליצירתיות שבי" היא מסבירה את הוצאת הספר.

כיום היא סופרת ילדים במשרה מלאה, מנחה מפגשי סופר בבתי ספר וגנים, מנחת אירועים ערכיים, סדנאות לכתיבה יוצרת ולכתיבה שיווקית ומרצה בתחומים שונים. מזרחי מחברת עם עולם הכתיבה האהוב עליה את שיטת ה-NLP, שאת סודותיה היא שואפת להעביר לכל מקום באמצעות סדנה מיוחדת שכתבה על עוצמה ומנהיגות ובקרוב תיפתח בין היתר ב"אופק" המרכז להשכלת מבוגרים בעיר.

רות, ברכות, למה בעצם החלטת להוציא מהדורה נוספת?

"הספר יצא לראשונה לפני כשלוש עשרה שנה ושתי המהדורות הראשונות של הספר אזלו במהירות. מאז בעצם לא היו לי ספרים וכל הזמן נאלצתי לדחות אנשים שביקשו לקנותם. כדי להעביר מפגשי סופר נאלצתי להשאיל שני ספרים מהספרייה העירונית והבנתי שזה לא יימשך לאורך זמן. כאשר נכנסה לחיי שיטת ה-NLP הבנתי שיש כאן הזדמנות פז להוציא מהדורה שלישית מעודכנת בגרסת 2018".

565763424356576

אם כן, מה שונה בספר החדש?

"כבר אז אמרו לי שהקדמתי את זמני כי נושא התזונה לא היה מאוד פופולרי ופתאום היום הוא הנושא העיקרי ואפילו הסתדרות הרופאים הכריזה על השמנה כעל מחלה, מה שמלמד שחייבים לבצע שינוי בנושא. לכן הספר משלב את עצות מהתזונאית הנפלאה מזי פאר להורים ואת האיורים של הציירת המוכשרת מרים קנדיוטי שהילדים מאוד אוהבים, אבל הסרתי חלק מהדברים, כגון את כמויות הקלוריות שהוכנסו אז, כי כיום לא סופרים קלוריות אלא מדברים אחרת, על שינוי כולל לאורח חיים בריא. ומדובר בשינוי לא פשוט שכל המשפחה צריכה לקבל יחד עם הילד, ולכן יש בספר הסברים חדשים על קבלת שינויים. גם במפגשים עם הילדים, אני מתמקדת בקושי לבצע שינוי ורואה אצל הילדים היענות מדהימה לשיטה והם נפתחים ומספרים לי על הקושי שלהם לקבל שינויים בכל תחום בחייהם, כולל גירושין, מעברי דירה, אובדן ועוד".

אגב, בזמנו סיפרת שהספר נכתב על בנך שהיה "שמנמן", מה קורה איתו היום?

"לשמחתי, אחרי הרבה שנים בהן היה מאמץ בבית לסייע לו לשמור ולשנות את התזונה לבריאה, כיום הוא מינוס עשרות קילוגרמים, מתחיל להתכונן לשירות צבאי קרבי ובהחלט מסייע לכל הבית לשמור על אורח חיים בריא”.

ומה לגבי ספרים נוספים?

"בתקופה הזו אני זוכה ברוך השם "ללדת" מתוכי המון סיפורים, כל אחד מהם יעזור לילדים להתגבר על בעיות חברתיות מסוימות. ברגע זה אני כבר יכולה לספר שספר נוסף יצא מהמגירה לבית הדפוס ומדובר בספר שהוא מיזם חברתי מבחינתי בנושא השואה לילדים, אני מנגישה את סיפורו של סבי בן מאה שיחיה, ניצול שואת תוניס, כולל איורים צבעוניים ומדהימים, שילמדו את הילדים מה היה באותה תקופה ויתנו להם להעריך פי כמה את החיים שלנו במדינת היהודים.. מבחינתי, יש למה לצפות״.