ashdod10 logo

הכישרון לכתוב נשאר במשפחה

הבנות במשפחת דריקס מגן יבנה ברוכות כישרון כתיבה בלתי רגיל. הבת סתיו פרסמה לאור את השיר הראשון בגיל 12 ובגיל 17 הוציאה דיסק שירי ילדים. באחרונה הוציאה כרמית האימא ספר ביכורים "חגיגה צבעונית" כשהכוכבת שלה היא הבת סתיו. הספר הבא של כרמית יעסוק בזהירות בדרכים
ענת ביגר | חמישי, 17 מאי 2018 15:25

"מאז שאני זוכרת את עצמי אהבתי לכתוב, יש לי מחברת עבה מלאה בסיפורים ושירים" מספרת כרמית דריקס, שספר הביכורים שלה "חגיגה צבעונית" יצא לפני מספר חודשים בהוצאה עצמית. דריקס נשואה לבועז ואמא של סתיו, כוכבת בפני עצמה וכיום חיילת בת 20 המשרתת באילת, שלו בת 17 תלמיד תיכון ואביב בן 6 עולה לכיתה א'. היא מתגוררת בגן יבנה אבל הופיעה בהתנדבות, ביחד עם הבת סתיו באשדוד והסביבה והתנדבה לא מעט.

אז איך הסיפורים והשירים במחברת במגירה הפכו לספר ילדים?

"סתיו בתי הבכורה אוהבת לשיר ולרקוד ובכל הזדמנות בבית ספר, בטקסים ובאירועים מבקשים ממנה לשיר. לבת מצווה כתבתי לה שיר ראשון באנגלית התגובות היו מדהימות ומשם הכל היסטוריה". כשסתיו הייתה בת 17, תלמידה מצטיינת בכיתת מופת מחשבים ורובוטיקה היא הוציאה דיסק שירים ראשון. את השירים כמובן כתבה ואף הלחינה לה אמה כרמית. הדיסק יצא ממש לפני מבצע צוק איתן" כשהדרום היה נתון לטילים מעזה. כרמית וסתיו התנדבו להגיע לילדי הדרום והופיעו ושמחו את הילדים " היו לנו 3 הופעות בכל יום. הופענו באשדוד, גדרה בני =A2ייש,גן יבנה וקריית מלאכי.. זו הייתה תחושה נפלאה להגיע למקומות שילדים יושבים במקלטים בגלל איום הטילים מעזה ומאוד ריגש אותי לראות את השמחה על פניהם של הילדים כשהם רקדו ביחד עם סתיו " מספרת כרמית. הצעד הבא והטבעי היה לכתוב סדרת ספרים חינוכיים המלמדים והמעשירים את עולמם של הילדים באמצעות משחקים ושירים. לגילאי 3-7 כשהכוכבת הראשית היא סתיו".

648352

"חגיגה צבעונית" הוא ספר הראשון מתוך הסדרה והוא יצא בהוצאה עצמית. הוצאת הספר הפכה לפרויקט מאתגר שהיא לקחה על עצמה, לאחר ששלחה את הספר למספר הוצאות ספרים שאומנם התלהבו אך דרשו ממנה לשלם סכום גדול למימון הוצאת הספר. כרמית,שהספרים והמסר החינוכי חווייתי לילדים היה חשוב לה החליטה להפיק את הספרים בעצמה. ואם לשפוט לפי הספר " חגיגה צבעונית" אז מדובר בהפקה מושקעת ומוקפדת. כשביקשה להפיצו בחנויות הספרים גילה כי רשתות הספרים לא רוכשות ספרים מסופרים פרטיים אלא באמצעות מפיצי ספרים, שגובים עמלה שנעה בין 60% ל- 80% כך שמי שכתב ועמל רבות מרוויח אם בכלל פרוטות. כרמית אומרת שסופרים רבים נאלצים לקבל את רוע הגזרה, אבל היא החליטה לא להיכנע "מכעיס ומרגיז שהסופרים האנונימיים שמשקיעים את זמנם וכספם להוציא לאור את פרי יצירתם מקבלים שקלים בודדים מהמכירה והמרוויחים הגדולים הם חנויות הספרים והמפיצים" במקום לשלם עמלה שמנה היא העדיפה להשקיע את הכסף במטרה טובה לכן, היא מספרת " 500 הספרים הראשונים נתרמו למספר עמותות לנוער בסיכון”.

"חגיגה צבעונית״: ספר חינוכי ומעשיר.

הספר "חגיגה צבעונית" הוא ספר- דיסק חינוכי המעשיר והמלמד את הילדים באמצעות משחקים ושירים. לספר מצורף =D7יסק שירים. הספר נכתב בשפה ברורה ונעימה עם המון חרוזים וניכר שנכתב בהמון אהבה. הוא הראשון מתוך 7 ספרים שהם סדרה חדשה וחינוכית המעשירה את עולמם של הילדים, ומה צריך יותר מזה לשמח ולהעשיר את עולמו של כל ילד.

הספר הינו מתנה ערכית וחינוכית ועולה רק 20 שקלים., הספר מיועד לגילאי 3-7 . בימים אלה יוצאים במבצע מטורף לגננות והורים שירכשו לילדי הגן מתנת סוף השנה או לימי הולדת במחיר 16 שקלים ליחידה.

את הספר דיסק "חגיגה צבעונית" ניתן לרכוש בדף העסקי בפייסבוק " הספרים של כרמית" או בפלאפון 050-6664099.