ashdod10 logo

מורה ממקיף ה' באשדוד בין 50 המורות של המדינה

"אני חושבת שהתלמידים בחרו בי כי אני אוהבת אותם", כך אומרת מאיה שפיר, מחנכת כיתה יב' מופ"ת, רכזת ומורה לפיזיקה במקיף ה' באשדוד שעלתה לשלב 50 ה"מורות של המדינה". אחת התלמידות שלה: "בשבילי מאיה היא מורת דרך, אמא וחברה לכל דבר ואם קורה משהו קודם כל אני מספרת למאיה ורק אחר כך להורים שלי"
מיכל גלילי-תורג׳מן | חמישי, 10 מאי 2018 01:39

כבוד. מאיה שפיר מורה ממקיף ה' נבחרה ל50 המורות של המדינה. למקצוע ההוראה כך היא מספרת היא 'נשאבה' במקרה. "בשנת '83 הייתי סטודנטית להנדסה אזרחית בטכניון והתחלתי לעבוד כמורה מחליפה. באותה תקופה היו זקוקים למורים לפיזיקה ואני הייתי נשואה עם ילדים והייתי צריכה פרנסה, מה שנקרא WIN WIN. לא למדתי הוראה אבל במהלך השנים השלמתי את כלל ההכשרות. משנת 86' אני במקיף ה' באשדוד".

תלמידי המחזור הקודם המליצו עליה לתחרות ולכך נוספה המלצת מנהל המקיף שלומי פייער. ב-10 ביוני יוכרזו במעמד נשיא המדינה ושר החינוך, ששת המורים של המדינה במסגרת יוזמה של הסתדרות המורים, מפעל הפיס, "ידיעות אחרונות" ו-ynet.

מאיה שפיר, תושבת אשדוד היא אם ל-3 בנות וסבתא ל-3 נכדים וכל ילדיה התחנכו בעיר. לדברי מנהל המקיף, מאיה מורה ייחודית, המונעת מתוך שליחות ענקית לנתינה, פשוט לעמוד לצידה ולהתפעל מיכולותיה הבלתי נגמרות לשמש מבוגר משמעותי לתלמידים שכל כך צמאים להכוונה מהשראה שכמותה. מאיה היא לא רק מחנכת היא גם רכזת ומורה לפיזיקה, בזכותה מגמת הפיסיקה זוכה לעדנה עצומה ומגיעה להישגים ראויים להערכה. חשוב לי לציין, שמבחינתנו היא תמיד תהיה מספר אחת ואין צורך להמתין במתח להכרזה הרשמית.

תלמידי הכיתה שהמליצה5.18

מאיה, מעולם לא רצית להיות מנהלת?

"לא רציתי אף פעם להיות מנהלת כי כל עבודת הניהול גוזלת משעות ההוראה ואני מעדיפה להיות בכיתה עם התלמידים".

איך נודע לך על מועמדותך?

"נודע לי לראשונה כשנבחרתי בין 100 המורות של המדינה והזמינו אותי לוועדה בה ישבו 3 מנהלות בי"ס לשעבר, נציג מ'ידיעות אחרונות' ונציג מהסתדרות המורים. שאלו אותי אם אי פעם זכיתי בפרסים אישיים והשבתי בשלילה אבל הוספתי שאם התלמידים טרחו לכתוב ולהמליץ עלי, אני חושבת שאת הפרס שלי כבר קיבלתי. אני גאה בכך שאני מלמדת במקיף ה' באשדוד כי מדובר בבית ספר מאוד איכותי ופה מה שנקרא 'עשו לי בית ספר' במובן החיובי של הביטוי”.

אחת מתלמידותיה, הסופרת והאומנית עדנה כהן - קדוש שלמדה אצל שפיר לפני כ-30 שנה כתבה בין היתר בפייסבוק: "אני זוכרת את ההומור שלה, איזו זכות גדולה הייתה לנו ללמוד עם מורים שהשאירו אותך עם WOW. כל שיעור שלהם היה מופע שלם בנוסף לאנושיות ולחום המופלאים שלהם. בכלל, הנעורים שלי היו מאושרים מעניינים ושמחים הרבה בזכות מקיף ה' ואחר שנתיים עגמומיות בכפר סבא ממש ניצלו חיי כשעברתי לאשדוד!".

דנה קלמנקו תלמידתה לשעבר שהשתחררה רק לאחרונה מהצבא הייתה אחת הממליצות למורה של המדינה. קלמנקו: הסיפור עם מאיה התחיל במיונים לכיתת מופ"ת מהיסודי ולאחר שלוש שנים שלמדתי אצלה פיזיקה בכיתת מופ"ת, קפצתי משמחה כשנודע לי שמאיה תהיה המחנכת שלנו מכיתה י' ועד י"ב. בשבילי מאיה היא מורת דרך, אמא וחברה לכל דבר ואם קורה משהו קודם כל אני מספרת למאיה ורק אחר כך להורים שלי. בזכותה היינו אחת הכיתות המובילות במקיף ה' והרבה מאיתנו סיימו בהצטיינות למרות שלא היינו כיתה קלה. מאיה לא ויתרה לאף תלמיד והיא הגיעה אפילו בימים החופשיים שלה ללמד אותנו ולתגבר אותנו כי היא תמיד אומרת שלא צריך לקחת מורים פרטיים. מגיע לה מכל הלב להיבחר למורה של המדינה".

הוסף תגובה

תגובות לא ראויות תוך שימוש בביטויים העולים כדי לשון הרע יימחקו מהאתר.